Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 11:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
mior: Není třeba se hned rozčilovat. Ty změřené výsledky mají pro vás určitě svůj význam. To nepopírám a bylo asi zajímavé zjistit, že se napětí baterie po nějaké době ustálí podle úrovně vybití.

Já se vyjadřoval k reálné použitelnosti. A ta je pro účely elektroletu, tak jak to prezentoval juraj.jurej, nulová. A pro člověka, který s tím nemá zkušenost (viz název tématu Začátečnické dotazy o akumulátorech), silně zavádějící. Naštěstí není nebezpečná. Jen pokud by se tím řídil, tak si zalétá méně, než by mohl.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jio píše:
Jen pokud by se tím řídil, tak si zalétá méně, než by mohl.


To jo.

Obzvláště pokud dojde bez zátěže a po vzpamatování se na situaci:

2,75 V ---- 0%

To už ani není vybitý článek, to je v podstatě mrtvý článek...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.12.2019 13:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík za doplnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 20:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
Zdravím,nevím jestli se mohu vkládat tuto otázku.Kdyby byla nevýhoda tak ji smažte.Chtěl jsem se vás zeptat jestli by někdo z vás,nepomohl. Mám doma Li-Pol baterie 4s 6000mAh 60c,chci se vás zeptat jestli by šlo z ní udělat 2 baterie 2s6000mAh.Je to reálné nebo to nemá smysl protože je to nebezpečné.Jsem rádoby kutil ale do dělení článku bych se neodvážil.Budu rád za každou odpověď. Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 22:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.3.2018
Příspěvky: 195
kellysak píše:
Zdravím,nevím jestli se mohu vkládat tuto otázku.Kdyby byla nevýhoda tak ji smažte.Chtěl jsem se vás zeptat jestli by někdo z vás,nepomohl. Mám doma Li-Pol baterie 4s 6000mAh 60c,chci se vás zeptat jestli by šlo z ní udělat 2 baterie 2s6000mAh.Je to reálné nebo to nemá smysl protože je to nebezpečné.Jsem rádoby kutil ale do dělení článku bych se neodvážil.Budu rád za každou odpověď. Předem děkuji.


udelat to jde... ale jestli jsi uz par baterek nerozebral - radsi bych se do toho nepoustel - pichnuti proriznuti nebo roztrzeni pytliku je celkem pravdepodobny a krisnout si zivejma kontaktama pri rozborce taky

GH


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 22:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.3.2018
Příspěvky: 195
jio píše:
Dík za doplnění.


ono to zas tak horky s tou mrtvolou nebude... jiz mnohokrat jsem se s mixerem zapomel a nez jsem se dostal na zem tak byl sem tam nakej clanek i na mensim napeti nez 2,75

pokud se takovouhle baterku podari rychle dostat na nabijecku a da se ji malej proud celkem bez potizi se sebere - nemam k tomu zadnou vedu ani podrobny mereni, stava se mi to sem tam u 4S 1,4 nebo 1,5 Ah a zatim vsechny fungovaly jak se od nich ocekava - spotrebka a za sezonu je po nich stejne, protoze jsou to nafoukly gumovky

GH


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2020 23:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2016
Příspěvky: 49
Bydliště: M.B
No raději bych to přenechal někomu šikovnemu ,co má z tím už zkušenost a klidné mu za to i zaplatil. Neznáte někoho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2021 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha - sever
Ahoj,
posunula se během posledních let standardizace napájecích konektorů? Dříve jsem létal jsem klasické 4mm a 2mm, pak se začali prosazovat XT, Spektrum, Dean... Jak je to teď? Vyhrálo některé řešení (myslím hobby výkony, žádné kW na vrtuli) na plné čáře?

_________________
Katana VA * Blade Freeair * Puding * Filip 400 sport - 6EX Fasst


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.01.2021 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
1138 píše:
Ahoj,
posunula se během posledních let standardizace napájecích konektorů? Dříve jsem létal jsem klasické 4mm a 2mm, pak se začali prosazovat XT, Spektrum, Dean... Jak je to teď? Vyhrálo některé řešení (myslím hobby výkony, žádné kW na vrtuli) na plné čáře?


Na plnej čiare nie, ale asi najrozšírenejší je XT (Amass XT60) a potom Deans T a EC3. Pre väčšie prúdy XT90 a 4mm konektory.
Balančný JST XH.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Prosím, mám problém s nabíjením 6S Enelop 2000. Nabíječka Equlibrium 3.5 a používám manuální režim nastavený na 0,4A. Občas (ne vždy) se nabíjení ukončí už po pár minutách. Zapnu to znovu a nabíjení se prodlouží přes půlhoďky....ale zase se vypne (opět jako FULL). Zapnu potřetí a doběhne to do plného nabití. Všechny články jsou stejný stářím i zhruba cyklama (mají jich asi 50). Navíc to během hlavně první hoďky nabíjení občas hejbá s proudem. Skáče to z 0,4 na 0, pak 0,3, 0,4 a po chvilce zase 0. Tak mi přijde, že je něco špatně


Naposledy upravil Bildy dne sob 06.02.2021 23:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 21:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
juraj.jurej píše:

Na plnej čiare nie, ale asi najrozšírenejší je XT (Amass XT60) a potom Deans T a EC3. Pre väčšie prúdy XT90 a 4mm konektory.
Balančný JST XH.


Možná pro ty, co neumí měřit a pájet. Ti, co to umí, použijí kvalitní goldy. Jsou menší a elektricky lepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 22:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
Na plnej čiare nie, ale asi najrozšírenejší je XT (Amass XT60) a potom Deans T a EC3. Pre väčšie prúdy XT90 a 4mm konektory.
Balančný JST XH.

zdzd píše:
Možná pro ty, co neumí měřit a pájet. Ti, co to umí, použijí kvalitní goldy. Jsou menší a elektricky lepší.

Jako ono se na goldech něco měří? A na XT se nepájí? A co jsou to vlastně ty "goldy"?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.02.2021 23:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Bildy AA eneloop bílé typicky 2000mAh, 7.2 V 1) signalizace Full 2) v průběhu nabíjení mění se proud
3) Mamuál 0.4 A

1) Režim ukončení - automaticky na mínus delta peak
2) Nejspíš máš někde zapnuto Automatické nastavení nabíjecího proudu (to Equlibrium 3.5 neumí)
3) Nabíjecí proud nepřekročí uvedených 0.4 A to je příliš málo pro automatické ukončení

Různé prameny uvádí pro eneloop
(charge rate: 0.3C-1C) / Eneloop technician actually recommended charging with .5C - 1C. = 0.6, 1.0 a 2.0 A
mé osobní zkušenosti říkají, že kupované nabíječky nabíjení NiMH AA typ 2000mAh spolehlivě ukonči při 0.7A
ŘEŠENÍ
A) zrušit automatické nastavování nabíjecího proudu ((to Equlibrium 3.5 neumí)
B) ponechat ukončení automaticky na mínus delta peak,
(zkontrolovat na jak velký peak je nabíječka nastavena - upravit na Default)
C) nastavit na pevno nabíjecí proud nejméně na 0.7 A (zhruba odpovídá požadavku min. 0.3C)

Doba prvního nabíjení dle stupně vybití.
Druhé a třetí nabíjení po předchozím Full (použít je pro ne moc teplé články)
nemá trvat déle než 5 až 15 minut.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2021 6:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
guchar píše:
... AA eneloop bílé typicky 2000mAh.
...
A) ...
B) ...
C) ...
D) Nastavit 160mA a nechat být. Do druhého dne je nabito a články docvaknuté po hrdlo.
Podle nejen mých osobních zkušeností to AA NiMh v roli třeba vysílačových (nebo v diskmenu a pod., jiné použití bych nevolil) nejlépe vyhovuje.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.02.2021 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
ahoj, pokud jsou články v držáku a ne v packu, může to být tím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz