Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 22:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To "smontované u nás" mi nedalo spát. Tak jsem si pár příkladů ulovil.
Články: Samsung SDI 22P (LiNiMnCoO2/NMC)(Panasonic NCR18650B, kde potřeba menší objem)
Samsung SDI 22P = 2.2 Ah do 15.4 Ah, ? 7 paralelně 8990/70 = 128,43 Kč, + BMS zadara
Akumulátor Li-ion Samsung 36V, 15,4 Ah plast
- Akumo Mělník
páteřová Apache Power S1 36 V 6.6 Ah LiIon Samsung ? 6690 Kč
A CHINA KONKURENCE (ebay) 20 ČLÁNKŮ Samsung SDI18650-22PM
Hixon Samsung18650-22PM Cell 36V 4.4Ah Rechargable Li-Ion Battery For Scooter


Naposledy upravil guchar dne ned 17.06.2018 22:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 22:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
guchar píše:
To "smontované u nás" mi nedalo spát.


Ani jeden. Ono se toho u nás víc...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jimbo píše:
odkaz_1

https://www.aliexpress.com/store/product/VariCore-36V-7-8ah-10S3P-High-Power-18650-Batterie-Electric-Vehicle-Motorrad-Batterie-36V-BMS-Schutz/1672014_32885072705.html?spm=2114.12010612.0.0.25924c9bVrOuDi


Oboje značky co sem se díval, jsou podle hodnocení nakupujících kvalitní a ověřené.
Jinak uku pack bude pro e-kolo (250w konverzní set)
Nemá nekdo s těma dvěma značkama zkušenosti?


uplně zásadně bych to neřešil, asi nevydrží třeba 800cyklu,jako dražší články, ale třeba pouze 400 cyklu oproti chvástání prodejcu dražších sad ---to by i tak mělo být cca ujetých 16000km---to si myslím, že spíš umřou na stáří, než na najeté kilometry, nic méně 250W pohon si umí vzít v pohodě i přez 450W a při sadě 3P už články trpí vysokým odběrem v kopcovitém terénu, kdy jde odběr trvale a dlouhodobě už nad 10A

jezdím ruzné sady lion--origo baterii apache power i bastlíky z pofiderních článku, nebo třeba i----zázračné sony co mají dát 30A--jo dají 30A, možá i minutu, pak ale spadnou dolu jako i obyč šrotíky---jízda po rovině--2,5A, do mírného kopečka 6A do kopce kdy už 250W pohon téměř nestíhá 15A--to už nedá setrvale delší dobu ani origo 5P standartní sada lion baterie a na měřáku padá napětí.

ted nedávno jsem měl rozebraný obal origo baterie Apache power, bo mi na ní ulítali origo uchyty do držáku a pokud se nepletu, uvnitř byli jen baterky ale žádný balancer.

na samo domo lion sadách balačáky mám, ale nemám pocit, že při dobijení cca 2A je potřeba vubec něco balancovat---pokud jde o lion z jedné serie.

modelářsky nabijím lion už pouze na 4,1 a neřeším, že by možná šlo tady tu sadu nabít na 4,2----rozdíl další dobité kapacity udělá tak možná navíc kilometr nájezdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.06.2018 19:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2017
Příspěvky: 43
No, nakonec sem objednal tu od Liitokala minulý týdnem. Pak bych dal vědět, kolik km vydrží bez šlapání - se šlapáním a jaké zatížení snese.
Na yt je video kde má jeden děda taky 250w konverzní set a jen 6Ah baterii starou 8 let a bez šlapání ujede 19,5km. po rovině.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.06.2018 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jimbo píše:
Na yt je video kde má jeden děda taky 250w konverzní set a jen 6Ah baterii starou 8 let a bez šlapání ujede 19,5km. po rovině.


Mě to na kolobrndě vychází tak 1500--2000ma na 10km


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 20:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2017
Příspěvky: 43
Někdo z Ruska tam píše že baterie má 8118 mAh a ochrana vypíná při 29V
https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8gXN7AwQydeJk43PUq6AyQpXaJ.jpg
Bude to chtět zřejmě kvalitnější nabíječku... píše že se dost hřeje cca 75 stupňů a určitě nedává 2A - to tam psali už i jiní.
Vypadá to na tuto
https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4- ... -SHC-8100L


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jimbo píše:
Bude to chtět zřejmě kvalitnější nabíječku... píše že se dost hřeje cca 75 stupňů a určitě nedává 2A - to tam psali už i jiní.
Vypadá to na tuto
https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4- ... -SHC-8100L


z toho jak ta nabiječka topí jsem taky neměl uplně dobrý pocit, řešení bylo ale docela jednoduché, vyšroubovat 4 šroubky pod gumovejma nožičkama a do obalu z obou stran z boku a zezhora nad trafem vyvrtat větrací dírky, ted už se mi zdá teplota v pohodě.

jestli dává 2 nebo méně A jsem neměřil, přez noc---asi dříve, než za 10h mi ale v poho dobije 13A baterii

na samo domo poskládané baterie používám modelářské nabiječky a mohu tě uklidnit, ty s ventilátorem řvou a ty bez ventilátoru---hliníkový obal topí taky a třeba Imax B6 ac, kde mám sady rozdělené kuli nabejení na dva pětičlánky umí nabijet přepočteno na 10čl necelých 1,5A

v jednom nabiječi Imax jsem už i utrápil trafo 220/12V.

Příloha:
IMG_0028.JPG
IMG_0028.JPG
[ 68.16 KiB | Zobrazeno 1366 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 21:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2017
Příspěvky: 43
Není to špatný nápad to provrtat, ale má to háček... Psal sem prodejci jestli má ta nabíječka udržovací režim, pak když je nabito... odepsal že nemá.
Ale když je tam to BMS, nepostará se ono o to?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
jimbo píše:
Není to špatný nápad to provrtat, ale má to háček... Psal sem prodejci jestli má ta nabíječka udržovací režim, pak když je nabito... odepsal že nemá.
Ale když je tam to BMS, nepostará se ono o to?

Tak to netusim-------melo by, ale s jistotou to tvrdit nemůžu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 8:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jimbo Jaký by měl být UDRŽOVACÍ REŽIM pro baterie z Li-Ion článků?
Většina Li-Ion nabíječek ve fázi CV (konstantní napětí - klesající proud)
nabíjení ukončí pokud nabíjecí proud klesne pod Imin. Imin bývá odvozeno % z Imax ve fázi CC
A) Ukončení nabíjení při dostatečném poklesu I, nevratně. Spuštění až Resetem (Vyp - Zap)
B) Regulační obvod v režimu CV se neodpojuje = je trvale připojen
C) Hlídač napětí, zapne nabíjení při poklesu napětí pod Umax - Delta, Delta = 0.1 až 0.2 V
D) Funkce dle jiného pravidla. Např. pulsní proud o velikosti obvyklého samovybíjení.
- Vzhledem k problematickému odhadu velikosti samovybíjení je užití D) problematické.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 15:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2017
Příspěvky: 43
Tady v popisu o tom píší... https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4- ... -SHC-8100L

Jakmile je baterie nabita na 100% tak by se měla nabíječka přepnout do nejakého udržovacího modu, (aby se baterie nepřebíjely a tím neničily) kde je jen nejaký minimální proud, který brání samovybíjení ne? Tak nejak sem to myslel.
Co mám nabíječku na AA-AAA Nimh- Nicd články, tak tam je ten "udržovací" mod.
Stejný mod má i podle návodu nabíječka na Nimh akupack do airsoftky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
Nabijecka pro lion lipol life baterky vzdy po nabiti vypne a uz nijak baterie neudrzuje protoze se sami od sebe nevybijeji.
Pro jistotu ale zmerim doma tady tu cyklo nabijecku jesti opravdu vypne taky uplne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.5.2017
Příspěvky: 43
Aháá, tak to potom jo... :lol:
a myslíš že to má i ta z číny co je k baterce?

edit.
prodává ji i samostatně, měla by to mět...

Citace:
Protection

Over voltage protection

Over current protection

General specification

3-step charging control (pre-charge-CC-CV)

Option: a) NTC inside

b) 100% cut off when battery fully charged

Dual color LED indicator: (Charging:Red; Fully charged or no load:Green)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 15:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
Nabijecka pro lion lipol life baterky vzdy po nabiti vypne a uz nijak baterie neudrzuje protoze se sami od sebe nevybijeji.
Pro jistotu ale zmerim doma tady tu cyklo nabijecku jesti opravdu vypne taky uplne.

Zvážit (a ověřit) všechny možnosti řešení (bez znalosti schematu dané nabíječky) není triviální.
- "protoze se sami od sebe nevybijeji" je naprosto správně z hlediska TECHNICKÉ PRAXE.
Zcela přesně (mat+fyz korektně) Vybíjí se tak málo, že je to prakticky nevýznamné.
V návodu k užívání, by SAMOVYBÍJENÍ mělo být specifikováno.
Údajem: Pokles kapacity za X měsíců je méně než Y %.
S doporučením "U dlouhodobě uložených accu, minimálně jednou za Z měsíců provedeme ... "
Ideální AKCE by asi byla DOBITÍ NA SKLADOVACÍ NAPĚTÍ.
(Dost modelářů(při jejich způsobu užití) shledalo vyhovující sklad. dobíjení na Umax = 100 %.)
- Jasné by to mělo být u těch co Při odběru menším než A nečinnosti delší než "USNOU"
"Stand by mód" bez možnosti "probuzení", nějakým "PŘERUŠENÍM" ošetřené "hlídačem".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
tak něco málo jsem ted změřil.

nabiječka i v režimu kdy svítí zelená dioda---dobito má na výstupu --konektoru 42v

zkoušel jsem ted i nabijet doma spájenou lion baterii 10čl která nemá žádný vestavěný balancer.

tady ta cyklo nabiječka --co jsem dával fotku--- vypne taky při nabijení odpovídající nabijení modelářským nabiječem v programu lipol--4,2v.

na tech samo domo lionkách mám balanční konektory, na článek to ukazuje při vypnutí 4,2v

zkusil jsem baterii trochu vybít---na nabijezí kabel vřadit diodu kuli snížení napětí, nabiječka nabijí i s vřazenou diodou a vypína při cca 4,12V na článek-----otázkou ovšem je, jestli by se dioda při nabijení uplně vybité baterie neutavila, nic méně nabití na méně, než 4,2v mi přijde sympatičtější i z toho duvodu, že efekt dobití na 4,2v dá v reálu tak maximálně pár set metru do mírného kopečka, takže pokud by dělalo bateriím líp nabijení na 4,1, asi bych se pokusil snížit nabijení i u tady toho cyklo nabiječe----modelářským nabijím už pouze na 4,1V v programu Lion, nabijení na Lipol--4,2 opravdu žádný efekt nájezdu nikdy nepřineslo.

jak bude fungovat ta přímo z číny ovšem netuším a pokud nevyjde z číny i s poštovnym na max 500kč, nejsem si uplně jistý, jestli má smysl dráždit hada bosou nohou, když tady tu jsem platil v prodejně tuším něco pod 1000kč.

V každém případě mě to alespon donutilo vyzkoušet, jestli by šlo tady tou nabiječkou nabijet i ty mnou spájené sady---evidentně šlo, takže já koupím ještě jednu origo cyklo nabiječku a tu dám na nabijení manželce, bo nechat ji obsluhovat modelářský nabiječ jsem nakonec z bezpečnostních duvodu vzdal a raději jsem ji jezdil měnit sady---vybitou za nabitou, což byl trošku opruz---bydlíme od sebe asi 1,5km.

tady s tou nabiječkou by to bylo v pohodě, jen bych ji ještě pro manželku možná potunil o obyč mechanickou minutku nastavenou na třeba 8 hodin nabijení----to bych nejdřív změřil, kolik na ty ruzné sady potřebuje max času.

rozhodně ale super, že není potřeba nic na nabiječce datlovat a potvrzovat, jen zastrčit konektory a hotovo.

ještě to své měření ale raději proberu tady s Nofrou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz