Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 20:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Mám akumulátory Emax 450-1S 80C
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3515
do malého čtyřvrtulníčku Tinyhawk

Víte prosím někdo jakým maximálním proudem je můžu nabíjet, aby jim to moc neublížilo?
Zatím je nabíjím 2C, tzn. 0,9A

Nabíjím je nabíječkou Orbit Pocketlader:
https://www.horejsi.cz/pages/DetailProd ... cislo=0611
Zjistil jsem, že má nastavitelné koncové napěti pro LiPo alespoň 4.23V.
V mojí staré Cellpro 10s bohužel nejde nahrád firmware pro LiHV (až v té novější xp)
A tahat kvůli dvou malým aku. Temu SCD 300 se mi moc nechce. Na té dodávané usb LiHV nabíjčce trvá nabíjení dost dlouho a navíc nejsou vidět dodané mAh.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 22:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nabíjecí proud (Charge Rate) 30C = 30x0.45 = 13.5 A bral bych to jako max. pokud nabíjení 10 až 15 min vyhovuje
snížil bych těch 30 C úměrně, tak aby se nabíjení v této době ukončilo. Dobré by bylo na nabíječce vidět doby CC a CV nabíjení
Gaoneng (GNB) 450mah 1S 80-160C Battery Testing - RCTESTBEN.CH
https://youtu.be/C-x_b0KSVhA?t=13


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 23:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Děkuji za odpověď. Viděl jsem ty čísla na začátku videa. Takže já řeším, jestli mohu dát půl ampéry, nebo jednu případně o kousek víc a ono je to až 30 C. Jsem asi zamrzl na nabíjení před 10ti lety.
Takže když moje kapesní nabíječka umí 4A, tak to mohu klidně použít a to mi asi bude stačit. U Temy mohu nastavit libovolné koncové napětí a proud i 10 A, ale tak mi přijde zbytečné ten článek trápit. Cellpro by mi tu charakteristiku asi vykreslilo, ale nejspíš se tím zabývat teď nebudu. Stejně nabije jen na 4.2V
Spíš se zkusím podívat po něčem co nabije větším proudem než 0.6A jednočlánků více najednou. A nebo po nějaké LiHV nabíjedle. Dříve sem nabíjel A123 10A, ale to teď nedělám, tak mi bude stačit asi něco levnějšího s menším výkonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Zázrak za 250 Kč? 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 23:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Máš prosím nějaký konkrétní tip? Manželka funguje na banggood, aliexpress a mnoha dalších. Já jen na hobbyking a v čechách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 23:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Orbit Pocketlader má rozhraní SIO (Serial Input Output) - Manuál v češtině
https://www.horejsi.cz/DataFiles/orbit/PL_manual.pdf
Ty 4 A ti asi budou stačit. Pokud budeš chtít jít nad 4.20V mělo by to jít " Lipo-CELL 4.10V to 4.23V typ. 4.20V" Nabíjet víc
článků (stejných a stejně vybitých) můžeš tak, že je paralelně spojíš. Doba se prodlouží n-krát, ale nemusíš je prohazovat
- U nabíječek s konektory a režimem balancování jde nabíjet i 1S accu spojené do série.
- S nárůstem vybíjecích proudů u zdokonalených typů, rostly i nabíjecí proudy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: pon 06.05.2019 23:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
U pocketladeru mám poslední vezy fw, už je taky letitá a od té doby už asi nikdy nic nového nebude.
Na 4.23 V jsem si to nastavil již o víkendu.
U revoelectric cellpro 10s napsali před mnoha lety něco ve smyslu, že nebudou podporovat zastaralý produkt, když je nové XP. Pokud si dobře pamatuji. Novější fw podporujíci vyšší koncové napětí jsem nenašel.

S novým nabíječem si to budu muset pročíst tady a promyslet. Já už 20 let pořád začínám létat se vším možným a v podstatě létám jen na poli za barákek u rodičů. Abych zase něco nekoupil a za chvilku to bude staré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 0:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Solim Namez píše:
Zázrak za 250 Kč? 8O

Těch 80C bude proud v krátkých špičkách (Tak to měl prodejce kdysi dnes doporučení.) . A i ten trvalý, obvykle poloviční,
nutno brát s rezervou a nepoužívat jej naplno. Obvyklé doby letu jsou kolem 6 až 12 minut tedy 5 až 10 C.
Baterie LiPo - revize 2
https://horejsi.cz/Pages/ListClanky.aspx
"Stále doporučujeme - ve shodě s mnoha dalšími - aby uživatel měřil proud a baterii využíval pouze na cca polovinu
"trvalého" proudu. Větší zatížení obvykle snesou baterie, které jsou namáhány krátkodobě a bez regulace
(elektro-větroně). Menší zatížení doporučujeme pro stálé zatížení s trvalou regulací (akrobaty)."


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: akumulátor LiPo HV Emax 450-1S 80C
PříspěvekNapsal: úte 07.05.2019 0:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Nedávno jsem nabíjel dva tříčlánky na FMA Cellpro, které nechal v dílně přes noc. Jen přes balanční konektor (bez silových) proudem do 4A. Stejně používám nyní jen spínané zdroje velikosti adaptéru co dodávají 5, respektive 8A.
Nabíječ hlásil, že je aku studené hned po zapojení. Nabilo to sady jen na 4.1V. V odkazu co si poslal píšou proč: na

edit: takže nabíječ asi změří, že mu je zima a nabíjí na 4.1V. To že se vytáhnou teplé aku z modelu nebo kapsy asi neřeší dle popisu viz níže?

Nabíjení při nízkých teplotách
Podle zkušeností americké firmy FMA je nabíjení při teplotách pod 10 stupňů C na ukončovací napětí 4,2V pro baterie LiPo velmi škodlivé. Manuály mluví o možnosti snížení životnosti až na pouhých 10 cyklů.
Naproti tomu, nabíjení na 4,1V je údajně neškodné.
Nabíječe Revo/FMA mají zabudovaný teploměr, který napětí při chladném počesí automaticky omezuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz