Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Jo a jestli se tu psalo o bateriích RAY, tak ty mi nesmí do baráku! Podle mého jsou velmi povedeným šuntem!!!
A zase na druhou stranu Foxy 2.generace nemůžu vynachválit, fungují mi dobře a dlouho, ale jsou jen nepravidelně a málo zatěžovány.
Jinak provozují Dualsky.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 22:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Shorty píše:

A to je to, o čem tady mluvíme pořád dokola. Vysmívají se opatrnosti, ale doma mají před krbem nehořlavou podložku, vymetenej komín. Svíčku taky nenechají jen tak. Atd...
Tak proč tady v tom případě tolik hrdinství a výsměchu opatrnosti? :?: :?


Ano před krbem mám dlaždice, svíčky doma nepálím a komín jsem si stavěl sám a je naprosto čistej :D .
A teď mi řekni, kde je ten výsměch a hrdinství ? lipolky mám volně , ale většinou na dlažbě . Velikosti od 300 mAh do 20000 mAh. Napětí a stav čas od času kontroluji . Neumím si představit, kdybych je měl všechny pohromadě a jedna z nich blafla. A že bych je skladoval mimo dům taky nepadá v úvahu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
REX píše:
Jo a jestli se tu psalo o bateriích RAY, tak ty mi nesmí do baráku! Podle mého jsou velmi povedeným šuntem!!!
A zase na druhou stranu Foxy 2.generace nemůžu vynachválit, fungují mi dobře a dlouho, ale jsou jen nepravidelně a málo zatěžovány.
Jinak provozují Dualsky.

To máš pravdu..RAY nic moc. Zkusil jsem vychvalované GENS...ještě horší než RAY. Kdyby je nekupoval tak daleko tak je hned reklamuji. Po 3 nabití totálně změkly a 2 x 600 Kč v tahu. Zkusím ty DUALSKY. Čínské ZIPPY taky tak na 1 rok a konečná. Já už nevím jaké baterky kupovat, abych si nenaběhl. :( A to je používám jenom v termickém elektrovětroni.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 11:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Já už Dualsky používám několik let a jen jednou mi 2S 400mAh změkly a nafoukly se velmi brzy, jinak naprostá spokojenost, za mě doporučuji a teď je nová řada, jsou bílé a označení ECO-S 25C (25C trvalé zatížení) což u mě nevzbuzovalo moc důvěry, mám zatím jen pár malých sad, ale zdá se že dobrý! Navíc znám člověka který dvěma sadami z této série napájí palubní systém JETa, tam sice nejsou velké odběry, ale je vidět že jim věří ;) a hlavně si je taky vychvaloval!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
OK...zkusím je. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 17:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
dudaj píše:

Ano před krbem mám dlaždice, svíčky doma nepálím a komín jsem si stavěl sám a je naprosto čistej :D .
A teď mi řekni, kde je ten výsměch a hrdinství ? lipolky mám volně , ale většinou na dlažbě . Velikosti od 300 mAh do 20000 mAh. Napětí a stav čas od času kontroluji . Neumím si představit, kdybych je měl všechny pohromadě a jedna z nich blafla. A že bych je skladoval mimo dům taky nepadá v úvahu.


To nebylo myšlený na tebe. Ale už se mi nechce na nic tady reagovat.
Měj se.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.02.2019 13:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Snad tu nerozproudím nějaký flame, ale po tom, co jsem na bazaru viděl na prodej box na baterky, tak jsem o koupi po delší době začal uvažovat. V současné době mám od malinkatých 1S 200 mAh přes hromadu 3S 1500 a 4S 1300 mAh po nepoužívané 3S 2200 mAh. Naštěstí už dlouho nemám 2 páry 6S 5000 mAh, ty šly dávno s 700 vrtulníkem do světa.
Mám to všechno v několika plechových bedýnkách a pochybuju, že by to v případě průšvihu bylo dostatečné. Teď jsem viděl na YT pár testů, nejvíc mě zaujaly testy asi rok a čtvrt staré tady. Snad ten vítězný box není podvod. Nabízejí jak velikánskou bednu, tak i menší - tady a tu menší jsem našel i v EU skladu HK. Sice vnitřek té malé je docela stísněný, ale na menší aku snad dostatečný. Hlavně se mi líbí to těsnění vevnitř, díky kterému po zahoření vzrostla teplota venku o 10 °C. Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tenhle příspěvek by se měl spíše jmenovat "jak jsme dnes nešli létat". Měl jsem domluven výcvik, pokud nebude pršet, ale vzhledem k dalšímu se nikam nejde. V rámci přípravy je samozřejmě nutné dobít baterku. Stalo se však něco, o čem jsem doposud jen slyšel. Klukovi při nabíjení chytla baterka, shořel mu celý model a nabíječka. Vnitřnosti (serva, regl, Rx) jsou samozřejmě také off line. Pokoj se musí vymalovat a koberec vyměnit. Opět se potvrdila neplatnost rčení "mně se to stát nemůže".

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 11:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
DAF píše:
...Opět se potvrdila neplatnost rčení "mně se to stát nemůže".
To jsem si taky myslel... Koukni na můj příspěvek zde http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=22&t=81957&p=1378944&hilit=+baterka#p1378944

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 7:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
To je přece snad hned první Murphyho zákon: Co se stát MŮŽE, to se jednou docela určitě STANE. :o


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přesněji "má-li se něco pokazit, pokazí se to, nemá-li se něco pokazit, stejně se to pokazí". Sice to nepatří do tohoto tématu, ale zajímalo by mě, jestli se někdo pokoušel zjišťovat příčiny, proč se tak děje, co tomu předcházelo. Jestli někomu baterka chytla třeba po nějaké ráně (tvrdý pád apod.). Nebo jestli to bylo naprosto náhodné, třeba u zatím nepoužité baterky. Jsou zde na téma zahoření baterek nějaká vlákna (zatím jsem nahlédl jen letmo a odpověď jsem tam na první čtení nenašel), tak je projedu a případně některé tímto dotazem reinkarnuju.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
S těma baterkama je to divný a taková "loterie". Měl jsem 3 kousky Dualskýho 3S1P 1Ah. Stáří 9 let a malej šmrdolet na to ještě dokázal chvíli letět. Baterky byly nafouklý do válečku a stále makaly. Dal jsem jim nabíjení 10A, deklarovaný mají 3C. Byly rozžhavený podle pyrometru na 85 stupňů, praskla jen smršťovačka s popisem a články stále držely. Pak šly do solanky.
Pak jsem měl WhiteLine 4S1P 2,6Ah. Nepatrně nafouklý ale kapacita poloviční. Deklarováno nabíjení 5C, při 3C mi jedna explodovala a vyšlehl plamen. Naštěstí venku na betóně. Ani jedna nebyla bouraná nebo nějak povrchově poškozená...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 16:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Celeron píše:
S těma baterkama je to divný a taková "loterie".. Nepatrně nafouklý ale kapacita poloviční. Deklarováno nabíjení 5C, při 3C mi jedna explodovala a vyšlehl plamen. Naštěstí venku na betóně. Ani jedna nebyla bouraná nebo nějak povrchově poškozená...


Tohle už ale není o loterii.
3C nabíjím baterky vyjímečně, stáří do jednoho roku a nesmí bít ani známka po nafouknutí !
Běžně do 2C, a pokud se nafukují, tak max do 1C , ale spíš míň a pod kontrolou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 16:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7460
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
S RŮZNÝMI LiPol NAFOUKLÝMI jsou zde uváděny RŮZNÉ zkušenosti. Někdy zcela OK jindy první signál PRŮŠVIHU
Asi není NAFOUKLÁ jako N A F O U K L Á Jen NEPATRNĚ není signifikantní Nafouklých se BOJÍM Doma nenabíjím


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
dudaj píše:
Tohle už ale není o loterii.
3C nabíjím baterky vyjímečně, stáří do jednoho roku a nesmí bít ani známka po nafouknutí !
Běžně do 2C, a pokud se nafukují, tak max do 1C , ale spíš míň a pod kontrolou.


Však to byl jen úmyslnej pokus před vyhozením co snesou a taky jsem chtěl prvně vidět na vlastní voči, jak z toho šlehá plamen. Rozhodně nedoporučuju aby to nějdo zkoušel následovat doma v obýváku nebo dílně. Samozřejmě že provozně nabíjím 1C a na letišti maximálně 2C.
Taky mám poznatek, že od doby, co mám telemetrii článků a nepustím článek při zatížení pod 3,5V, tak se mi ještě nikdy nic nenafouklo. Tedy ne hned po pár cyklech, hodně moc ale až po několika desítkách letů a jen velmi málo.
Baterky se nafukují při nabíjení ale jen když se před tím pošlou do U min. Informace od techniků AERS, výrobce SAS, (špičkovací stanice).
U modelářů klasika, lítání na čas bez rezervy a nebo na vypnutí regulátoru. Když je při tom některej článek slabší, nafukování se hned našlápne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz