Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 18.10.2018 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
to novfra: Ty taky asi neumíš číst. :roll:
Napsal jsem: Radši je nabíjím s teplotní sondou nastavenou na 40 st.C a na deltu prdím. Neřídím proud teplotou ale jen vypínám.
to guchar: Proč láduju macka 9,5Ah jen 0,1C? Protože je nabíjím ze solárního panelu a ten při zamračeným počasí víc nedá. Za svitu dá i 1C ale pokud nastavím víc než 0,15-0,2C tak nabíječka vypadává podle toho jak jdou mraky na hlídání vstupního napětí. A je mi navíc vuřt, jestli se to nabíjí půl dne, nebo dva dny.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
novfra píše:
A protože je nabíjecí proud důsledkem zvýšené teploty ...


Tak to jsem dosud nevěděl. Jsem rád, že se tady dozvím informace od opravdových odborníků z praxe a nemusím se spoléhat na samostudium z googlu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 9:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
to novfra: Ty taky asi neumíš číst. :roll:
Napsal jsem: Radši je nabíjím s teplotní sondou nastavenou na 40 st.C a na deltu prdím. Neřídím proud teplotou ale jen vypínám.


Můžeš uvést typ akumulátorů, které používáš?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
NiMH Saft D 9,5 Ah. Víc Ti neřeknu, v bloku jsou dvojce za sebou zasmrštěný neprůhledným schrumpfschlaufem. Modrý tělo, zelený velký písmena. Nevím, co FUB před 10 lety dodával.
Jak nemáš rád Safty, tak já mám asi 8 let několik sad červenejch NiCd AA 4,8 a 6V/ 800mAh. Ty baterky jsou tak "mizerný", že když byly nový měly lehce nad 900 mAh a letos při testu maj stále 750-800 mAh. Žádnej nepadá samovybíjením, jedna zapomenutá sada měla po víc než roce stále těsně pod 1,2V. To třeba 1700 SCR Panasonic s loňským kódem za měsíc ztratí běžně 400-450 mAh a to všechny, co jsem koupil. Kdoví, kdo to nyní dělá, asi to bude švindl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2018 16:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Solim Namez píše:
- Tak to jsem dosud nevěděl. Jsem rád, že se tady dozvím informace od opravdových odborníků
z praxe a nemusím se spoléhat na samostudium z googlu.

- Ono je někdy nutno víc číst "CO CHTĚL AUTOR NAPSAT" než to co napsal (v čem se upsal),
když se zamotal v opravách vlastní prvotní formulace. Ale je to ošidné, a ne vždy to funguje.
- I když NiMH mnoho lidí mezi modeláři nerado, je pravdou, že i mezi letitými kusy NiMH
nic moc značek z doby kdy ještě neřádil boj o co největší kapacitu, dnes najdu sem tak
pár kusů (s mírně zhoršenými vlastnostmi) nic méně do méně náročných aplikací použitelných.
Zatímco vyhlášené značky NiMH s 2500 nebo 2700 mAh, starší 2 až 3 let, mají po smrti každý kus.
- Taky je rozdíl do "FOTOVOLTAIKY" vybírat použitelné věci ze šuplíku, nebo začít na zelené louce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz