Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 3:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
malé zvíře píše:
Při troše snahy krásně explodují i rezistory. Na vlastní oči jsem i viděl měřící sondu
na proud ( max 2A, 24V), které nějaký expert zapojil mezi 2 fáze jištěné na 64A...

jo-jo. Rezistory i vodiče. Klasika je použití multimetru ve funkci AMPÉRMETR pro měření napětí.
I takové zalité trafo se může rozletět. Obecně prostor kde dojde k ohřátí/vývoji plynů a cesty
pro jejich odvod do okolí nejsou, nebo jejich průřez pro odvod daného objemu je nedostatečný.
Takže to může být klidně i část letícího krytu, po explozi.
Že by to letělo jako raketa hnaná proudem nějaké hmoty, je asi málo pravděpodobné.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 8:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Jen na vyvážení taky jedna (možná) lepší zpráva. :)

_________________
Ahoj lidi, jak jde život?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nakopnutá lipolka
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2018 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Dnes jsem při lítání s jedním modelem havaroval. Nevím, co se stalo, ale točil jsem na přistání a cca ve 3 metrech jsem začal "vrtat" a po dvou otočkách sem šel do země. Škody na modelu jsou, ale jsou opravitelné. Co mi ale dělá starost je to, že se posunula baterka (2S 5000 mAh), bouchla o hranu trupu a roh jednoho článku je trochu zmáčknutý - viz fotky (snad je to vidět):
Příloha:
WP_20180905_23_25_39_Pro.jpg
WP_20180905_23_25_39_Pro.jpg
[ 47.77 KiB | Zobrazeno 1701 krát ]


Příloha:
WP_20180905_23_26_11_Pro.jpg
WP_20180905_23_26_11_Pro.jpg
[ 48.88 KiB | Zobrazeno 1701 krát ]


a já teď nevím - neřešit to, baterku si nechat, provozovat jí dál, jen při nabíjení jí pečlivě sledovat a nebo neriskovat a zbavit se jí?
To zmáčknutí není velké, "pytlík" nevypadá poškozeně, baterka nesmrdí po jahodách, takže zdánlivě OK. Ale popravdě s tím nemám zkušenosti a vůbec nevím, co (a jestli vůbec něco) může takové poškození způsobit.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 4:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jistě budu nařčen z předposranosti a pod. (viz. začátky tohoto vlákna), zkušenosti s tím nemám (zda to něco udělá), ale vzhledem k tomu že systém elektrod je z tenkých folií, je choulostivý na deformace a tím vznikne riziko zkratu. Mám doma cca 40 článků 5000mAh a 10 článků 4000mAh, vím že to něco stojí, ale když si představím stejnou situaci, nejspíš bych se "předposral" a deformovaného článku se zbavil. Přece jen 5000mAh je už slušná ráže a když jsem viděl co na stole umí blbá malá baterka do haláka (něco kolem 300mAh), tak bych si nelajznul mít to doma.
Ale to neradím, jen nahlas přemýšlím co bych asi tak udělal.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 6:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Taky bych se bál a zbavil se jí. Baterka 1S 1000 mAh dokáže zapálit byt.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Už se koupe ve slaném roztoku. On ve mne stejně hlodal červík a nějaký vnitřní hládek říkal "zbav se jí". A většinou, když tohle tušení neposlechnu, tak to skončí průšvihem (jako třeba včera před letem, který vedl právě k poškození té baterky). Jen jsem se chtěl ujistit, jestli nejsem zbytečně ustrašený.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 7:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Je fakt lepší se předposr.než se potom posr....Nedávná zkušenost mě utvrdila v tom,že mi aku do baráku nesmí.Pořád nedokážu pochopit,jak může nenafouklá,nenabíjená,uskladněná baterie vybouchnout a hořet....pokud by se mi to stalo v baráku,už bych možná byl bezdomovec.Kdybych s ní nějak manipuloval,tak to nějak pochopím,ale takto mi to hlava nebere.Jak se řeší přeprava lipolek letecky,jsou tam nějaká omezení?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 8:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jardátor píše:
... přeprava lipolek letecky,jsou tam nějaká omezení?

Nevím jak třeba ebay, banggood, ale HobbyKing je letecky už neposílá, stejně tak některou chemii (lepidla apod.).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 8:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Udělal jsi dobře. I když by se nic nestalo, tak příslušný článek se začne nafukovat a je letově nepoužitelný. Znám to.
Když se mi to stane u 5S, tak prostě předělám aku na 4S do jiného modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 8:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Udělal jsi dobře. I když by se nic nestalo, tak příslušný článek se začne nafukovat a je letově nepoužitelný. Znám to.
Když se mi to stane u 5S, tak prostě předělám aku na 4S do jiného modelu.


S tímhle člověk získá obsáhlé zkušenosti u racecopterů, tam je mechanické poškození časté...
Je to jak kdy, mám baterku, která je pomuchlaná a šlape dobře, ale asi častější je stav, který bych nazval "pomalá degradace". Nejspíš se udělají v obalu mikrotrhlinky a jak se pak postupně dostává dovnitř vzduch, tak začne růst Ri, případně se projeví samovybíjení atd. Výsledek pak viz tomasc - prostě se sadě ubere článek, případně se ze dvou poskládá jedna atd.

Na druhé straně jsem ale moc nepozoroval nafukování, tak destrukce po ráně vesměs probíhala trochu jinak a už vůbec jsem nezažil hoření atd.
Poznámka - zrovna tohle je ale situace, kdy záleží na kvalitě nabíječky a bezpodmínečně se musí užívat balanční konektor!!!!! Jde o to, že například při té variantě samovybíjení klidně narušený článek spadne dost pod 3V, při použití slušného balanceru prostě nabíječ buď ještě srovná anebo hodí error, každopádně rizika požáru malá. Pokud by ale někdo nabíjel bez balanceru, tak pak mohou být následky článku s takhle ujetým napětím či řádově vyšším Ri i docela dramatické!!!


Naposledy upravil tomashr dne čtv 06.09.2018 8:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.09.2018 8:47 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jardátor píše:
Jak se řeší přeprava lipolek letecky,jsou tam nějaká omezení?


Slyšel jsem, jak se převáželi LIPOLky do Japonska. :D :D :D Jedinec převážel 5 sad, 1,8Ah 5S.


Je třeba respektovat pravidla příslušné letecké společnosti.
Lipolky na palubě u vysílače v "nehořlavém" obalu.
Všechny konektory včetně balačních přelepené páskou.
Protože letecké společnosti mají omezení na JEDNOTLIVOU baterku 100Wh, tak onen jedinec měl novou nálepku, kde byla baterka "podhodnocena" na 1Ah a tím vyšla energie 18,5Wh. To je při součtu pěti kusů pod 100Wh. Důvodem byla zkušenost, že když si to lidi za přepážkou sami sečtou, tak tomu nějak více věří. A taky nechuť se dohadovat o výkladu podmínek, že je to na jednu baterku a nikoliv součet.

Na palubu letadla se nastupovalo celkem 3x.
Ve Frankfurtu byl zřetelně útočný dotaz ostrahy, zda se jedná o baterku do dronu. Po odpovědi, že nikoli, že je to do modelu následovalo zkouknutí přelepených kontaktů a odmávnutí ke kontrole na stopové zbytky po výbušninách, výsledek OK.
V Sapporu slečna chtěla vidět vysílač JETI, že jde zapnout. Hra HAD, ji uchlácholila. :wink: Lipolky vyndala, Wh posčítala a vrátila (příprava se vyplatila).
V Londýně vysílač ani lipolky nikoho nezajímaly, ale muselo se rozbalit dárkové balení parfému od Armániho.

Tady je pár odkazů
https://www.faa.gov/about/initiatives/h ... /?hazmat=7
https://www.jal.co.jp/en/inter/baggage/limit/

Při čtení odkazu a hledání možného výkladu "jsem slyšel", že model nelze považovat za elektronické zařízení s vloženou baterií a tak baterie nesmí, když bude vložená v modelu, do přepravního prostoru.


Co je třeba řící, tak je to vždy na rozhodnutí ostrahy a nějaká 100% záruka přepravy není. Dobrou domácí přípravou se dá mnoho problémů odbourat.


Stačí takto??
O přepravě poštou a nebo obchodně nic nevím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Box/kufr na baterky
PříspěvekNapsal: pát 28.12.2018 17:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 27
Bydliště: Bruntál
Zdravím,
chtěl bych znát názor na tento box na baterky: https://www.peckamodel.cz/1bc0101-kovovy-kufr-pro-baterie . Stojí to za to?
Mám doma pár baterek a pořád se lehce bojím, že se něco může stát, nicméně, nemělo by se nic stát, jen tak z ničeho nic, ale i přesto mám špatný pocit, když jsem párkrát četl, jak se baterky nafoukly a začaly hořet.

Díky za názory

_________________
FPV Alien 5", Sky Surfer X8, Protos 500, WL Toys V911 V2; TX16S MK2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Box/kufr na baterky
PříspěvekNapsal: pát 28.12.2018 18:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky jsem chtěl něco udělat pro lepší pocit a tak mám lipolky uskladněné už několik let do asi pěti plechových zamknutých pokladniček. Má to nahoře držátko, klíček je u toho na šňůrce a fakt je poctivě zamykám. Snad by se při tom průšvihu, který nikdo nechceme přivolat, podařilo tu pokladničku vyhodit oknem ven na balkon či přes zábradlí až do zahrady. Ve více pokladničkách to mám proto, aby lipolky neshořely v té jedné velké bedničce všechny. Ta plastová plata s přihrádkami jsem z toho samozřejmě vyndal. Velikost pokladen mám 20-25 cm na délku. Netvrdím, že je to takhle tutovka, ale trochu lepší pocit teď mám.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Box/kufr na baterky
PříspěvekNapsal: pát 28.12.2018 19:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Mám to taky tak. A to nemluvím o ceně :wink: .
https://www.google.com/search?q=p%C5%99 ... e&ie=UTF-8

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Box/kufr na baterky
PříspěvekNapsal: pát 28.12.2018 19:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 6
Obrázky: 0
Používám plechový kufr na nářadí, koupeno v Bauhausu. Nevýhoda je, že baterie jsou všechny pohromadě. Snad by to mělo být v případě zahoření baterie funkční, zatím mně to naštěstí nepotkalo.


Přílohy:
P7120001.JPG
P7120001.JPG
[ 189.38 KiB | Zobrazeno 2024 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz