Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: arduino a regulátor pro motory
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.7.2014
Příspěvky: 7
Jasny, takze cokoliv pod neutral bude zpatecka-brzda. Fajn diky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: arduino a regulátor pro motory
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jyrry píše:
Jak tyhle pomocné funkce fungují? Mně to v PICech skoro vždy nabourávalo program, když jsem začal používat přerušení... Proto je radši už nepoužívám.

Jsou to funkce alias metody objektů v daném případě je objekt mojeServo ve skutečnosti objekt třídy Servo a má různé funkce z nichž jedna je write. Zde zmíněná knihovna pro práci se servy je ve skutečnosti objektově napsaný zdroják v C++ Servo.cpp. Funkce mojeServo.write jen nastaví příslušné hodnoty, které se následně využívají až ve funkci obsluhy přerušení kde se provádí časově kritické operace viz funkce handle_interrupts ve zdrojáku Servo.cpp.

Zdrojáky pro arduino se píšou v programovacích jazycích C/C++ jak z hlediska knihoven tak i z hlediska různých aplikací. Zmíněné programovací jazyky umožňují dosažení velmi nepříjemných chyb, které se velmi špatně odhalují a mohou způsobovat neočekávané chování třeba v kombinaci s jiným kódem.

Obsluha přerušení je dobré řešení, ale pokud je někde chyba může to být problém. Různé knihovny/zdrojáky pro arduino existují v různých verzích (starší/novější) a ta či ona verze také nemusí být bez chyb.

To zda byl v tom či onom případě problém v nějaké chybě té či oné verze knihovny, kterou jsi využíval nebo případně ve tvém kódu přičemž se chyba projevila až v kombinaci s nějakou knihovnou to je otázka pro věštírnu. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: arduino a regulátor pro motory
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 5:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Drondys píše:
... Funkce mojeServo.write jen nastaví příslušné hodnoty, které se následně využívají až ve funkci obsluhy přerušení kde se provádí časově kritické operace viz funkce handle_interrupts ve zdrojáku Servo.cpp. ...

To bude ono, při volání té funkce jsem nevěděl co všechno ta funkce využívá a pak mi to kolidovalo s mou obsluhou přerušení. Pokud tyhle funkce nepoužívám, jede to všechno jak má, tedy jak to naprogramuju :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz