Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 12:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
A ještě se zeptám, pokud malá lipol 300 mAh se podvybije, že ji nabíječka nechce vzít, dá se nějak oživit?

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 12:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Nabijet jako nicd. Ale jen pod dozorem. A až stoupne napětí, tak dát nabíjet normálně.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Naposledy upravil dracekvo dne pát 27.04.2018 13:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 13:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1870
Bydliště: Blatnica, SR
Zapol som baterku v režime NiMh, na pár sekúnd, odpojil, zmeral, pár minút, odpojil, zmeral. Alebo prepojiť s inou, rovnako-článkovou Lipol medzi sebou.
Keď už to bolo trošku lepšie, tak som prepol na Lipol, nastavil najmenší prúd a začalo ju pomaličky nabíjať. Ide o to, nepohnúť sa od nej, lebo môžeš vyhorieť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 19:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
OK, zkusím to. Díky
Ještě se zeptám, objednal jsem si nový nabíjecí silový kabel HXT 4 mm a má prohozené piny, respektive všechny baterky co mám mají ve velké dutince trubičku a v malé toho samce. U Pelikána jsem objednal a když mi to přišlo, vypadá takhle. Je to nějaký vadný kus nebo se dělají i obráceně? Všude jsem je viděl tak to potřebuju já a né takhle


Přílohy:
20180427_151155.jpg
20180427_151155.jpg
[ 51.07 KiB | Zobrazeno 14385 krát ]


_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.04.2018 3:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
U koho jsi baterky s HXT 4 mm pořizoval, plus červená = kolík mínus černá = dutinka ?
Prohození Male - Female (kolík - dutinka) pinů bývá někdy dáno určením pro nějaký konkrétní RC model.
ALIEXPRESS
HXT 4mm Charging Connector to 4mm Banana Plug 18'' Cable Lipo Battery 14AWG Lead
==edit02
Ten na tvém obrázku je asi urče do nabíječek s výstupním konektorem HXT 4 mm - přechod na banánky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3986
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Máš to OK. Na baterke to má byť takto:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... -pack.html

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2018 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
juraj.jurej píše:
Máš to OK. Na baterke to má byť takto:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... -pack.html


Až na to, že ty konektory v těch dutinkách můžou bejt buď: tlustý - dutinka, slabý - kolík, nebo tlustý - kolík, slabý - dutinka. :wink:

Na nabíjčce i baterce je to takto: tlustý -dutinka, slabý - kolík. Nabílečka - červený drát, slabý- kolík, černý drát, tlustý- dutinka. Baterka- červený drát, tlustý - dutinka, černý drát, slabý - kolík.
Pozor na to. Párkrát jsem konektory zničil( nejde to rozdělat), když jsem spěchal.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.03.2019 18:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.3.2019
Příspěvky: 3
Uvažuji o koupi začátečnického RC autíčka. Výrobce k němu dodává 7,4V Li-Po baterii 500 mAh a k ní USB nabíječku.
a) Jestliže výrobce (čína) dodává Li-Pol baterii, dá se očekávat, že je v elektronice autíčka ochrana před nadměrným poklesem napětí?
b) Jak moc je bezpečná ta USB nabíječka? Zastaví nabíjení při dosažení horní hranice napětí pro danou baterii?
c) Lze případně koupit nějakou jednoduchou a levnou nabíječku s balancérem? Jaké by měla mít parametry?
d) Lze používat též Li-Pol s větší kapacitou. Mění se v takovém případě něco v odpovědích na body a) až c)?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 7:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.2.2019
Příspěvky: 20
Zdravím,

taktéž bych měl dotaz co se týče baterií. Už se to tu asi řešilo, ale přesto se názory rozcházely a nedobral jsem se jasné odpovědi.

Mám buggy 1/8 a jezdím 2x 2S baterie (úplně totožné). Ale stejně tak mám 2x 2S s rozdílnými parametry.

Otázka tedy zní: Lze kombinovat např. 2S (45C, 4000mAh) a 2S (30C, 3300mAh)? Popř. lze třeba kombinovat pouze baterie se stejnou hodnotou C a rozdílnou kapacitu? A jaký vliv budou mít rozdílné parametry? Může to způsobit poškození elektroniky?

Děkuji.

_________________
Arrma Typhon 6s, Arrma Fury BLX


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Drž se zásady, že použiješ v celé baterii stejné články. U té kombinované sice nehrozí poškození elektroniky, pojede to normálně, ale baterky se budou nerovnoměrně vybíjet, hřát atp. Brzy je stejně zničíš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 8:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Potvrdím to.
Kombinovat lipolky různých parametrů NELZE.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
Fosa píše:
Otázka tedy zní: Lze kombinovat např. 2S (45C, 4000mAh) a 2S (30C, 3300mAh)? Popř. lze třeba kombinovat pouze baterie se stejnou hodnotou C a rozdílnou kapacitu? A jaký vliv budou mít rozdílné parametry?

Děkuji.

Kombinovať (pralelne spájať) je možné (LiPo) batérie s rovnakým počtom článkov, pričom nie je bezpodmienečne nutné, aby mali rovnaké parametre: Kapacitu, C-rate.
Podrobnejšie:

- Paralelne spájať batérie rôznych kapacít, pokiaľ majú rovnaké C-rate, je možné bez obmedzenia a ľubovoľne. Nehrozí NIČ! Prúd sa rozdelí úmerne kapacite, za čo môže ich vnútorný odpor: Batéria s väčšou kapacitou má menší vnútorný odpor -> potečie ňou väčší prúd.
Príklad: ak paralelne spojíš dve batérie (stále uvažujeme, že majú rovnaké C-rate), pričom tá druhá bude mať 2x väčšiu kapacitu ako tá prvá, tak tou druhou bude tiecť 2x väčší prúd ako tou prvou, lebo tá druhá má 2x menší vnútorný odpor ako tá prvá. Celková kapacita bude súčtom jednotlivých kapacít, C-rate zostane nezmenené, maximálna prúdová zaťažiteľnosť bude súčinom C-rate a súčtovej kapacity.

- Ak batérie nemajú rovnaké C-rate, tak je situácia oveľa zložitejšia a (podľa môjho názoru) pre použitie v RC autách nie veľmi vhodná. Ak ich C-rate bude veľmi rozdielne, tak hrozí, že tá lepšia batéria bude neúmerne preťažovaná so všetkými následkami, ktoré s tým súvisia.

------------------------------------------------

Takže s týmto:
Solim Namez píše:
Drž se zásady, že použiješ v celé baterii stejné články. U té kombinované sice nehrozí poškození elektroniky, pojede to normálně, ale baterky se budou nerovnoměrně vybíjet, hřát atp. Brzy je stejně zničíš.

sa dá súhlasiť len ak bude C-rate bateriek rozdielne. Ak bude C-rate rovnaké, tak nie je dôvod, aby sa nerovnomerne vybíjali, či hriali a už vôbec nie, aby sa zničili.


A s týmto:
kornutek píše:
Kombinovat lipolky různých parametrů NELZE.

sa súhlasiť nedá vôbec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 10:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Kolik takových sad používáš a kolik vydrží?

1:8 předpokládám automaticky řazení na 2*2s 4s sadu

To jako že si do reva můžu dát do jednoho kastlíku 5000mah 30c a do druhého 2500mah 30c a bude mi to krásně fungovat? 8O

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 12:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
kornutek píše:
Kolik takových sad používáš a kolik vydrží?

1:8 předpokládám automaticky řazení na 2*2s 4s sadu

To jako že si do reva můžu dát do jednoho kastlíku 5000mah 30c a do druhého 2500mah 30c a bude mi to krásně fungovat? 8O


Hned první věta od Atto: Kombinovať (pralelne spájať) je možné (LiPo) batérie s rovnakým počtom článkov, pričom nie je bezpodmienečne nutné, aby mali rovnaké parametre: Kapacitu, C-rate.

Pokud někdo napíše 2*2S, ta já vidím výsledek 2S2P
Pro 4S bych to napsal 2+2S.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Já jsem to ale taky pochopil jako sériové spojení. To by měl upřesnit Fosa. Nepřijde mi moc smysluplné vozit váhu druhé baterky navíc. Ale možná se tak jezdí, nejsem autíčkář.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz