Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pon 02.07.2018 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
Hezký den,
koukám na téma …


Není náhodou na vině i nabíjení a vybíjení …

Tedy dotaz : Na jaké napětí nastavit nabíječku pro nabití a vybití (V)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: úte 03.07.2018 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 640
YenyaKas píše:
Takže naopak nemám věřit té Gens Ace, protože má větší kapacitu než jmenovitou? Protože do té se mi občas stává že nabiju o fous víc než jmenovitou kapacitu. Zatímco u téhle červené se mi to nikdy nestalo.

Přesně tak.
Protože když vemu v úvahu tohle:
YenyaKas píše:
Gens Ace 3S 1300 mAh
Noname červená 3S 1300 mAh z Číny, asi o 20 % lehčí než ta Gens Ace

tak mi vychází, že Gens Ace není o 20 % těžší jen tak, pro nic za nic.
Prostě firma se sichruje a ve skutečnosti je kapacita jejich baterek o něco vyšší než je uváděno na štítku.
Že ti to dávají zadarmo?
Néééé. Vždyť Gensy jsou o dost dražší než ta čajna.
Ale zákazník má dobrý pocit a právem: při vyčerpání např. 80% DEKLAROVANÉ kapacitye mají její články vyšší napětí (pochopitelně) než čínská konkurence, míň se hřejí (pochopitelně) než čínská konkurence, mají větší životnost (pochopitelně, protože je vybíjíš míň hluboko) než čínská konkurence .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 16:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím Vás pánové znalce i neználky (jako já) Lipolek. Minulý pátek při trochu nešetrnějším přistání jsem zjistil že moje baterka 4S 1000 mAh je celkem slušně nafouklá a už při letu znatelně asi 2x snížila výkon ale pak se zase chytla.Doma jsem ji dal hned nabíjet (dávno splaskla)ale na nabíječce mi ukazovaly místo 4 článků pouze 3 články.Tak jsem na konektoru měřil jednotlivé články a hned první článek (sousední)vedle červeného kabelu nic neukazoval ale zbylé články ukazovaly správné napětí ,tzn.4.2V,8,4Va 12,6V. Tak jsem obal rozpáral ale kabel je pevně přiletovaný,tak jsem ještě pro vyloučení přerušení onoho kabelu měřil přímo z pájeného místa a zase nic.Je možné že by článek takhle naráz umřel?Pokud měřím na konektoru červený s ostatními černými tak ty zbylé články ukazují správnou hodnotu takže podle mě je ten mrtví článek průchozí nebo je to jinak?? Baterku používám cca 1rok a je to obyč GRAVITY Díky za Vaše postřehy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2018 21:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
JJ, to vypadá na mrtvý článek.

To ještě dobrý, že až po roce. Já letos kupoval 4 kusy Turnigy Graphene 3S 1000mAh a u dvou z nich byl jeden článek mrtvý hned po doručení. :lol:

Jestli se ta baterka chová takto, tak bych ji asi raději neskladoval kdekoliv, kde by od ní mohlo něco začít hořet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2018 12:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jasně ,skladuji ji solo a mimo možnosti něco podpálit,jen mě zarazilo že když se mi poškodila mechanicky jiná baterka tak mě nabíječka hlásila že onen článek je nefunkční ale tady rázem udělala ze 4 článku 3 článek a chová se jakoby to byl 3 článek z výroby,samozřejmě že ji zatím vyhazovat nebudu ,využiji ji v méně náročném érku na krmení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz