Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 865
jj. Tak se tady mazlím s myšlenkou na dvoumotorák a dávám si dohromady, co budu potřebovat/chtít.

Ještě budu muset vyřešit, jak změřit dobu těch 10 měření.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 21:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
synchro - pokud je to elektrika, neres to.
Mam za sebou asi tak 8-10 dvoumotoru (na mych www a nejsou tam uplne vsechny) a nestalo se ze by jeden motor tahl nejak poznatelne vic, jen ve vyjimecnych pripadech - litani v noci a vystaveni baterek.
Mam dvoumotory od 96g do 3200g a treba uklepani dratku u jednoho motoru toho prcka byla hned pecka do zdi telocvicny, kdezto u Mosquita (1600mm) jsem dotocil na pristani a sednul s jednim reglem totalne upecenym (no, pres 40A regl slo 50A... nedivim se mu)....
Spalovak - myslim ze se to synchro da sehnat, vyjde to lip nez se s tim babrat...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.2009
Příspěvky: 865
Minimálně hlídání, jestli jedou oba motory, určitě pořeším. Synchronizaci otáček uvidím.

Díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 21:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2009
Příspěvky: 21
cassiopeus píše:
Zatím ne. Pokud to je, jak píšete, pak by to asi šlo. Když PICAXE nataktuju na 32 MHz, mohlo by to stačit.

Díky za tip.

Uvrčitě to půjde. Nevim jaké budete mít otáčky, pokud bude jeden pulz na otáčku s hodinovou frekvenci 32MHz mi vychází minimální otáčky 732,4ot/min (doufam ze dobre pocitam :P ).
Ale určitě jak psal jyrry se budou muset odfiltrvat chybové měření ať to nekmitá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2012 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Dolní Kounice
jyrry píše:
sakulajda píše:
Ahoj, mám dotaz
Nezkoušel, nebo neví někdo pomocí jakého sw by se dal převést funkční program z PICAXE do klasického PIC ?
Díky

Prepsat v PICBasicu, MicroBasicu .... ma to podobnou syntaxi, jen ty berlicky co v PICAXE jsou by se musely nahradit.... takovy to SERVO ... apod.

kdysi jsem četl, že existuje program který to z PICAXE do PIC překonvertuje automaticky - bohužel se mi ho teď nepodaří najít :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2012 21:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 2
Ahoj, dělám takovýho menšího robota a chtěl bych ovládat víc serv. Na internetu sem našel součástku SD20 (servo driver), která ovládá až 20 serv. A myslim, že k mikroprocesoru se to dá připojit přes I2C-bus ale nejsem si jistej. Mohl by mi prosím někdo poradit jak to připojit k procesoru aby to komunikovalo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2012 21:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2009
Příspěvky: 21
Kolinga píše:
Ahoj, dělám takovýho menšího robota a chtěl bych ovládat víc serv. Na internetu sem našel součástku SD20 (servo driver), která ovládá až 20 serv. A myslim, že k mikroprocesoru se to dá připojit přes I2C-bus ale nejsem si jistej. Mohl by mi prosím někdo poradit jak to připojit k procesoru aby to komunikovalo?

Našej jsem tohle:
http://www.robot-electronics.co.uk/htm/sd20tech.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.02.2012 22:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 2
Dík, už sem to pochopil. Používám PICAXE Programing editor ale teď nevim na jaký adrese bude servo např. 1 a 2 když bude připojený k SD20, abych ho mohl ovládat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 19:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
caw chlapy
nasel sem na netu schema na generator zvuku motoru ale nemuzu najit ten soft co se ma nahrat do tech 2 picaxe... kdyby ste vedeli... nebo bude lepsi na imitaci zvuku motoru lepsi ardunio ?? v programovani sem uplnej zacatecnik.... takze o tom vim uplny prd...

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 20:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2009
Příspěvky: 21
Argo22 píše:
caw chlapy
nasel sem na netu schema na generator zvuku motoru ale nemuzu najit ten soft co se ma nahrat do tech 2 picaxe... kdyby ste vedeli... nebo bude lepsi na imitaci zvuku motoru lepsi ardunio ?? v programovani sem uplnej zacatecnik.... takze o tom vim uplny prd...



Odkaz na to kde jsi to našel by určitě pomohl najít program.
Nějaký generátor , tuším že lodního motoru, s Picaxe vyšel v RC revue. Třeba to je ono


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2012 20:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
dobry uz sem to nasel v rc revue :D

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz