Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2016 23:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Ahoj, sešlo se mi doma pár vyměklých lipolek 6S1P 5000mAh a chtěl bych se jich zbavit. Potřeboval bych poradit s jejich likvidací, aby nebyly nebezpečné. Jestli s tím máte někdo zkušenost, tak se sní prosím podělte. Díky moc.

Odesláno z mého EVA-L09 a podpis odstraním

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 5:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Viděl bych to takto:
http://www.lipolbaterie.cz/navody/jak-z ... l-baterie/

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 6:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2011
Příspěvky: 129
Bydliště: Praha 5 Nové Butovice
jyrry píše:


Taktéž jsem to dělal způsobem, kde jsem je ponořil do slané vody a nechal baterie "vyšumět"

_________________
Auta: HPI E10 Drift ED, Mini Inferno, Mad Truck
Quadry: QAV250, F450


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 7:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2015
Příspěvky: 34
Bydliště: Brno
Já jsem osobně pro vybíjení přes výkonový rezistor, protože vzhledm se zkušenostmi ostatních je slaná koupel nevhodná, protože ve slané vodě zkorodujou kontakty a baterka se nevybije


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
marouncz píše:
Já jsem osobně pro vybíjení přes výkonový rezistor, protože vzhledm se zkušenostmi ostatních je slaná koupel nevhodná, protože ve slané vodě zkorodujou kontakty a baterka se nevybije


Myslím, že děláš vědu, tak kde není třeba. Žárovka nebo slaná voda plně dostačuje, nakonec slanou vodu doporučují i u každého návodu přiloženého k nové baterii...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Velké baterky vybíjím napůl spálenou H4 žárovkou z auta (nebo dvěmi), prcky do 250 mAh 1s hážu rovnou do koše s baterkami, bez vybíjení.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 9:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Díky za reakce, asi zkusím variantu přes tuto žárovku http://www.svetzarovek.eu/p-3903/k-734/zarovka-24v-100w-e27-cira/ .

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Takýto jednoduchý vybíjač z vypálenej H4 /vypáli sa väčšinou iba stretávacie, ale diaľkové funguje/, sa dá zbúchať za 1 deň.
Keďže koľkokrát nabijem baterku a nepoužijem ju, mám vybíjací výkon namiesto 5W /accucel 6/, nejakých 55W /možno menej, ale rádovo desiatky W/, a nastaviteľný pípak za 3 doláre mi to pekne stráži.
Příloha:
vybijac.jpg
vybijac.jpg
[ 106.89 KiB | Zobrazeno 3656 krát ]


Příloha:
vybijac2.jpg
vybijac2.jpg
[ 156.15 KiB | Zobrazeno 3656 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
automet píše:
Takýto jednoduchý vybíjač z vypálenej H4 /vypáli sa väčšinou iba stretávacie, ale diaľkové funguje/, sa dá zbúchať za 1 deň.
Keďže koľkokrát nabijem baterku a nepoužijem ju, mám vybíjací výkon namiesto 5W /accucel 6/, nejakých 55W /možno menej, ale rádovo desiatky W/, a nastaviteľný pípak za 3 doláre mi to pekne stráži.
Příloha:
vybijac.jpg

Příloha:
vybijac2.jpg


Můžu se zeptat co je třeba při potřebě úplného vybití "strážiť"...? A ještě k tomu se patlat s nějakou krabičkou na žárovku.
Normálně odskřípnu konektor, stáhnu bužírku, namotám na kontakty žárovky a až baterka úplně "chcípne" vyhodím do koše na baterie. 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Toto je vybíjač ZDRAVÝCH bateriek z plného nabitia do storage režimu. Choré pichám na záhrade šrobovákom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Junker83 píše:
Ahoj, sešlo se mi doma pár vyměklých lipolek 6S1P 5000mAh a chtěl bych se jich zbavit. Potřeboval bych poradit s jejich likvidací, aby nebyly nebezpečné.

Stačí vzít lipolku tak jak je (pozn. nevybíjet, nepropichovat) a jednoduše jen odevzdat na některé sběrné místo kde odebírají baterie i akumulátory obecně bez ohledu na stav vybití. Firmy, které odebírají baterie a akumulátory ze sběrných míst a provádějí jejich likvidaci či recyklaci mají technologie na to, aby bez problému zvládli zpracovat třeba i plně nabitý lithium polymerový akumulátor. Takže je zcela zbytečné si dělat nějaké starosti s vybíjením a už vůbec je zbytečné šachovat se slanou vodou apod.

Staré baterie a akumulátory včetně lipolek vybírají například v OBI a podobně. Staré lipolky by měli odebírat k likvidaci i v kamenných modelářských prodejnách kde je přímo prodávají a i když ta konkrétní lipolka třeba nebyla zakoupena přímo v té prodejně tak by ji tam měli vzít k likvidaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Sberne misto byva nekde v obchodaku, techlogie liklidace probiha nekde jinde.

Baterie odlozena ve sbernem kosi v obchodaku tam muze klidne byt nekolik tydnu, kdyby prisla k urazu muze obchodni dum vyhoret myslim ze dat si praci s vybitim ma smysl.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Wormsnake píše:
Sberne misto byva nekde v obchodaku, techlogie liklidace probiha nekde jinde. Baterie odlozena ve sbernem kosi v obchodaku tam muze klidne byt nekolik tydnu, kdyby prisla k urazu muze obchodni dum vyhoret myslim ze dat si praci s vybitim ma smysl.

Sběrná místa mají povinnost skladovat vybírané baterie i akumulátory jako nebezpečný odpad, který má být už od okamžiku předání na sběrném místě uložen na bezpečném místě a v bezpečné nádobě odkud by nemělo dojít k rozšíření požáru. Takže musí počítat s tím, že v odebraných bateriích i akumulátorech může být nebezpečná energie, která může způsobit požár. Pokud mají sběrné nádoby v nevhodných místech z nevhodného materiálu apod. je to jen jejich chyba a jejich odpovědnost a rozhodně to není problém toho kdo baterii či akumulátor odevzdává k likvidaci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
A supernanovesmírná technologie likvidace lipolek probíhá ve velkých vanách hádejte s jakým roztokem.......samozřejmě solném,osobně jsem viděl v nejmenované firmě v Praze 8 v D.....

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Likvidace LI-POL akumulátorů
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Drondys píše:
Sběrná místa mají povinnost skladovat vybírané baterie i akumulátory jako nebezpečný odpad, který má být už od okamžiku předání na sběrném místě uložen na bezpečném místě a v bezpečné nádobě odkud by nemělo dojít k rozšíření požáru. Takže musí počítat s tím, že v odebraných bateriích i akumulátorech může být nebezpečná energie, která může způsobit požár. Pokud mají sběrné nádoby v nevhodných místech z nevhodného materiálu apod. je to jen jejich chyba a jejich odpovědnost a rozhodně to není problém toho kdo baterii či akumulátor odevzdává k likvidaci.


Problém je, že v našem městským supermoderním sběrným dvoře za eurohujerský prostředky s kamerovým a radarovým zabezpečením nebezpečnej odpad neberou. :roll: Asi jim nestačily kvůli zabezpečení prachy na úložný prostory. Pouze 2x za rok je tu sběrnej den na nebezpečný odpady, kdy technický služby objedou město traktorem s valníkem a když je nestihneš na určitým místě v přesný čas, máš na půl roku smolík. Tak to lidi řeší tak, že pixly od barev a dokonce olověný baterky hází do popelnic a nebo to naházej k plotu sběrnýho dvora kam už neviděj kamery. Kocourkov, co?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz