Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uvařený Hyperion EOS0615i Duo3+
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2021 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš z letiště mi přinesl na opravu Hyperion nabíječku. Po zapnutí vypsala na displeji název a verzi, pak aktuální nastavení 1. kanálu a potom plynule během pár sekund výpis na displeji zmizel.
Rozdekloval jsem ji (hrozná práce, je to zcela prostorově našlapaný a tlustejma kabelama propájený sem a tam) a zjistil že chladič za větráky včetně jich samotných je téměř "zacpaný". Při čištění na mě z nabíječky vypadla štěpina tvrdého plastu, tak jsem začal hledat kam patří. No a našel, byla to čepice Discharge Fetu IRFP260N z kanálu 1. Prostě explodoval. :roll: Přitom je docela "parní" 200V/300W/20A(Idm200A).
Dal jsem tam podobnej Fet ze starý plazmy 300V/300W/50A(Idm180A). Bylo potřeba obnovit teplovodivou vazelínu, původní měla konzistenci pevný drobivý hmoty, což se určitě spolu s zacpaným chladičem podepsalo na uvaření Fetu při vybíjení 6S/5A, což byl poslední program na kanálu 1.
Oba kanály chodí. Vřele doporučuju všem, aby občas nabíječku profoukli stlačeným vzduchem. Kór při provozu v dílně, kde je spousta mastnýho prachu. Ale i v obytným prostoru se v nabíječce shromáždí spoustu šatoviny a podobnýho svinstva...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Uvařený Hyperion EOS0615i Duo3+
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 0:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
jojo sousede přes les a kus státovky . . . :)
Ono i PC bedna z trucovny u mně doma je jednou za rok vynesena na dvůr vstříc kompresoru . . .
To se pak vyfoukne takovýho genetickýho materiálu . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uvařený Hyperion EOS0615i Duo3+
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, to mi říkej. Doma to tak dělám s verkama s větrákama preventivně taky. Ale ti další se poučí až teprve při prvním upečení.
K těm PC, mám tu jedno, který se samo občas vypne a naskočí když mu dám pěstí. Pak dá třeba na 2 měsíce pokoj. 20 x už jsem to měl rozebraný, zkoušel všechno možný a nic. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz