Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 15:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 193
Bydliště: Pelhřimov, Vysočina
Jestli je tam vysoký odběr, to nevím, používám to na F450 s E300, tj. 15A regulátory a 900kv/2212.

_________________
DJI F450, APM, Neo M8N, Turn. i10, Sjcam 5000x elite, Feiyu 3D mini,Turn. Accucel 6
www.ITReports.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
vasae starosti na moji hlavu. koupil jsem 4x turnigy 1600 3s a vsechny maji vnitrni odpor u 2 clanku 3-5miliku a jeden 14-20 :-)

Mereno nabijeckou powerlab 8


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 9:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Genagen píše:
vasae starosti na moji hlavu. koupil jsem 4x turnigy 1600 3s a vsechny maji vnitrni odpor u 2 clanku 3-5miliku a jeden 14-20 :-)

Mereno nabijeckou powerlab 8


Pokud má těch 14-20 vždy stejný článek v sadě, tak bych si dost vsadil na chybu nabíječe či kabelů. Pokud je to náhodně, tak je to problém, tohle úplně normální není. Sám mám baterek z HK hodně a takhle odlišné články jsem u nové sady nezažil snad ještě vůbec nikdy :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
tomashr píše:
Pokud má těch 14-20 vždy stejný článek v sadě, tak bych si dost vsadil na chybu nabíječe či kabelů. Pokud je to náhodně, tak je to problém, tohle úplně normální není. Sám mám baterek z HK hodně a takhle odlišné články jsem u nové sady nezažil snad ještě vůbec nikdy :-(


Te nabijecce docela verim. Merim a monitoruji s ni vsechny svoje aku. Takze bud sou opravdu tak rozhozene nebo kabely. Pouzivam je v extre od rc factory a litato, tak to moc neresim :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Zdravicko, ke koptere jsem dostal baterku a nabil ji do plna. Kdyz jsem letal najednou pipak, tak pristanu a koukam na nej a jeden clanek mel 3V druhe dva 3.6V. Mam takove tuseni, ze baterka nude nejspis KO, ale radsi se zeptam. Jeste me napadlo, ze by se dala vybalancovat, ale v tomhle nemam zkusenosti, tak nevim jestli to ma cenu a nebo je proste mrtva. Na pipaku jsem mel nastaveno 3.3V a zacal pipat az mel ten jeden clanek 3V.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 13:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Už to tu padlo víckrát - srovnání balancerem a v extrému i nabitím po jediném článku určitě má smysl - nepomůže vždy, ale situací, kdy to je na místě, je hodně, tak není důvod to nezkusit.

Jinak k tomu pípáku - při 3,3V/čl už musí být v copteru aktivní ta druhá hodnota, kdy "zuřivě ječí" a případně přechází do failsafe s přistáním pod sebe. Varovný režim by měl být tak u 3,5V/čl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 15:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Teď ji pomalu vybijim a zatím klesá rovnoměrně pak dám balancování. Jinak mám závodní kopteru a ta nepřejde do ničeho a pipak mám svůj a ten pipa taky jak já chcu. Když pipne přistanu do 5ti sec. Pak když baterka není v zátěži mám tam 3.55v na článek. Myslím že je to ok pokud ne opravte mě. Chcu letět co nejdéle, ale klidně se omezim a dám tam víc...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Není to dobře. Pípák máš nastavený moc nízko. Dej ho na 3,5 V a po zapípání hned přistávej. Pokud jsi tam měl 3,3 V, článek, který způsobil to pískání, se dostal do "zóny", kdy mu už prudce spadne napětí. Ty ostatní dva ještě tak vybité nebyly, tak se z toho vzpamatovaly, proto tam vznikl tak velký rozdíl. Hlavně to chce co nejdřív dobít a nenechat zejména ten podvybitý článek dlouho v tomto stavu.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipo-ne/zničené
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 18:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No to je docela dost pravděpodobné. Já to hned nabil a nechal den v klidu a dnes to testuju a právě už to mám na 3.5 ten pipak tak to tak teda nechám a když nabíjim dávám balancování. Baterka se zdá být v pořádku. Jsem klobása že jsem si nenastudoval jak se chovat k baterkam a musím to napravit. Děkuji všem za pomoc.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: sym a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz