Switch to full style
Dneska se procesory objevují všude, pokud máte nějaký nápad, či udělát, tak se neváhejte pochlubit.
Odeslat odpověď

Re: servospínač PIC

ned 04.03.2018 7:46

@jyrry
"hranou přišedšího impulzu nastartovat timer s časem nastavené délky a na konci vyhodnotit"
zda vstupní (přišedšího) ještě trvá, nebo už skončil. Při HW realizaci klopným obvodem RS
ze dvou hradel NAND (dnes SW s pomocí uP). Kdysi dávno když nebyly vhodné tranzistory
do "mostu" pro řízení motoru, jsem PWM dělal spínáním řízení motoru, a RS jsem překlápěl
relé vpřed/vzad. Nebyly s tím potíže. Asi proto, že mrtvé pásmo ve středu bylo dáno PWM.
Motor se rozběhl až impulsy překročily jistou minimální šířku.

"Ta narážka na google byla spíš obecná reakce na gucharovo postesknutí..."
Ač mé profese nebyly elektro, tak koníčci modelářské soupravy, elektro obecně (hlavně bastleni)
a počítače mne drží od útlého věku. Časopisy, knihy a později tématické příspěvky na www
(po vlastním "přežvejkání") mi poskytly slušný rozsah základů jak teorie tak jisté praxe.
Google je výborná věc. Ale VÝBORNÁ jen na něco. Neznámé zkratky, výrazy, cizí slůvka,
žargonové speciality, co je na trhu, kde za nejvýhodnější cenu nebo četovací "zkratky" omladiny
ať v SMS, mailech a mnohdy i obraty v řeči. Ovšem Google sám o sobě, jako učebnice
bez nějakých těch minimálních základů, je cesta dost klikatá a náročná.

Re: servospínač PIC

ned 04.03.2018 10:19

guchar píše:@jyrry
"hranou přišedšího impulzu nastartovat timer s časem nastavené délky a na konci vyhodnotit"
zda vstupní (přišedšího) ještě trvá, nebo už skončil. Při HW realizaci klopným obvodem RS
ze dvou hradel NAND (dnes SW s pomocí uP). Kdysi dávno když nebyly vhodné tranzistory
do "mostu" pro řízení motoru, jsem PWM dělal spínáním řízení motoru, a RS jsem překlápěl
relé vpřed/vzad. Nebyly s tím potíže. Asi proto, že mrtvé pásmo ve středu bylo dáno PWM.
Motor se rozběhl až impulsy překročily jistou minimální šířku.

"Ta narážka na google byla spíš obecná reakce na gucharovo postesknutí..."
Ač mé profese nebyly elektro, tak koníčci modelářské soupravy, elektro obecně (hlavně bastleni)
a počítače mne drží od útlého věku. Časopisy, knihy a později tématické příspěvky na www
(po vlastním "přežvejkání") mi poskytly slušný rozsah základů jak teorie tak jisté praxe.
Google je výborná věc. Ale VÝBORNÁ jen na něco. Neznámé zkratky, výrazy, cizí slůvka,
žargonové speciality, co je na trhu, kde za nejvýhodnější cenu nebo četovací "zkratky" omladiny
ať v SMS, mailech a mnohdy i obraty v řeči. Ovšem Google sám o sobě, jako učebnice
bez nějakých těch minimálních základů, je cesta dost klikatá a náročná.


Já mám knih dost, dodělávám si dálkově fyziku se zaměřením na hardware a programování HW, takže je to pro mne koníček, který se možná časem převalí do nějaké OSVČ činnosti. Jinak google je výborná věc, když ví člověk co hledat a jde přesně za jedním řešením. Proto jsem se na začátku ptal..
Odeslat odpověď