Switch to full style
NiCd, NiMH, LiPol, LiIon, LiFe, Pb...
Odeslat odpověď

Obal(rukáv) - BATTEROO BOOST

pon 13.11.2017 8:29

K čemu je dobrý? Vyždímá z nenabíjecích vše co se dá / nabíjecí může posunout z 1.2 na 1.5 V
Sleeve - BATTEROO BOOST
$2.50 gadget that extends disposable battery life by 800 percent
Batteroo ReBoost: Make rechargeables work anywhere
micro-thin(ultra thin stainless steel, only 0.1mm thick) sleeve slips over your batteries and instantly extends
their life by up to 8x ... smart voltage management system uses micro-circuitry to tap into the remaining energy
Battery Life Extender Sleeves
https://www.thisiswhyimbroke.com/battery-life-extender-sleeves/

Re: Obal(rukáv) - BATTEROO BOOST

pon 13.11.2017 12:11

Tvrdí že díky obalu ve kterém je jakýsi měnič napětí (zvedá napětí) lze použít baterie déle, protože po poklesu napětí spousta elektronických zařízení vyhodnotí baterii jako vybitou i když by třeba žárovička svítila, byť méně, další dvě hodiny. Toto by mělo napětí zvedat a tím umožnit delší použití baterie.

Můj názor je že je to další ze "zázraků" které lze najít na internetu, asi to trochu pomůže ale aby se ti vrátila investice tak to bude až tak po tisících použití. Nehledě na opruz furt to přendavat z baterie na baterii a to jak dlouho to mechanicky vydrží.

Re: Obal(rukáv) - BATTEROO BOOST

pon 13.11.2017 12:19

jestli jsem pochopil správně, tak je to měnič, který se snaží do poslední chvíle mít na výstupu 1,5V, i když už má baterka třeba 0,8V... tohle mi stejně přijde jako nesmysl..pokud zařízení porřebuje šťávu a pod zatížením klesne na baterce napětí, nemůže to nic změnit, ne?

Re: Obal(rukáv) - BATTEROO BOOST

pon 13.11.2017 16:08

Vhodné to bude tam, kde se nedají používat Nixx akumulátory pro jejich nižší nominální napětí než u primárních článků.

Re: Obal(rukáv) - BATTEROO BOOST

pon 13.11.2017 16:31

Doufám, že časem vyzkouším. V řadě zařízení mám místo buřtů C nebo D ve futrále AA eneloop 2000mAh.
Takže futrál přehazuji stejně. U C(baby) jsou kontakty přímo, u D (velký monočlánek je malé prodloužení.
Pokud ty kontakty a přítlak budou solidní u malých až středních odběrů, by ty dva přechody navíc neměly vadit.
$2.5/ks pro AA a AAA je dost, ale bude to svítit/nebo hrát stále stejně. Někdy za výhodu STABILIZACE dám rád.
Jaké procento jde VYUŽÍT navíc, bude hodně individuální. Pokud je stabilizovaný měnič v zařízení tak to bude 0 %
- U LiIon accu se vestavěný měnič z 3.6 na 1.5 V prodává delší dobu. Zatím se nevžil.
- Problém je tam kde se klesající napětí používá jako indikace stupně vybití článků.
- Potíž je i v tom, že u každého článku je něco navíc, co má nějakou spolehlivost (ač blízkou tak méně než 100%).
- V situaci kdy hračky budulínků spapají horu tužek, a zbylo tam 20 až 30 % nevyužito se ušetří každá pátá sada
Odeslat odpověď