Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2020 23:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dratek píše:
Zase špatně čteš jyrry,nikomu neradím aby si baterku nechal ..

Jsi zbytečně vztahovačný, píšou tu i jiní, tebe jsem v textu vůbec nezmínil, kde jsi to vyčetl? :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2020 23:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
msk píše:
... Četl jsem, že vybít a posléze hodit alespoň na 12h do slaného roztoku. ..

Není třeba vybíjet nadvakrát. Ten slaný roztok ji má vybít (a při tom chránit okolí). Žádná nabíječka ji dostatečně nevybije.
Vybíjím odporem, prostě ho nastrčím do balančního konektoru vybíjené baterky, umístím to někam kde by to nic neudělalo i kdyby to pšouklo. Nechám klidně i několik dní. Pak sběrný dvůr, řeknu jim co nesu, že je to vybité a oni si s tím poradí. Musí vědět jak.

Případně lze nabourané aku zlikvidovat (ekologicky :mrgreen: ) v ohni, pálil jsem zbytky éra po ráně a aku opatrně přihodil...
Příloha:
4x3s_5000mAh_crash.jpg
4x3s_5000mAh_crash.jpg
[ 132.75 KiB | Zobrazeno 2570 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2020 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Neber to tak vážně :wink: stačí to pořádně nasvítit třeba pod lampou, nebo i baterkou. Tak aby to bylo dobře vidět. Udělat několik snímků z různých úhlů, pak vybrat ty na kterých to je pořádně vidět. Ten telefon nefotí zas tak špatně, ale ten "blesk" svítí úplně jinam. Je potřeba dobré světlo. Když dáš baterku na něco tmavého, co se neleskne a dobře posvítíš, tak to ukáže.
Jestli ji dál používat je jen na Tobě. Malé otlačení většinou neškodí, ale nikdy nevíš. Nakonec stoprocentně věřit nesmíš žádné lipolce!
Jak zmínili kolegové, může sloužit několik let a taky muže udělat velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2020 23:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nejsem vztahovačný ani náhodou ale pokud v tomto krátkém vlákně píši jen já a kolega KUBA 78 něco jiného nežli ostatní co se likvidace týče tak si myslím že to bylo na mě směřováno minimálně s 50%


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2020 8:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Jak už padlo - tady rada na 100% platná neexistuje. Já mám z copterů pěkných pár baterek pomlácených více a buď fungují anebo se ukázalo, že jeden článek jde dopryč a pak se zkrátka likvidovalo, ale nikdy (fakt nikdy) jsem neměl ani náznak nebezpečného chování. Ale to, že se mi to ještě nikdy nestalo neznamená, že se to nemůže stát nikdy...
Každopádně první nabití musí být bezpodmínečně pod dohledem a na podložce, která nehoří (lépe v ochranném pytlíku) a za druhé musí být na nabíječce s balancerem, kde bude na displeji vidět vidět, že se jeden článek chová jinak než ostatní, pak se zkrátka nabíjení zastaví. Pokud to je z nějakého RTF s primitivním nabíječem, tak to vidím jako problém...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2020 8:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
protoze z tech fotek je houby poznat. takze bud muze byt jen napraskly ten obal kolem lipo a samotna lipo muze byt zdrava, nebo ji nakopl tak, ze je treba lipo poskozena a pri zatezi se nafoukne a praskne. to ti nikdo nepovi na 100 procent ani kdyby ji detailne zkoumal u sebe na stole a pitval, natoz z par mizernych fotek cerne cihly ve tme.

osobne mam jeste pak starych baterek sem byl liny vyhodit a obcas s nimi i lital. nektere maji i 5,7 let a pri vybijeni jsou pak pekne nafoukle mam dokonce i stare 2S ktere letos oslavi 15 let, obcas je porad pouzivam do nenarocnych veci (detem do auticka) nikdy nebyly ani nabalcovane (nemaj konektor) a porad drzi nejakou kapacitu a nenafoukly se. Mel sem nanotechy ktere se nafoukly po pul sezone, ale pak sem s nimi dal lital jeste par let v tomto stavu. po vybiti a vychladnuti splasknou, po zatezi nafouknou.. a tak porad dokola. moc se s tema baterkama nemazlim, ony ty lipolky nejsou zas takove aby se kolem chodilo po spickach, celkem dost vydrzi. akorat rozumne se k nim chovat pri nabijeni a skladovani, dodrzovat nejake zasady. a samozrejme, neco jineho je kdyz se trochu nafouknou prilis velkou zatezi a neco jineho je podezreni ze jsou propichle..

takze ano, klidne tomu nic nemusi byt, ale zalezi na tazateli, jake ma zkusenosti a co si dovoli zkusit - treba je poradne nabit a pak bezpecne vybit na zemi a uvidi co to udela. nebo je hodit do slane vody, pockat tyden a pak vyhodit. sichr je sichr. ale rozhodnout se musi sam. A kazdy soudny clovek pokud by mel nest odpovednost za svoji radu tak samozrejme rekne radsi vyhodit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2020 10:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
jag42 píše:
Neber to tak vážně :wink: stačí to pořádně nasvítit třeba pod lampou, nebo i baterkou. Tak aby to bylo dobře vidět. Udělat několik snímků z různých úhlů, pak vybrat ty na kterých to je pořádně vidět. Ten telefon nefotí zas tak špatně, ale ten "blesk" svítí úplně jinam. Je potřeba dobré světlo. Když dáš baterku na něco tmavého, co se neleskne a dobře posvítíš, tak to ukáže.
Jestli ji dál používat je jen na Tobě. Malé otlačení většinou neškodí, ale nikdy nevíš. Nakonec stoprocentně věřit nesmíš žádné lipolce!
Jak zmínili kolegové, může sloužit několik let a taky muže udělat velký problém.


V pohodě, včera jsem měl jen trochu horší náladu. :)

Jinak děkuji všem za rady. Radši se té baterky zbavím, nechci to letadlo odepsat ohněm. Radši ho rozlámu při létacích pokusech. :)

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2020 16:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2009
Příspěvky: 36
Podle těch fotek to vypadá na to, že jsou tam namuchlaný kabely. Já bych to rozpáral není-li nic jiného poškozeno, tak kabely narovnat a baterku znova zatáhnout do bužírky. V případě, že bude poškozená baterka, tak jí hodit do vody a do sběru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2020 17:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.12.2019
Příspěvky: 92
Bydliště: ROSICE u Brna ČR
Arnyun píše:
Podle těch fotek to vypadá na to, že jsou tam namuchlaný kabely. Já bych to rozpáral není-li nic jiného poškozeno, tak kabely narovnat a baterku znova zatáhnout do bužírky.



Je to taky možnost - podívat se pod bužírku, ale záleží na zručnosti - nepoškodit obal baterie. A pokud bude článek opravdu pomačkaný, dá se z baterie odstranit a zůstane 2s na jiné použití - třeba. Ten náraz asi nebyl moc velký, po mých haváriích většinou narazila baterka na motor a to se sakra projevilo na její deformaci, i obal praskl ale bez požáru. Jednou jsem odrovnal nárazem 2 články ze 4s byla nová , 2 jsem odstranil a dokoupil stejnou 2s a spojil je ve 4s .
Tak nějaké možnosti jsou.
Libor.N

_________________
Dogfighter,Twinstar,Elan,Pirát,MarabuXL,ArsenalVB10, Super Chipmunk ,Sea Fury, Kawasaki KI-61, P-51D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.01.2020 21:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
Není to zrovna rada nad zlato ale, Li-polky které jsou ve značném stádiu poškození jsme propichovali, dáš baterku na volné prostranství a vrazíš do ní 100 hřebík. Brali jsme to jako částečně test toho, co tyto baterky dokážou. Kouř je silně karcinogení a jedovatý takže nedýchat, nicméně pokud se bojíš baterii používat tak jí dej do solného roztoku (neradím jí prorážet - nebezpečí úrazu !)


,,Když jsem jezdil na internát, vozil jsem autobusem malé baterky (2s 450mAh) v batohu a jedna se začla žhavit (podobně poškozená jako máš Ty), nebýt testů s havarovanými baterkami tak, tak rychle nepoznám že jedná o smrad po jahodách po kterých li-poky smrdí,,

Petr

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz