Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 16:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Něco s vlastním napájením a nezávislé na palubním RC vybavení? Samozřejmě budu pátrat, ale třeba už někdo něco konkrétního používá a má praktickou zkušenost.
Díky.

Martin


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
A co fail safe? ;)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Osobní zkušenost s tím nemám, ale vím o tomto viz popis a odkazy

Pro éra okolo metru a větší už se dá uvažovat o GPS/GSM lokátoru podobném jako je viz třeba tento viz odkaz, který vyjde při nákupy přes eBay na cca 1500 kč včetně DPH a poplatků ČP za proclení.

Obrázek

V ČR se dá tento GPS lokátor koupit za vyšší cenu třeba viz tento odkaz a tady je tomu český návod k použití.

Zařízení váží cca 50g včetně baterie, na kterou to vydrží desítky hodin v provozu a váha by šla i o něco snížit jednak vypreparováním elektroniky z toho obalu a případně vypuštěním interní baterie s tím, že si napájení lokátoru předěláte na accu, který už je stejně v modelu.

Funguje to jako SMS brána tak, že se do toho vloží SIM karta a když éro ulítne tak vezmete navigaci (někdo ji má i v mobilu a jdete dohledávat). Stačí číslo té SIM karty prozvonit z nějakého mobilu a za chvíli vám na ten mobil přijde SMS s aktuální GPS pozicí a za chvíli můžete zase prozvonit a zase dostanete aktuální GPS pozicí a pokud se pozice změní tak je zřejmé, že se letadlo pochybuje (třeba ho někdo zrovna odnáší). Zařízení samozřejmě funguje pouze za předpokladu, že je model v dosahu signálu příslušného mobilního operátora jehož SIM kartu máte v tom GPS lokátoru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 17:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
ten lokátor je asi to co mám na mysli, díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
já to mám ze starého mobilu s GSM modulem, jde jen o to, že to online odesílá aktuální pozici, nicvíc v tom neni, používám to tedy na to, abych pak mohl na mapě sledovat gps údaje

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
CharlitoCZ píše:
já to mám ze starého mobilu s GSM modulem...

Zřejmě jsi chtěl napsat s GPS modulem ne ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
Tento lokátor mám, existuje originál + obrovské množstvo čínskych kópii. Firmware sa dá nahrávať špeciálnym káblom, ktorý netuším kde zohnať. Ja mám čínsku kópiu, kúpil som to cez Ebay za $55.00 vrátane dopravy, nabíjačky, dvoch batérii, krabice s manuálom a CDčkom atď...

Na vyhľadávanie je to super, stačí prezvoniť či poslať SMS a mašinka obratom zašle informácie o stave a GPS súradnice, prípadne rovno linku na Google Earth. Konfigurácia a ovládanie je robené cez SMS správy. Ale pozor - je to GSM a teda vysiela to pomerne silné rádiové impulzy relatívne blízko prijímača. Dajte si niekedy telefón k reproduktorom a pri zvonení pochopíte, o čom hovorím - na palube lietadla to môže spraviť galibu, takže je to treba riadne otestovať.

Ja som to kúpil na vyhľadávanie lietadla pri FPV, pri prvých testoch som však natrafil na dosť veľké rušenie - neskôr ma však zarušilo na rovnakom mieste aj bez modulu na palube, tak ešte nemám potvrdené či a nakoľko môže spôsobovať problém so signálom...

Ak máte nejaké konkrétne otázky, rád ich zodpoviem - no reálne som s tým lietal asi 3x, takže zatiaľ skôr z testovania než zo "skutočného života"...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 19:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
já ještě našel nějakou výrazně levnější mini šupku (momentálně vyprodáno)

http://www.dealextreme.com/p/mini-latit ... ull%20view


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 20:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Asi dulezity predpoklad je to zarizenicko poradne zabalit, nebot kdyz bude na srajdu, zadnou sms neodesle ...
interni baterku bych mu nechal, dratky se pri tvrdsim nerizenym pristani snadno odskubnou... z palubni site muze byt treba dobijena...


Naposledy upravil jyrry dne čtv 04.08.2011 20:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1300
martin z: bacha, hento je nanič, zisťuje to pozíciu z BTSiek, nie z GSM - prečítaj si komentáre. Nekupovať!

jyrry: Baterka pri tom GSM lokátore nie je na drátkoch, je to klasická baterka aká sa používa pri Nokiách... Aj konektor je teda rovnaký. Myslím, že vydrží aj dosť hrubé pristátie...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Okolí Prostějov
Obrázky: 14
Ja potom co jsem ztratil letadlo a pak nasledném nekolika denním hledání ho našel si pořídil telemetrii a GPS modul od Hitec na Auroru 9. Není to nic extra a má to své vyhody i nevyhody, ale urcite je to lepši nez nemít v letadle nic.Tak mužu alespon odhadnout kam mohlo až zaletet.. KDyž letam napojenej na notebook tak si muzu prekonvertovat celou trasu do google earth a vim kde jsem presne letal. Přijmač mám napájenej zvlášt. Když ale ztratim signal s radiem tak přijdu i o telemetrii a v radiu mi zustane posledni poloha. Je lepší mit nastaveno jeste Fail-safe na kroužení dokola. Myslim si že každe kdo má drahé letadlo a leta dál od sebe by tam mel mit alespon nejakou ochrannu proti ztráte... Ten smutek ze ztráty letadla pak zato nestojí :roll: vlastní zkušenost.

_________________
HITEC, TRAXXAS, ALIGN, RC FACTORY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2011 5:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jameson píše:
.... Baterka pri tom GSM lokátore nie je na drátkoch, je to klasická baterka aká sa používa pri Nokiách........

Precti si co pise Drondys .... na to jsem reagoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2011 7:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2011
Příspěvky: 41
Já jsem si takový GPS lokátor, logger udělal ze starého GPS PDA.
Trochu kuchání a tak a mám funkční telefon na palubě, kde mám nastavenou hlasitost na nejvyšší možnou hlasitost (pro hledání). Dálé je samozřejmě možné GSM vyhledání, ale tam kde lítám to moc zamořené BTSkama není.
Je v tom WM6, takže si tam nainstaluju téměř cokoliv. Tedy i program který mi zašle GPS údaje. Konstantě mám i zapnutý další GPS program, který měří výšku, zrychlení, rychlost, vario, a X dalších veličin. GPS anténa je vyvedena na povrch letadla, takže to i pěkně vypadá. Vnitřnosti jsou zapalené proti nárazu a dotykový displej je odnímatelný na konektor.
Ještě bych chtěl vyřešit napájení z palubní baterie a ne z mobilové. Ušetřilo by to cca 50g. Cena cca 800.- Původní zařízení Mio A701.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2011 12:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Trochu som sa obaval rusenia GSM, GPS, 3G/EDGE signalu s 2,4GHz alebo ovplyvnovanie elektroniky, ale ako vidim, tak to mnohi uspesne pouzivate.

_________________
FunCub (Multiplex) 1.4m | RS 352 (RC Factory) 1m | Alpha 1500 (RCM Pelikan) 1.5m
Aurora 9 mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 19:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
o modulu popisovanýmu zde v diskuzi jsem našel tento čerstvý článek
http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi ... ps-tracker
a zde ho nabízí český prodejce za 1171,- bez dph:
http://www.i4wifi.cz/bezpecnostni-gps-t ... d2440.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz