Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Safe Bag, bedny, uložení Li-pol
PříspěvekNapsal: ned 15.09.2019 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
Máte nějaké zkušenosti? Zamezí to výrazně rozlézání požáru při zahoření Li-polky, nebo to za chvíly shoří jako papír a oheň se šíří dál? Co by jste doporučili aby to bylo účinné a nestálo do majlant? Má smysl dávat Li-polku do trezorku?
Díky za rady.

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: ned 15.09.2019 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
viewtopic.php?f=42&t=69798&hilit=Zaho%C5%99en%C3%AD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: ned 15.09.2019 21:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, pokukaj trochu na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=ZEkewCjiDs0, takých a podobných videí sú tam mraky
https://www.youtube.com/watch?v=vD5AmBbLP4w, Predajcovia ukazujú, aké je to výborné.....
Aj tu je kopa diskusií o skladovaní batérií.
Ak nastane inicializácia výparov teplotou alebo iskrou, oheň musí byť. Či je to v Safety Bagu, alebo nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 0:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Použitý Bag nebo schránka, by na zvýšenou teplotu (hoření) Li-Pol akumulátoru musely reagovat
uvolněním hasiva odebírajícím teplo a zpomalujícím chemickou reakci hoření.
Nestačí zabránit přístupu vzduchu (kyslíku) protože unikající složky mimo hořlavin obsahují i okysličovadlo.
MATERIÁLY PRO LITHNO-IONTOVÉ AKUMULÁTORY SE ZVÝŠENOU BEZPEČNOSTÍ
https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=58221

Li-ion akumulátor, který se při přehřátí sám uhasí
https://www.cnews.cz/vedci-vytvorili-li-ion-akumulator-ktery-se-pri-prehrati-sam-uhasi/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 8:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Safety bag má jednu dobrou a jednu blbou vlastnost...
Ta dobrá je v tom, že opravdu má šanci potlačit tu první "divokou" fázi hoření, kdy se uplatňují přímo reaktivní materiály a okysličovadla v článku. Viděl jsem v reálu a plamen z malé 2s850mAh šel skoro dva metry vysoko, to je schopno zapálit leccos okolo a tohle bag hodně omezí. Pak následuje druhá fáze, kdy už pomaleji hoří plasty v baterce atd, ta už se vesměs rozpálí i přes pytlík, ale zase pokud to neleží na něčem vyloženě hořlavém, tak se s trochou štěstí nemusí stát celkem nic.

Ale teď ta blbá vlastnost - je si nutno uvědomit, že aby to mělo smysl, tak musí být jeden pytlík na jednu baterku a ideálně dále od sebe. Pokud se hodí 10 baterek do trezorku, tak blafnutí jedné znamená víceméně jistě řetězovou reakci všech deseti, zatímco kdyby ležely jen tak volně, tak to tak jisté není. A výsledek může být nakonec i horší, než u jedné volně.

Za mne bych teda nijak nerozporoval, když někdo opatrný užívá "pytlík" pro nabíjení, kdy je v něm jen jedna právě nabíjená sada, tam mě nenapadá varianta, při které by situace se safebagem byla horší než bez něj a většinou by to mělo být lepší.
Naproti tomu u skladování jsem k těmto "vynálezům" poněkud skeptický :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 8:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Není lepší vypínat nabíjení při zvýšení teploty, řekněme nad 50°C? (osobně mám nastaveno 40°C)
Tohle přece umí snad všechny nabíječky, ne? Aspoň klony B6tek, co se dají pořídit kolem 500 Kč tohle umí...
A samozřejmě od starších a podezřelých baterek se raději moc nevzdalovat, žejo.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 20:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
Co říkáte na tohle? https://www.mojerc.cz/index.php?option= ... Itemid=435
Mám dvě 3S-2300 mAh, na každou bych koupil obal vzlášť. Myslel jsem, že obal zadrží kouř, ale podle videí si najde cestu ven. Důležité je mít čas na zahození článků do bezpečného místa.
tomashr píše:
Naproti tomu u skladování jsem k těmto "vynálezům" poněkud skeptický
- proč, jak by jste je skladoval ?
A když jsme u toho skladování, vadí Lipolkám nízké teploty kolem nuly? Nerad bych je skladoval doma.

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 10:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
V něčem podobném převážím 4sady 5S 1,8Ah nebo 1Ah na palubě letadla. Vždycky bez problémů. Kontakty přelepené izolepou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 11:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
XDan píše:
A když jsme u toho skladování, vadí Lipolkám nízké teploty kolem nuly? Nerad bych je skladoval doma.


Kolem nuly ne, dokonce jim to může prospět. Neměly by ale vyloženě vymrznout a ideální není ani nějaké rychlé kolísání teplot.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 11:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Jak a v čem doma skladujete Li-pol akumulátory? Podle výše uvedeného by měly být uloženy odděleně, aby nedošlo při zažehnutí jednoho paku k sériové reakci. Máte na domácí skladování nějaké tipy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Asja píše:
Jak a v čem doma skladujete Li-pol akumulátory? Podle výše uvedeného by měly být uloženy odděleně, aby nedošlo při zažehnutí jednoho paku k sériové reakci. Máte na domácí skladování nějaké tipy?

Dlouhé roky jsem měl baterky v plechovém kufříku. Pak jsem pořídil toto:
https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20341970/

Sice každá baterka nemá svůj šuplíček, ale jsou vždycky tak 2-3 na šuplík a nejsou jedna přes druhou jako v tom původním kufříku. Navíc mám baterky v původní krabičce, takže nejsou jen tak "navolno" poházené a nehrozí, že by si konektory škrtly o plech, ze kterého jsou šuplíky.
Kdybys chtěl být jo opatrný, tak můžeš ještě každé baterce udělat extra "domeček" z elektrikářské nástěnné lišty. Myslím, že to někdo popisoval tady na RC manii - lišta by měla být nehořlavá a nemuselo by tím pádem dojít k tomu, že jedna blaflá baterka s sebou vezme další.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 13:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Když jsme u Ikea, tak tam prodávají "hasicí přikrývku", což je v podstatě stejný materiál, ze kterého se dělají LiPO bags. Takže pokud si někdo chce sám ušít, nebo tím třeba vyložit šuplík, tak je to asi nejjednodušší zdroj materiálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 13:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Asja "Máte na domácí skladování nějaké tipy?" Ono to vždy záleží od konkrétních možností daných prostor.
V bytě to končí kompromisem podle poměru Náklady na větší bezpečnost vs (Pravděpodobnost - Výše škody)
Spíš se to řeší Pocitově než Pravděpodobnostním výpočtem. Taky dle motta: "Nedráždit hada bosou nohou."."
Možnost ukládání každé baterie do oddělené betonové šachty - kóje s průduchy pro bezpečný výšleh, má málokdo
_ Mám dojem, že jsem viděl komerční inzerci na schránky které uvolňovaly v případě stavu nebezpečí
"... Hasivo na hašení Li-Ion(-Pol) baterií. Směs ve vodě obtížně rozpustitelné soli,
která je tvořena kationty prvků vápníku, hořčíku a stroncia, ..." Ten odkaz se mi, ale nedaří najít.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Safe Pag na Li-pol
PříspěvekNapsal: úte 17.09.2019 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
tomashr píše:
Když jsme u Ikea, tak tam prodávají "hasicí přikrývku", což je v podstatě stejný materiál, ze kterého se dělají LiPO bags. Takže pokud si někdo chce sám ušít, nebo tím třeba vyložit šuplík, tak je to asi nejjednodušší zdroj materiálu.

Řempo před časem prodávalo v metráži tkaninu "MOFOS", mám to v záložkách v prohlížeči, plánoval jsem, že s tím právě vyložím šuplata "až někdy bude čas a chuť". To bude asi něco podobného jako ta deka z Ikea. Teď už to tam nemůžu najít, ale z toho materiálo (MOFOS) jsou dělané ochranné oděvy např. pro svářeče, jak jsem zjistil.

EDIT: tak v Řempu jsem to nenašel, ale tady ano:
https://www.nuzkovestany.cz/volna-metraz-polyestery

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Plechové krabičky
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2023 9:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Někomu se můžou hodit plechové krabičky, třeba na baterky nebo na něco jiného. Hledáním v sortimentu se najdou ty bez potisku. S potiskem třeba na dárek partnerce a tak...
Jo, vím, v případě vzplanutí baterek to je k prdu, ale aspoň ten mírný pocit sucha a bezpečí... :-)

https://eshop.ectes.cz/plechove-dozy-a-krabicky/


Přílohy:
plech_krabičky.jpg
plech_krabičky.jpg
[ 110.04 KiB | Zobrazeno 2093 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz