Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 7:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
vitahavlicek píše:
dnes uz seale nove baterie kupiji is konektorem tak by doma zustavali zbytecne konektory


Pojem "zbytečný konektor" neznám. Každý se časem vždycky hodí. Nehledě k tomu, že servisní konektory jsou různé na různých baterkách a silové tam většinou nejsou vůbec.

Byl bych úplný magor, pokud bych nechal zhnít třeba silové MPJ konektory na staré baterce s tím, že pro novou bych kupoval zase nové...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Minulý týden jsem kupoval nové LiPol akku sady pro helinu. Pohonné i na serva, všechno od FlightPower.

Tak jsem si teď pro zajímavost přečetl návod, který k tomu výrobce přikládá a který obsahuje i pasáž s doporučeným způsobem likvidace. Zde je tedy přímo výrobcem doporučovaný postup:

1) Vybít akumulátory co nejvíce to jde, ale aspoň na hodnotu pod 1V na článek, za pomoci příslušného nastavení na nabíječce/vybíječe. Popřípadě připojit za účelem vybíjení motorek přes ESC bez ochrany proti podvybití.

2) Takto skoro vybité akku vložit do kýble se slanou vodou. Vody cca 2,5 - 3 galonu (cca 10 litrů), soli se dává půl hrníčku na galon (velikost hrníčku nebyla specifikovaná, asi to není tak kritické). Akku ponechat v této slané vodě minimálně 14 dní (docela doba...).

3) Potom je možné akku vyhodit do komunálního odpadu.

Tož tak... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 9:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
FlyBear píše:
Minulý týden jsem kupoval nové LiPol akku sady pro helinu. Pohonné i na serva, všechno od FlightPower.

Tak jsem si teď pro zajímavost přečetl návod, který k tomu výrobce přikládá a který obsahuje i pasáž s doporučeným způsobem likvidace. Zde je tedy přímo výrobcem doporučovaný postup:

1) Vybít akumulátory co nejvíce to jde, ale aspoň na hodnotu pod 1V na článek, za pomoci příslušného nastavení na nabíječce/vybíječe. Popřípadě připojit za účelem vybíjení motorek přes ESC bez ochrany proti podvybití.

2) Takto skoro vybité akku vložit do kýble se slanou vodou. Vody cca 2,5 - 3 galonu (cca 10 litrů), soli se dává půl hrníčku na galon (velikost hrníčku nebyla specifikovaná, asi to není tak kritické). Akku ponechat v této slané vodě minimálně 14 dní (docela doba...).

3) Potom je možné akku vyhodit do komunálního odpadu.

Tož tak... :mrgreen:


Ale tohle nikdo nezpochybňuje, že se ve slaném roztoku akumulátory vybijí.
Zmiňuje se návod, jak zlikvidovat roztok, ve kterém proběhla elektrolýza?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 9:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
FlyBear píše:

2) Takto skoro vybité akku vložit do kýble se slanou vodou. Vody cca 2,5 - 3 galonu (cca 10 litrů), soli se dává půl hrníčku na galon (velikost hrníčku nebyla specifikovaná, asi to není tak kritické). Akku ponechat v této slané vodě minimálně 14 dní (docela doba...).

3) Potom je možné akku vyhodit do komunálního odpadu.

Tož tak... :mrgreen:


Nesnaž se , tady budou lidi, co s kilem soli a litrem vody udělali žíravý roztok a do toho dali nabitou baterku a budou tvrdit, že nejsi ekolog a že jsi vlastně čuně , když vybíjíš baterky ve slaný vodě :mrgreen: . Jiní zase budou tvrdit , v jiném vlákně , že ohnout 3mm palivovou hadičku o 30° při nouzovém přistání je velký problém a že vymýšlíš nesmysly .
Tak to tady chodí :mrgreen: :mrgreen:

ona totiž vlastní elekrolýza pouze rozkládá vodu na vodík a kyslík . Ostatní doprovodné projevy jsou o tom, žes dal moc soli.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 9:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
dudaj píše:



ona totiž vlastní elekrolíza ...


Dnes je lepší zjišťovat vybití baterie nějakým měřákem. Lízání elektřiny patří minulosti (taky jsem jako kluk lízal).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 10:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kreyson píše:

Dnes je lepší zjišťovat vybití baterie nějakým měřákem. Lízání elektřiny patří minulosti (taky jsem jako kluk lízal).


Kde jsi to četl :mrgreen: ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 10:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
novfra píše:

Ale tohle nikdo nezpochybňuje, že se ve slaném roztoku akumulátory vybijí.
Zmiňuje se návod, jak zlikvidovat roztok, ve kterém proběhla elektrolýza?

Vzhledem k tomu, jak často se v domácnostech používá louh pro vyčištění odpadů a i k tomu že i když tam probíhalo něco jako elektrolýza, tak ten roztok obsahuje mimo soli pravděpodobně jen rozpuštěnou povrchovou vrstvu konektorů nebo izolace. Takže nevidím problém s vylitím do kanalizace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 12:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kreyson píše:
... (taky jsem jako kluk lízal).
No... já to nevylučuji ani ve vyšším věku :mrgreen:
Pardon, ale nedalo mi to :oops:

Pamatujete někdo vlákno "rovnání ocelové struny"? Kromě místního vývoje elektroletadel (taky horký kandidát) to bylo jedno z nejúspěšnějších vláken na mojehobby :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 03.07.2017 21:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, podľa rozsahu diskusie asi aj u vás fúka a prší ako tu a nedá sa lietať......
My na letisku vybíjame baterky rýchlo, ľahko a spoľahlivo až do nuly: http://www.4k.sk/rc/rc-tech-batmer.htm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 7:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7454
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
DOTAZ - PROSBA Někde bylo porovnání zbytku náboje v LiPol před likvidací A) vybití všech článků na 0 V
B) Ponořením do slané vody. Zbytek se náboje porovnával jako efekt, při proražení hřebíkem. Jasně vyhrálo A) .
Celé to bylo jako názorný návod. Nevíte (nenajdete) někdo kde to bylo? Dík. (Já zatím při hledání neuspěl.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Hľadáš toto? viewtopic.php?f=42&t=81254#p1367684

https://www.youtube.com/watch?v=E0dBCeOPw4c


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 21:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
tady je moje ekologická likvidace lipolky
https://www.youtube.com/watch?v=OSFcuA7U8UI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 21:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Když to nejde silou, tak to jde ještě větší silou? :|


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 23:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7454
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- @ujovko Bingo. Přesně na hlavičku. VELKÝ DÍK. Ač jsem tušil obsah, a vlastně hledal zejména podle
_- Blurcak: "Haleluja :D konecne nekdo normalni. Dik za ten link ten by chtel nekam pripnout :D
_ můj zrak byl raněn VLČÍ MLHOU a v "» Pohon » Akumulátory » Odevzdání LiPo aku do sběrného dvora" str. 1
_ potřebné NEVIDĚL, NEVIDĚL a NEVIDĚL .
("Hľadáš toto? http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=42&t=81254#p1367684
https://www.youtube.com/watch?v=E0dBCeOPw4c ")

- @skybreaker Asi jsem typ s nižším stropem adrenalinu. Takže už samotné oddělení konektoru bych modifikoval..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.08.2017 12:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Schovávači konektorů, uvědomte si, že každý konektor se používáním opotřebovává. Běžně používané typy mají životnost bez změny parametrů několik desítek cyklů. A zrovna třeba pelikánovic MPXy z Číny na tom nejsou bůhví jak dobře. Odrbanej konektor ze staré baterky patří do odpadu, ne do modelu.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz