Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 17.03.2023 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Svah nosí v pohodě. Ted se ale zase vyrazim trochu umrtvit na něžkách.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 17.03.2023 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
Jako že by stačilo omotat mobil coaxem a tim bych si trochu pomohl ? No to by bylo uplně super obejit se bez něčeho co musí být zase napájené. Uplně přesně ale nechapu z toho tveho popisu jak to omotani provezt.
Ona se provede indukčně kapacitní vazba mezi tím energie co, vyřazuje nestíněný kabel do antény mobilu. Při tom omotání nebo položení dlouhého kusu vedle to může být silně impedančně nepřizpůsobené, ale pořád lepší než bez vnější antény. Teď mne napadlo, že zpětným ohrnutím opletení v délce 1/4 lambda (la/4) jde udělat onen pig tail (prasečí ocásek) používaný u RC RX. Potíž je jen v tom, že ten koax má zkracovací činitel kterým se délka la/4 musí vynásobit. *) Pokud ten TV kabel má stínění hliníkovou fólií vezme se opředení z jiného kabelu klidně nf. Jen se musí vodivě spojit a malým vyčnívajícím kouskem toho alobalu přitisknutím. Trubička vhodného průměru by mohla jít v 3 nebo 4 směrech stisknout. Má to do krimpování daleko. Při troše pružnosti vnitřního dielektrika by to snad stačilo. Nevím nezkoušel jsem to. Tu trubičku nebo opletení lze přetáhnout kouskem původního vnějšího pláště, nebo zasmrštit bužírkou. Snad jako dielektrikum na těch GHz jakž takž vyhoví. Pokud tohle přečte pravověrný anténář, tak se do mne silně opře, abych neradil BLBOSTĚ. Pokud ti svod od Yagi do TV končí konektorem, lze ten "prasečí ocásek" vytvořit kabelu v odpovídajícím protikusu. *) Zkracovací činitele prodávaných typů kabelu (užívaných jako svod) jde nají na webu. Jako výchozí odhad lze požít hodnotu 0.66 plné dielekteikum, 0.7 teflon a 0.81 pěnová dielektrika Lambda/4 = 30.616 mm (štíhlé prvky ve vzduchu) pěnová duše koaxu 30.75 x 0.81 = 24.9075 mm cca 24.90 (25 mm) RC Mania: Délka antény podle Amatérské rádio B/(19)94: Koaxiální kabely, str. 26
Editxy Pokud bych se ti virtuálně objevil před tebou na trati stačí křiknout: Stopa. Jinak asi při setkání se asi zdraví: Ahoj. (Skol (v Norsku psáno Skaal cz = Na zdraví/Popojedem), je prý nesmysl. Vznikl prý kdysi když, Norové ožratí jak Dáni pod obraz, to na sebe, na běžkách, hulákali. A přihlížející z toho udělali pozdrav mezi běžci na lyžích. Asi docela stačí udělat si navzájem místo. A při čelním míjení se usmát :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2023 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Ohledně toho zlepšeni mobil signálu jsem zkoušel nějaky ruzný ptákoviny s tím coaxem. Anténou co tady mám pro setobox dvbt2 ale výsledek nula. Co mi ale zlepši signal objednu čárku je když dám na mobil kroužek co použivam na kempinkový vařič pro pánvičku :D
On ten signál porůznu kolísá ale zatím se zdá že když na ten mobil pověsim ten kroužek o čárku se signál zvedne.
Příloha:
IMG_20230318_142529.jpg
IMG_20230318_142529.jpg
[ 25.83 KiB | Zobrazeno 1244 krát ]



Přílohy:
IMG_20230318_142729.jpg
IMG_20230318_142729.jpg
[ 85.28 KiB | Zobrazeno 1244 krát ]

IMG_20230318_142556.jpg
IMG_20230318_142556.jpg
[ 20.54 KiB | Zobrazeno 1244 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2023 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Z papirově cca 50Ah cyklobaterii jsem od úterý vysosal 24Ah což přez měnič napěti a modelářskou nabiječku ukazuje do autobaterie dobito 55Ah.
Cyklobaterie kterým vypíná ochrana podvýboru při cca 30V zatím ukazuje napěti 36,5V. Tak až se vrátím domů ještě si změřim kolik bych byl ještě schopný sosnout. Rozhodně ale klaplo že když už mám ty cyklobaterie tak je nesmysl na zimní kempování tady na to auto řešit soláry.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2023 18:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
Ohledně toho zlepšeni mobil signálu jsem zkoušel nějaky ruzný ptákoviny s tím coaxem. Anténou co tady mám pro setobox dvbt2 ale výsledek nula. Co mi ale zlepši signal objednu čárku je když dám na mobil kroužek co použivam na kempinkový vařič pro pánvičku :D On ten signál porůznu kolísá ale zatím se zdá že když na ten mobil pověsim ten kroužek o čárku se signál zvedne.
To vypadá, že v součinnosti s všesměrovou anténou uvnitř mobilu, vytváří něco jako lepší protiváhu. Nebo principem soustředění a odrazu (direktory a reflektory) vytvoří zesílení v místě vnitřní antény. U Yagi místo kam se dává dipól. 1) ten kroužek má nějak přibližně vhodnou velikost 2) více prvkové antény potřebují být v homogenním poli. To je ve vnitřních prostorách dost problematické.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.03.2023 19:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Zdá se že to opravdu funguje. Když se mi sekne na tabletu internetová tv a dám přez mobil ten kroužek tak se zase rozjede. Dnes v letošni sezoně už asi opravdu naposled na běžkách. Zítra možná ještě na sjezdovky. Uvidím podle nálady. Dnes konečně už polevil vítr ale sluničko se moc nekonalo tak termika moc nefungovala. Nic méně easygliderem jsem dnes prosiravě trénoval nálety na přistáni abych si s tím jak a kudy už nemusel moc lámat hlavu s většimi modely. Natočil jsem i video ale držák na mobil na kšiltovku mám v druhým autě tak jsem to točil mobilem jen z držaku mobilu na předni haubně auta.Youtube odkaz sem dam přimo bez toho místního systému vkládání který pro nějakou celosvětovou nadaci testuje IQ modelářské komunity.
https://youtu.be/MFD5Vr8MfIs


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz