Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 12:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Uvazuju o spusteni noveho open source projektu, zatim mu rikam LUABox.

Byla by to krabka zalozena na http://www.st.com/en/evaluation-tools/3 ... overy.html na ktere by bezela LUA s podporou modelarskych protokolu - MAVLink, Duplex, FRSky a co by nas jeste napadlo. Pripojeni pocitam po wired UARu (USB asi nepujde) nebo bluetoothu.

V zakladu by se jednalo jen o LUA prostredi tj. umelo by to jen zaklad eLUA + praci s modelarskyma protokolama (a asi terminalem). Tim padem by se jako skripty dali napsat ruzne veci - zobrazenim/editaci MAVLink protokolu, ruzne telemetricke udaje atd.....


Co vy na to ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Možná bys ještě nám méně zasvěceným mohl prozradit, k čemu by taková "krabka" byla dobrá.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 15:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
To co jsem napsal v předposlední vete příspěvku neni dostatecne nebo jsi jen nedocetl az do konce ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Přečetl jsem to celé, ale opravdu nevím, na co to je. Ptám se, protože nevím. Kdybych věděl, neptal bych se.
Na druhou stranu, když nevím, co to je, tak to stejně asi nepotřebuji.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
to Amper: Už ti chodí řezačka? Já abys moc netříštil sílu. :lol:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 19:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
to Amper: Už ti chodí řezačka? Já abys moc netříštil sílu. :lol:


Rezacka je odlozena, poradne jsem se podival na planovany projekt a zjistil jsem ze kridlo klasickou stavbou a trup 3D freza z EPS bude lepsi reseni a za pouziti stavajiciho toolsetu :-D Takze mam volno na upgrade 3D tiskarny a LUABox :-D :-D :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2016 19:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
Přečetl jsem to celé, ale opravdu nevím, na co to je. Ptám se, protože nevím. Kdybych věděl, neptal bych se.
Na druhou stranu, když nevím, co to je, tak to stejně asi nepotřebuji.


Nevim jak lepe to popsat. Proste maly, prirucni terminal ktery bude schopen clovek jednoduse naprogramovat nebo si tam nahrat program z netu a pak pomoci nej delat ruzne veci. Primarne nastavovani veci a lepsi zobrazovani telemetrie.

Takovy open source Jetibox Profi na steroidech a s vetsi flexibilitou. Samozrejme ze by se to dalo uplne stejne resit treba softem v mobilu ale toto nebude zaviset na tom co ma clovek zrovna za operacni system a bude to schopno sezvejkat i veci se kteryma ma mobil problem a stejne se to musi resit nejakou konverzni krabkou.

Je to jen napad - hlavne proto ze jsem zjistil ze DC-24 i Taranis maji LUA omezene a nektere veci se nedaj ocekavat nikdy protoze ten vysilac musi samozrejme primarne ridit :-D Proste by to zvladlo udelat z vysilacky ktera LUA moznosti nema takovou ktera je ma alespon co se tyka telemetrie. A kdyby se to nejak kouslo tak clovek neprijde o letadlo ani nahodou, maximalne to prestane povidat/malovat na display.

Ale je jasne ze pokud si vsichni kdo jsou ochotni neco v LUA delat poridili vysilace ktere to maj integrovane tak o to asi nebude velky zajem. A toto stoji a pada na lidech kteri by bylo ochotni to nejen pouzivat ale i programovat.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2016 14:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Shodou okolností jsem zrovna posílal fotku do FB skupiny MiniQuad, tak dám info i sem...
Já mám těch nastavovacích softů mraky a taky jsem chtěl zlepšit práci na ploše. No a závěr viz fotka - totální lowend tablet s Atomem a Win10 za 1800 (cena v CZ včetně DPH, žádné pašování z Číny). Dělat na tom jako na tabletu bych tedy nechtěl, ale pro modely na letiště podle mě ideální, ještě jsem nenarazil na žádný řídící soft, který by na tom nechodil...
A při takto směšné ceně podle mě různé GW boxy postrádají smysl.
Příloha:
IMG_0401.JPG
IMG_0401.JPG
[ 97.58 KiB | Zobrazeno 5561 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ok, pro setup je to blbost :-)

jeste rozmyslim zda to ma cenu pro telemetrii - uvazuju i o variante ala RCDroidBox ale ten je pro me k prdu (Android telefon mam malej a co mam vetsi WP10 L950 a iOS iPhone 6 Plus tak ty RCDroidBox nepodporuje) takze bud LuaBox jen pro telemetrii nebo to udelat jako appku ktera bude schopna bezet na Win10, WP10, iOS a i Android a k tomu pridat open source hw Arduino ktere zajisti transport z vysilace do telefonu (a konecne se podivat jak funguje ten BT v Taranisu E :-D i kdyz je fakt ze zrovna u nej je pouziti asi mizive vzhledem k tomu ze umi Telemetrii i LUA nativne)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2016 23:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2009
Příspěvky: 172
Z mojí zkušenosti není potřeba používat eLua, ale spíš standardní projekt Lua. eLua zamrzla na verzi 5.1, od té doby přibylo do jazyka dost novinek (třeba nativní bitové operátory nebo nezávislé typy Int vs. Float).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz