Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Co na to rikate, jsou nove? V letaku psali revolucni...jsou ale pomerne tezke
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/RC_PRODUCT_SEARCH.asp?searchType=10&strSearch=graphene&location=HK&idCategory=&sortBy=Relevant&NumPerPage=20&currentPage=

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 12:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Tohle ukáže až praxe.
Obecně je celkem jasné, že vývoj LiPOL neskončil a vylepšení v chemii článku jsou reálné. Varianty použité ve spojení s LiHV se v podstatě již osvědčily (ač zatím ještě nedosáhly masového rozšíření), o použití graphenu se už psalo před delší dobou, to není žádná novinka z hlediska principu, novinkou je pouze přechod do běžné praxe.

Víc teď nemá cenu spekulovat, ještě tyto články asi nikdo nemá a i kdyby měl, tak bude popisovat jen první dojmy a ne delší praxi. Ale úspěch bych nevylučoval, o možnostech graphenu se skutečně píše déle ve zcela seriózní odborné literatuře, nemusí jít pouze o marketingový výkřik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
A v cem by to melo byt tedy lepsi? Pokud vezmu zakladni veci, co potrebuju, je vaha, cecka a kapacita, pokud treba vezmu zavodni serii Multistar http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__78354__MultiStar_Racer_Series_1400mAh_4S_40_80C_Multi_Rotor_Lipo_Pack_For_FPV_Minis_EU_Warehouse_.html?strSearch=1400mAh%204S%2040-80C tak je lehci, ma vic cecek i kapacitu a rozmerove stejne http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__91177__Turnigy_Graphene_1300mAh_4S_65C_Lipo_Pack_w_XT60.html

...takze cim by to melo byt lepsi? Dik za info

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 12:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Zaprvé Multistar nemá víc C, lépe čti - Multistar 40/80 špička, Graphen 65/130 špička.

Jinak ale jde spíš o skutečné parametry a tady se musí počkat na testy. To, co píšou číňani jako "C" jsou věsměs hausnumera, podstatný je skutečný vnitřní odpor. Třeba GensAce ač papírově "pouze" 25C, je ve skutečnosti tvrdší než prakticky jakékoli 45C z Hobbykingu... To samé je u kapacity, na obaly se píše leccos, ale pravda se ukáže až testy, rozhodně se nedá automaticky čekat, že články údajně 1400mAh budou mít opravdu vyšší kapacitu než jiné s "jen" 1300mAh, zejména při vyšších proudech
No a druhá věc je dlouhodobá životnost.

Pokud by LiPOL v graphen úpravě měly nižší Ri a držely ho po více cyklů (což se v popisu slibuje), tak se mohou stát výbornou volbou i za cenu vyšší hmotnsti. Také se to ale nemusí naplnit, to právě zatím nikdo posoudit nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Ok :) diky.....tech Ccek jsem si nevsiml, pardon :wink:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 13:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ještě dám naprosto konkrétní příklad z 250 copter - mám sady s identickým "papírovým označením" 3S1300mAh 25C od Gens Ace a pak Zippy Compact (žluté).
Zippy jsou o kus menší a lehčí, papírově tedy jasná volba. Jenže reálně vydrží o poznání méně a navíc mají podstatně větší pokles napětí při zátěži, takže copter je s nimi línější, v mrazu dokonce téměř nepoužitelný. Když se porovná poměr ne papírové, ale skutečné kapacity a hmotnosti, tak těžší GensAce jasně vyhrají.

A přesně tato šance může být i u Graphen kontra Multistar - je klidně možné, že jsou sice papírově horší, ale skutečnost bude jasně v jejich prospěch. Nebo taky ne - ale to se právě musí postupně ověřit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Az budou v EU skladu vyzkousim tu 1300mah 4s :)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 15:47 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Kdybych si mohl tipnout, tak je to jen marketing na samolepce. :(
nano
graphen
ph 5,5

atd..


Ale o tom to je. Vytvořit důvod, proč si pořídit něco nového.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 15:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Největší papírové plus vidím v cyklech, na rcgroups už je test na 960 cyklů po kterých dávala baterka proud 27C.
Na kolik je to reálný test... to zjistíme asi až časem, ale pokud by to byla pravda, rád si připlatím a s váhou se smířím.
Jak budou v EU, určitě vyzkouším.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 16:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Kdybych si mohl tipnout, tak je to jen marketing na samolepce. :(
nano
graphen
ph 5,5

atd..


Ale o tom to je. Vytvořit důvod, proč si pořídit něco nového.


Tome, graphen kec nebude, mimochodem i ty zmíněné LiHV používají něco podobného, tedy mimo jiné doplnění elektrod o uhlíkovou "orientovanou nanovrstvu". A fakt je, že moje zkušenost s HV Hyperiony byla loni dost slibná, letos s nimi hodlám pokračovat.
Jen zatímco u LiHV bylo výsledkem spíše snížení hmotnosti a kapacita ve Wh dorovnaná vyšším napětím, tak tady se tváří o optimalizaci na vyšší proud. Změnu obecně vidím spíš v tom využití nějaké formy uhlíku v orientovaném provedení (to zrovna graphen je tak nějak z principu), pojem "nano" bych tolik neřešil, ono se "nějaké nano" vyskytuje dneska v ledasčem :-)
Chce to čas, mluvit už teď o nějakém průlomu je celkem jasná kravina, nicméně bych nevylučoval příjemné překvapení minimálně ve smyslu "evoluce".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2016 16:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ještě pro info - grafen opravdu existuje, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Grafen , dokonce už za něj padla i Nobelova cena http://zpravy.idnes.cz/nobelovu-cenu-za ... anicni_aha , tohle by skutečně nebylo fér házet do jednoho pytle s čistě reklamními kecy.

Jinak se o graphenu hodně mluví i v právě ve spojení s akumulátory, viz třeba http://theconversation.com/graphene-is- ... move-44867 (jen příklad, článků najdete tisíce), tohle je prostě realita. Otázkou spíše je, jak kvalitně to v podání HK (a obecně jakéhokoli levnějšího výrobce/prodejce bude vypadat), ale to je bohužel v dnešní době dost normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: úte 09.02.2016 11:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
kratke review a testik 1300/4S zde


Přílohy:
1300 4S Turnigy Graphene Pack Tracking.pdf [203.88 KiB]
250 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tak jsem dnes objednal z EU jedny baterky do YAK 54 EXP 48,stejně jsem potřeboval ještě jednu sadu,tak čas ukáže jestli to nejsou špatně investované peníze.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=91362


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 16:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Taky jsem cvicne koupil sadu na kopteru, a jelikoz jsem nebyl sam, tak tu budem mit 10 vzorku ruznych kapacit a Ccek na test


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy graphene - nove?
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 16:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Ještě jsem objednal jednu sadu 1800-3S 65C do koptéry ,kterou dokončuji,mám už na ní jednu sadu HV Bolt 1800 3S 65C,tak to bude zajímavé porovnání,protože ty HV Bolt jedou po celou dobu vybíjení ve vyšším napětí a je to znát na výkonu,mám jich několik sad,tak je bedlivě sleduji,ale vše ukáže až aspoň roční používání.
Jinak jsem ale kupoval ty grafenu jen 60C,do těch 45c jsem nešel,to by mně zajímalo jestli se to hodně projeví,pokud nepotřebuji odebírat extrémně velký proud,ale rozdíl v ceně a váze není velký.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz