Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Shorty píše:
Předveď, kde je vyvolávání strachu. Chceš říct, že když ti někdo říká ,,zapni si pás, můžeš se při bouračce zranit", budeš se bát Né. Sedneš do auta a beze strachu, ale s respektem, pojedeš. Tak nevím proč to tady vidíte pořád jinak. Proboha, už začněte myslet. Nikdo nestraší, ale hodně lidí vám říká: BUĎTE OPATRNÍ. Nic jinýho. Žádbný bu bu bu.

No vidím, že se s váma o tom nemá cenu bavit, hrdinové.

Aha....tady někdo asi špatně čte už od začátku.....pokud vím tak tu neustále někdo straší jak LiPolky zahoří atd....kurňa, zahořet snad může vše co je hořlavé!! Jsme snad inteligentní lidi tak víme jak se máme chovat, když používáme toto zařízení. Lidi pozor, když budete tankovat benzín, vybouchne to!!! Ale já nikoho nestraším ani nedělám bu bu bu!! :lol:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Všechno má zkrátka svou míru. A mně přijde, že už se to s tím nebezpečím trošku přehání. Mobily a tablety si taky nikdo nezakopává na zahradu, přitom v sobě mají dost výkonné lipolky. A co třeba takové plynové zapalovače, páni kuřáci? Skladujete je v ocelových trezorech? Jsem přesvědčen, že způsobí víc požárů než modelářské lipolky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 17:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Solim Namez píše:
Mobily a tablety si taky nikdo nezakopává na zahradu, přitom v sobě mají dost výkonné lipolky.

Podle jakého parametru posuzuješ výkon akumulátorů?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Posuzuji to podle některých místních modelářů, kteří by si lipolky nad 500 mAh do modelu nikdy nedali. Ale neber mě za slovo. Zkrátka i v mobilu je baterka, která by dokázala nadělat pěknou paseku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 17:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
S tím zakopáváním na zahradě bylo rýpnutí do mě,pane Miloši Zemane a jsem moc rád,že je na té zahradě mám.Kdybych je tam neměl,možná jsem už byl bez zánovního baráku,a to už 2x.Když jsem začínal,všechny aku jsem měl v domě,ale když jsem viděl vyhořený barák od lipolek,šly z baráku.Nemyslím,že by tady chtěl někdo někoho strašit,jen je to nabádání k opatrnosti,nic víc.Ta pravděbodobnost zahoření není velká,ale je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Snad to mám vypozorované dobře ale Lipo hoří většinou při provozu.Tedy při nabíjení a vybíjení nebo po mechanickém poškození.Zahořela někdy někomu Lipo nabitá na skladovací napětí?Nemyslím nafouklou baterku nebo poškozenou přehřátím...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 18:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Použiji paralelu z PC - jsou 2 druhy uživatelů:
1) ti, co nezálohují
2) ti, co už zálohují

Nikdo ty co nezálohují nenutí, aby zálohovali. Většině z nich se taky nikdy nestane, že o data přijdou. Ale až o ně přece jen přijdou, tak už je většinou pozdě. No, a podobně je to i tady. Navíc jsou baterky uklizené a neválí se všude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 18:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Solim Namez píše:
Posuzuji to podle některých místních modelářů, kteří by si lipolky nad 500 mAh do modelu nikdy nedali. Ale neber mě za slovo. Zkrátka i v mobilu je baterka, která by dokázala nadělat pěknou paseku.


Výkon v mAh....Ach jo 8O

Co myslíš, kolik baterek z mobilu by si potřeboval na jedno "poskočení" s modelem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
novfra píše:

Výkon v mAh....Ach jo 8O

Co myslíš, kolik baterek z mobilu by si potřeboval na jedno "poskočení" s modelem?


Kdybys poslechl a nebral mě za slovo, nemusel bys vzdychat :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 19:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jardátor píše:
S tím zakopáváním na zahradě bylo rýpnutí do mě,pane Miloši Zemane a jsem moc rád,že je na té zahradě mám.Kdybych je tam neměl,možná jsem už byl bez zánovního baráku,a to už 2x.Když jsem začínal,všechny aku jsem měl v domě,ale když jsem viděl vyhořený barák od lipolek,šly z baráku.Nemyslím,že by tady chtěl někdo někoho strašit,jen je to nabádání k opatrnosti,nic víc.Ta pravděbodobnost zahoření není velká,ale je.


stále dokola . Můžeš ukládat jak chceš, ale pak je musíš nabít, zalítat s nimi a zase je domu odvézt v autě. Takže opatrnost jednoznačně, ale jak píše Blembondo. Klíčem bezpečnosti není, v jak velkém trezoru jsou, ale jak s nimi zacházím, když tam nejsou.

Srovnávat proudy , které dají baterky v mobilu s pohonnými články nelze. Nicméně pokud chytne mobil na stolku u záclony a čtvrt hodiny o tom nebudu vědět, mám docela problém.

Jinak já viděl vyhořelý baráky od cigarety, propanbutanu, zkratu elektroinstalace, krbů, komínů, blesku, svíček, vánočních stromečků s prskavkami, vyhořelý auta, mobily a dalo by se pokračovat :D . Vše je o tom, kdo s tím jak zachází.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 19:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Psal jsem to už několikrát a je to pořád dokola.Ano,vybouchla a začala mi hořet skoro zánovní,nabitá na skladovací napětí,nepoškozená,nenafouklá ,nenabíjená aku .A naprosto stejně mi to udělala i druhá po lítání a vyndávání z éra.Byly kupovány zaráz,je docela možné,že to byla nějaká vadná serie,ale prostě se to stalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 19:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
dudaj píše:
Jinak já viděl vyhořelý baráky od cigarety, propanbutanu, zkratu elektroinstalace, krbů, komínů, blesku, svíček, vánočních stromečků s prskavkami, vyhořelý auta, mobily a dalo by se pokračovat :D . Vše je o tom, kdo s tím jak zachází.


A to je to, o čem tady mluvíme pořád dokola. Vysmívají se opatrnosti, ale doma mají před krbem nehořlavou podložku, vymetenej komín. Svíčku taky nenechají jen tak. Atd...
Tak proč tady v tom případě tolik hrdinství a výsměchu opatrnosti? :?: :?

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
A kdo se tady vysmívá?
Nikdo neříká kašlete na bezpečnost, nic se nemůže stát. Akorát mně už vadí ta přehnaná opatrnost. Některé "slabší povahy" opravdu můžou dostat strach ze samotných lipol. Ty případy už se tady objevily.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 21:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jardátor píše:
Psal jsem to už několikrát a je to pořád dokola.Ano,vybouchla a začala mi hořet skoro zánovní,nabitá na skladovací napětí,


Někde jsi psal, že to byly baterie RAY . A že to není žádná čína. No mám obavy že u těchto značek není jasné kdo to vyrábí a kompletuje. Fakt je, že jsem od nich kdysi koupil motor, který vydržel povolené zatížení 2 s. Pak už hořel . Nikdy jsem od nich už nic jiného nekoupil. Koukal jsem, že už ani Pecka je nemá v nabídce.
Netvrdím, že to problém 100% řeší, ale zrovna u baterií jsem při nákupu hodně vybíravý na značku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 21:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Asi jsem tu trochu rozdmýchal debatu o přehnané opatrnosti....
Pravdou ale zůstává, že když si to tu poslední dva dny pročitám, nedalo mi to, teď jsem po garáží poschanel porůznu rozstrkane lipolky a všechny je zase vrátil na jedno místo do kasičky ;)
Přeci jen bych blbou náhodou nechtěl přijít o stádečko Šemíků v motorových vozidlech, které tu parkují s modely a vším okolo!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz