Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bát se nebo ne zahoření Li-Pol?
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 19:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
novfra píše:

Pro více článkové sady raději něco většího.


Pravda tento je asi více vhodný.I s vlastní elektrickou sítí a VZT jednotkou


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bát se nebo ne zahoření Li-Pol?
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
No již hezkou řádku let maj i ty nejprimitivnější nabíječky ochranu proti přepólování,takže by začala po tobě řvát,popřípadě by tě nepustila dále v páchání zla že .......,
Je tomu tak i u tvé nabíječky ?


Naposledy upravil tratonah dne pon 09.10.2017 17:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bát se nebo ne zahoření Li-Pol?
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 15:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
jio píše:

Jinak zpět k nabíječce.
Mám 10 článkový iCharger a používám cca 20 cm prodlužovací fousy pro připojení baterky. Zdířky jsou z boku, oba na 4 banánek a na poslední chvíli před zapnutím nabíječky jsem si všiml, že jsem je dal opačně. Od té doby mám nahoře nad zdířkami na panelu černý a červený puntík lihovým fixem.
Podobně už jsem tady kdysi psal, že při nabíjení více baterek v serii je třeba je do připojovací desky dát skutečně do serie a ne jen "za sebe". Tady naštěstí shoří jen plošný spoj na připojovací desce. Ale i tak je to nepříjemné.

Takže pozor na nepozornost. Všechno za nás inženýři ošetřit nemohou. Pak je jedno, jestli nabíjím v trezoru nebo třeba na papírové podložce.




No již hezkou řádku let maj i ty nejprimitivnější nabíječky ochranu proti přepólování,takže by začala po tobě řvát,popřípadě by tě nepustila dále v páchání zla že .......,
Je tomu tak i u tvé nabíječky ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 15:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Nevím, neměl jsem potřebu to ověřovat. A teď tu potřebu nemám taky.
Ty namalované puntíky jsem tam přidal jako obranu před vlastní blbostí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 16:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
jio píše:
Nevím, neměl jsem potřebu to ověřovat. A teď tu potřebu nemám taky.
Ty namalované puntíky jsem tam přidal jako obranu před vlastní blbostí.


Vidíš kamaráde , to je ten problém.Nečteme návody a neznáme parametry a funkce námi ovládaných přístrojů.Zde vždy hraje nejvyšší roli lidský faktor jež může za většinu průseru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 18:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já v tom problém nevidím. Je snad problém to, že obvykle nedělám to, co je nesmyslné?
Mimochodem, návod jsem četl poctivě, protože jsem ho překládal do češtiny (a později zjistil někteří prodejci ho použili jako svůj, kdy jen nahradili úvodní stránku).

S poslední větou souhlasím, napsal jsi jinak to co já, o pár příspěvků výše.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
jio píše:
Já v tom problém nevidím. Je snad problém to, že obvykle nedělám to, co je nesmyslné?
Mimochodem, návod jsem četl poctivě, protože jsem ho překládal do češtiny (a později zjistil někteří prodejci ho použili jako svůj, kdy jen nahradili úvodní stránku).

S poslední větou souhlasím, napsal jsi jinak to co já, o pár příspěvků výše.


Promiň kamaráde,nic ve zlém,ale nějak jsem tvou filosofii nepobral.Ale to je můj problém
Píšeš že návod jsi překládal a četl poctivě a přitom hned první chybová hláška na straně 29 tvého překladu je Reverse Polarity.
Jsem zvyklej z ruznejch typovek znát parametry a možnosti mnou ovládaných přístrojů a zařízení . Tím pádem znám své hranice nemusím podléhat různým davovým psychózám.
Každý máme na tyhle věci různý názor a tím bych to uzavřel
Ať ti to lítá a slouží k tvé plné spokojenosti


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 20:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tratonah píše:
... znám své hranice ...

Tak tohle bych o sobě teda nenapsal :mrgreen:
I když... právě proto že znám své "hranice", mám na rozbočkách ty puntíky taky, i když o nabíječce vím dost :P
Ono je to tak trochu lechtavý adrenalín když zapojuješ 4 sady 5000mAh do nabíjecího chumlu (to samé je ještě pár cm nad tím), blbě vidíš a nemáš zrovna brejle :lol: :lol: :lol:
Asi si umím říci "to se by mi mohlo také stát" a udělám proti tomu alespoň něco, než jen vést "silné řeči" :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 20:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tratonah: Manuál jsem podle toho, co mám uloženo, překládal pro verzi 1.2 někdy v roce 2009. A přiznám se, že vzhledem k blízké penzi, už občas i zapomínám. Od doby překladu vím jak to funguje a pokud mi nějaká informace chybí, tak se do manuálu opět kouknu. No a abych se díval na to, co to udělá když přehodím polaritu, tak ta informace mi opravdu nechybí. To si raději dávám pozor jak to připojím a proto jsem tam taky na panel shora namaloval ty 2 puntíky.

Má filozofie je jasná. I když 1000 x dělám stejně nějakou věc, tak nemohu zaručit, že když to budu dělat po 1001 a někdo na mě při tom promluví nebo budu při tom myslet na něco jiného, tak mohu udělat chybu. Jinak řečeno, člověk je tvor omylný a výše nalinkované zahoření není ani tak problém nabíječky, jako spíše nepozornosti a vlastní chyby, A to se prostě stává. Někdy to bolí, někdy to stojí jen peníze, někdy to bohužel dopadne hůř.

Jinak dík za to upozornění na reverse polarity, opakování je matkou moudrosti a v tom manuálu to skutečně je.

Edit:
jyrry napsal v podstatě to samé. Jo a ještě k té straně 29. Vidím, že jsi patrně čerpal z mého překladu. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 21:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
jio píše:
tratonah: Manuál jsem podle toho, co mám uloženo, překládal pro verzi 1.2 někdy v roce 2009. A přiznám se, že vzhledem k blízké penzi, už občas i zapomínám. Od doby překladu vím jak to funguje a pokud mi nějaká informace chybí, tak se do manuálu opět kouknu. No a abych se díval na to, co to udělá když přehodím polaritu, tak ta informace mi opravdu nechybí. To si raději dávám pozor jak to připojím a proto jsem tam taky na panel shora namaloval ty 2 puntíky.

Má filozofie je jasná. I když 1000 x dělám stejně nějakou věc, tak nemohu zaručit, že když to budu dělat po 1001 a někdo na mě při tom promluví nebo budu při tom myslet na něco jiného, tak mohu udělat chybu. Jinak řečeno, člověk je tvor omylný a výše nalinkované zahoření není ani tak problém nabíječky, jako spíše nepozornosti a vlastní chyby, A to se prostě stává. Někdy to bolí, někdy to stojí jen peníze, někdy to bohužel dopadne hůř.

Jinak dík za to upozornění na reverse polarity, opakování je matkou moudrosti a v tom manuálu to skutečně je.

Edit:
jyrry napsal v podstatě to samé. Jo a ještě k té straně 29. Vidím, že jsi patrně čerpal z mého překladu. :-)


Ano v některých povoláních a sportech je opravdu nutné znát své hranice jak psychické tak fyzické co víc dodat.
Co se týče ostatního již bych se jen opisoval,jsem prostě zvyklý pracovat s Checklisty ,a zpětnou vazbou ať již tištěné , nebo nošené v hlavě, znát parametry přístrojů a jejich ovládání . Hodně to usnadní .
Ano čerpal jsem z tvého návodu , ovšem nabíječku tvého typu nemám,ale strýček google si vždy poradí
http://ostarek.blogspot.cz/2009/08/nabi ... 1010b.html
Pěkný večer


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.08.2018 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak před chvilko se mi stala nočekávaná a nepříjemná věc,proto chci všechny varovat.Pracoval jsem venku a najednou slyším poměrně silnou ránu.Vybouchla a začala mi hořet nenafouklá a nenabíjená!!!! lipolka.Naštěstí je mám venku,takže všechno dobře dopadlo ,ale asi budu ještě opatrnější.Jedná se o lipolku Ray 3.generace,neměla snad ani 20 cyklů.Používaná nebyla asi měsíc,takže uskladněná na 3,7 volt na článek.Pokud bych ji nabíjel nebo byla stará a nafouklá,tak bych se asi nedivil,ale na aku jsem dost poctivý,tak mě to dost překvapilo. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.08.2018 18:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.7.2016
Příspěvky: 17
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... VIvUr0bSdO
Píšou li-ion a nabijecka na tuzkove AA.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 2:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Polizeisprecher sagte der SZ, dass es sich bei dem explodierten Gegenstand
um ein kompaktes Ladegerät für Lithium-Ionen-Akkumulatoren gehandelt habe,
"ausgelegt für zwei herkömmliche AA-Batterien".
https://www.sueddeutsche.de/panorama/hamburg-mann-stirbt-nach-akku-ladegeraet-explosion-1.4102096
Asi je zatím zbytečné spekulovat o příčině závady, nebo chybě lidské obsluhy.
Každopádně až do výše "PROJEKTOVANÉ ZÁVADY" má být zařízení bezpečné, a to i při poruše,
a taky by mělo umět i rozlišit chyby OBSLUHY (a bezpečně na ně reagovat, SW/HW "pojistky").
“a regular charger for two AA batteries”
Police spokesman Florian Abbenseth the cause of the explosion was still being investigated
and wasn’t immediately able to name the make or model of the charging device.
https://abcnews.go.com/Technology/wireStory/man-germany-killed-aa-battery-charger-explodes-57356604
Tak se třeba časem i něco dozvíme. Jeden by spíš čekal explozi článků než nabíječky.
V nabíječce exploze schopných součástek zase není tolik - elyty, výkonové polovodiče.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
guchar píše:
V nabíječce exploze schopných součástek zase není tolik - elyty, výkonové polovodiče.

Při troše snahy krásně explodují i rezistory. Na vlastní oči jsemi viděl měřící sondu na proud ( max 2A, 24V) které nějaký expert zapojil mezi 2 fáze jištěné na 64A...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bát se nebo ne zahoření Li-Pol?
PříspěvekNapsal: pát 24.08.2018 11:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kašlete na to:
DJIvison ned 07. pro, 2014 14:05 píše:
Domnívám se, že se to s těmi bateriemi přehání, jsou přece i v telefénech
A kolik telefénů z těch milionů či snad už miliard vybuchlo nebo zahořelo ?
To budou miliardtiny procenta

8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz