Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 21:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Jen mne tak napadlo...

https://www.lidl-shop.cz/CRIVIT-Vyhriva ... p100246979


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dneska jsem testoval nijak nenahřejvaný batarky ve flísovým fusaku. 3 lety. Bylo kolem 5 st a Gensy 4S1P 2,5Ah dávaly bez problémů 2,4 až 2,43 Ah aniž by zahlásily pod 3,5V/článek. Po celej let bylo ve fusaku do 28 stupňů, po přistání kolem 35 stupňů.
Fusaky jsou jen přeložený, hrana tvaru L je sešitá na owerlocku a pak je fusak obrácenej naruby. Krajní jsou nahoře lícovou stranou, prostřední rubovou, každý má trochu jinej chlup, zkouška co bude držet líp se suchým zipem. V letadle je suchej zip háčkama k flísu, baterka se ani nehne. Ty 3 fusaky 15 minut práce. Doporučuju stříhat nůžkama. Já na to vzal kolečko Olfa a zelenou řezací podložku a vono to kolečko do rejhy v podložce zamačkalo chlupy z flísu a moc se jim nechce ven. :roll:


Přílohy:
fusaky.jpg
fusaky.jpg
[ 295.57 KiB | Zobrazeno 3439 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Už o podobné "ponožce" uvažuju taky. Problém je, že i dva gramy mi rozhodí těžiště. I když prostor v trupu mám, musím vyvažovat. Až dodělám "Termo Box"...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Do čeho to máš a kolik to váží, že 2 gramy zásadně rozhodí těžiště? Chceš zvážit kolik má 1 dm2 flísu? Plochu povrchu baterky si snad spočítat umíš. Ještě tu mám Thinsulate 400 ale to mě přijde už moc tlustý, zateplují se s tím třeba boty pro horolezce, Prabos Slavičín. Izoluje o řád líp než flís ale 4 mm tloušťky už něco váží a blbě se to na obyčejným stroji šije.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 12:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
TermoBox je hotový. Čekal jsem den, až uzraje lepidlo co drží topný kabel. Udělal jsem dva testy ve venkovní teplotě 0-5°C. První na plný výkon, v boxu 45°. Myslím že tam ale bude nepatrně víc. Zatím nemám tak malý teploměr, aby se mi vešel a mohl jsem to změřit. Po dobu jedné hodiny to box zahřálo a udržovalo teplotu z napájecí baterie 12V (malá gelovka). Odebráno 1.3Ah. Myslím že těch 45° je zbytečně moc. A takhle to provozovat několik hodin v kuse, je energeticky dost náročné.

Pak druhý test, nastavení na teplotu 30°C. Zahřáto a z baterky odebráno 0.7Ah, za jednu hodinu provozu. Před testem jsem box vyvětral a ochladil.

Udělal jsem si "hračku". Nepředpokládám používat to denně, ale když bude potřeba, mám to tady a můžu lítat i když nebude 25°C. :wink:

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Golfista píše:
Udělal jsem si "hračku". Nepředpokládám používat to denně, ale když bude potřeba, mám to tady a můžu lítat i když nebude 25°C. :wink:
Vidíš, a my s klukama máme baterky pod bundou a vydrží nám to baterky hřát třeba dvě hodiny. Nedosahujeme takových teplot jako Ty, ale lítá nám to i v -15 ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 14:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
https://www.armed.cz/kapesni-ohrivace/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Já vím, že ten můj TermoBox je zbytečný a drahý. Tak mi nekažte radost...

Příloha:
box1.jpg
box1.jpg
[ 67.54 KiB | Zobrazeno 3161 krát ]


Příloha:
box2.jpg
box2.jpg
[ 74.81 KiB | Zobrazeno 3161 krát ]



Přílohy:
box0.jpg
box0.jpg
[ 108.92 KiB | Zobrazeno 3161 krát ]


_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 14:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6897
Bydliště: Moravský kras
Kdybys tam dal peltierovy články na vytápění, mohl bys z toho v létě pouhým otočením polarity udělat chlazení na pivo :mrgreen:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na chlazení píva na letišti je nejlepší močovina nasypaná do vody v kýblu. Když máš známýho v zemědělství, tak to nic nestojí a je to jak ze čtvrtýho schodu. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
JirkaA píše:
Kdybys tam dal peltierovy články na vytápění, mohl bys z toho v létě pouhým otočením polarity udělat chlazení na pivo :mrgreen:


má to jeden drobný problém--cca 3Ah při 12voltech na hodinu--klasická auto elektrolednička.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2018 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
To by přece záleželo na tom, jak výkonný peltier by se tam dal. :roll:
Beru to spíš jako vtípek, účinnost bude nevalná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 17:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Solim Namez píše:
To by přece záleželo na tom, jak výkonný peltier by se tam dal. :roll:
Beru to spíš jako vtípek, účinnost bude nevalná.


u té autoledničky jsem zkoušel výkon stáhnout na 1,5Ah--to už ale zase moc nechladila.

nakonec jsem to tedy vyřešil namraženými podložkami do termotašky--to mi v létě vydrží 4 dny, když tu tašku pořád neotevírám.

v zimě by možná stačilo na temperování akumulátoru na nějaké 4h dát do termotašky petku naplněnou teplou vodou z kohoutku---možná by mohl být v té petce třeba teplý čaj :D

ten termo elektro kufřík od Golfista se mi ale líbí, nic proti tomu, já jen že peltierové chalezí na ledničce alespon na mé ledničce bralo 3Ah, což bylo na víkend a napájení autobaterií na zaparkovaném autě nepoužitelné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
[quote="Golfista"]Já vím, že ten můj TermoBox je zbytečný a drahý. Tak mi nekažte radost...

Příloha:
box1.jpg


Tak jsem Termo box poprvé odzkoušel o výkendu na soutěži. Nahříval jsem permanentně 4 3články 650mAh a 2 3články 850mAh. Vešli se všechny najednou. Teplota okolí se pohybovala od 5°do 10°C. V sobotu box byl připojený nepřetržite 10 hodin a v neděli 6 hodin. Nastavená teplota uvnitř byla na 30°C. Za sobotu to z 12V baterky odebralo cca 2A. Možná trochu víc. Přesně to nevím. Napájel jsem to z 12V 7A gelovkoy. Spokojenost veliká. Snadná práce i s manipulací na startovišti. Baterky nepřetržitě v teple. To jsem potřeboval...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vyhráls? :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz