Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 21:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
A hlavně mi přijde i těch 0.03 V na novej baterii docela dost. Druhá co přišla měla jenom 0,005. Tak by to mělo podle mě vypadat.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 15:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pánové baterkáři,des se mi při dobíjení jedna baterka LIPOL 3s 1500 mAh začala hřát a jeden článek se dobíjí hrozně pomalu,asi bude KO co??Díky za reakce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 18:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
Ahoj,
Mám doma baterii lipol Fox, 3 čl. 2200mA, na podzim byla ok, všechny články. Po vylítání jsme ji nabili. Máme nabíječku s balancerem. Nyní jsem chtěl baterku prověřit a znovu dobít, ale prostřední článek má téměř nulovou hodnotu, zatímco ostatní mají 4,20-4,23V. Když baterku na chvilku připojím na nabíjení bez balanceru, prostřední článek trochu ožije, ale nedrží napětí. Zkoušel jsem baterku takto nabít nízkým proudem 0,1A, ale baterka se i ta rychle nabije na 12,60V a ukončí nabíjení. Do 5-10 minut po odpojení je ale prostřední článek zase skoro prázdný. Ostatní dva jsou OK.
Dá se s tím něco dělat, nebo je baterie na odpis?
Díky za radu.

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 21:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pokud vládneš pájením tak jedině předělat na 2článek ,na 3čl. v tomto případě už zapomenout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 9:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
hm, tušil jsem, že je ten článek v háji.
Nicméně pár dotazů:
1) když je letadlo na 3čl. baterii, bude lítat na 2články = 8,4V? Pokud ano, jak se to projeví? (mám tam regulátor 30A max a motor Turnigy D2836-8 + 4serva
2) jak by to šlo přepájet? Pájení by problém nebyl...
3) snížením počtu článků o jeden by klesl proud taky o třetinu?

Díky za rady.

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Premek píše:
hm, tušil jsem, že je ten článek v háji.
Nicméně pár dotazů:
1) když je letadlo na 3čl. baterii, bude lítat na 2články = 8,4V? Pokud ano, jak se to projeví? (mám tam regulátor 30A max a motor Turnigy D2836-8 + 4serva
2) jak by to šlo přepájet? Pájení by problém nebyl...
3) snížením počtu článků o jeden by klesl proud taky o třetinu?

Díky za rady.

Při tom pájení je třeba být opatrný a myslet na to, že nesmí za žádných okolností dojít ke zkratu některého z článků. Výrobci používají k oddělení kvalitní (kapton) pásku a dobře ví proč. Ale jde to...
Nepíšeš do jakýho éra to máš (rozpětí, váha, větroň..). Pokud víš jaký proud pohon odebíral s baterií 3S, znáš i příkon (U*I). Pro baterii 2S se můžeš dostat na podobný příkon použitím "těžší" vrtule (průměr nebo stoupání, nebo oboje), pokud tento větší proud tvůj regulátor a motor ještě "snese". Tady by asi bylo dobrý určit si nějakou hranici, na kterou se chci s příkonem pohonu dostat (tolerovat rozumný pokles).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 10:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Letadlo na 3 článek může lítat i na 2článek jen (v tvém případě ) musíš změnit vrtuli a to na ten tvůj motor vrtuli 11/7 Régl 30A by měl stačit a letově se to projeví nejvíce asi na době letu -bude trochu kratší a i výkon bude malinko menší.To přepájení je celkem jednoduché jen musíš být opatrný ,asi spousta lidí to nebude doporučovat ale i já jako elektroneználek jsem takhle předělal 2 baterie a fungují.Odpájíš ten vadný článek od obou těch dobrých(bývají spojené plíškem) a spojíš je k sobě ale pozor na polaritu!musí to být +-+- a odstříhneš káblík od konektoru pro nabíjení Máš asi trochu štěstí že ti odešel ten prostřední takže nebudeš muset pájet vývody k motoru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 12:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
Kluci díky moc za rychlé rady.
Jedná se o letadlo P51 Mustang od fy ŠAD - bez podvozku. Váha letadla je cca710g vč. pohonu.
možná hloupá otázka, nešlo by upravit zapojení jen na balančním konektoru - prostě odpojit vodiče vedoucí ke 3. článku? Baterka totiž sama o sobě i se 2 články normálně funguje po připojení k letadlu a vrtule se točí.
Do baterky samotné se mi moc kuchat nechce, je docela nafouklá.
Ještě dotaz, na kolik po úpravě na dvoučlánek nastavit na nabíječce kapacitu baterky, resp. nabíjecí proud 2200mA, resp. 2,2A už to asi nebudou, že?


Přílohy:
IMG_20200125_115509.jpg
IMG_20200125_115509.jpg
[ 73.46 KiB | Zobrazeno 2820 krát ]


_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj přijde mi že je teda nafouknutá dost.
Ja bych ji pod dohledem vybil a hodil do slaný vody a pak do sběrného dvora.

Tohle bych neriskoval kuchat.

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 19:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak pokud ti nevybíjí ten vadný článek ty 2 dobré tak s tím v podstatě nemusíš dělat nic a používej ji jako dřív akorát s tou úpravou vrtule.S tím přepájeném by jsi ušetřil váhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 20:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: ValMez
A jaké parametry mám zadat do nabíječky?

_________________
GAMA 2100 + P51D-Mustang ŠAD model
Turnigy 9XR (OpenTx)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 20:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Premek píše:
... nešlo by upravit zapojení jen na balančním konektoru ...?

No to rozhodně ne. Uvnitř je to stále propojené. Pokud nevíš jak na to a takhle se ptáš, vyhoď to a kup novou.

Tady se podívej jak je to uvnitř propojené, měl by se podívat i "dratek" než začne něco podobného radit.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Prosím jyrry upozorni mě na to,kde jsem co radil dle tebe špatně?? Zítra dám video jak nabíjím 4 článkovou baterii jen na 3 články -po odpojení 1 článku(jak jsem již psal špatného)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 22:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, já vyšel z tohoto vyjádření:
dratek píše:
Tak pokud ti nevybíjí ten vadný článek ty 2 dobré tak s tím v podstatě nemusíš dělat nic a používej ji jako dřív...
Vadný článek nemá kudy by ty dva dobré vybíjel. Naopak, při vybíjení všech tří "jako dřív" se ten vadný bude stále více podvybíjet.
Proč? Jsou přece v sérii... a jedná se o prostřední článek, ten z toho tak snadno nevykuchá.


Pokud se někdo takhle zeptá
Premek píše:
... nešlo by upravit zapojení jen na balančním konektoru - prostě odpojit vodiče vedoucí ke 3. článku? ...
... na kolik po úpravě na dvoučlánek nastavit na nabíječce kapacitu baterky, resp. nabíjecí proud 2200mA, resp. 2,2A už to asi nebudou, že?
tak jeho činnost přímo na článcích by mohla být silně průšvihová.
Na tomhle místě bych já osobně neradil nic jiného než baterku zlikvidovat a nahradit novou, případně vyhledat v okolí někoho kdo ví co dělá a proč zrovna tak. Pokud by totiž rada vedla ke kuchání a přepojování, mohlo by to nepěkně skončit. Proto bych neradil vrtat se v tom.

P.S. nabíjecí proud pro případně okleštěný dvoučlánek bude zase 2,2A. Je to přece v sérii.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vadné lipol?
PříspěvekNapsal: ned 26.01.2020 23:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No tak z toho tedy vyplývá to,že může baterii používat jako dřív jak jsem předeslal protože ten vadný článek atˇse klidně podvybijí jak chce když neodčerpává z těch dobrých.S tím odstraněním toho prostředního bych problém neviděl,odletuje 2 pásky a přiletuje na dobrý článek se správnou polarizací.Já vlastním obyč nabíječku s neregulovatelným balancérem takže nemohu nějaké nastavení doporučit ale jsem s ní max spokojen,vždy nabije kolik má a vypne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz