Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 21:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2013
Příspěvky: 6
Panove..ja vim..dotaz je dlouhy..ale velkou cast muzete preskocit..je to preposlana mailova komunikace poradite prosim?

Sakra..mam problem..preposlu vam muj dotaz prodejci..co mi prodal baterii a nabijecku..kdyz tak kouknete i na to video :((

Dobry den. Zakoupil jsem u vas tuto baterii: http://www.rc-levneji.cz/turnigy/turnig ... -pro-100-/ a tuto nabijecku: http://www.rc-levneji.cz/nabijece-a-bal ... original-/ poprve kdyz jsem nabijel, vami doporucenym proudem 0,3A, kdyz jsem nastavil na nabijecce 3,7V a (1s) tak nabijeni probehlo normalne. Kdyz jsem se pokusil baterii nabit podruhe, tak se mi pri stejnych hodnotach objevi na nabijecce Battery check...Low Voltage. A to se mi ukazalo i pri vyssim nabijecim proudu 1,5A. Netusim kde by mohl byt problem. Napada vas neco? Jinak video jsem nahral na: http://ulozto.cz/xJQA22Kw/20131224-174943-mp4

Odepsal mi.

Dobrý den,
správně je nabíjet jeden článek jako Li-Po CHARGE s proudem 0.3A, takže to je dobře, jen se musí nabíjet zavčasu dokud má ještě napětí, které je pro baterii bezpečné.
Takže bude problém v tom, že se Vám zřejmě podařilo vybít baterii příliš moc, což je u Li-Po problém.
NiMh nebo NiCD baterie lze vybíjet úplně, ale Li-Po baterie nelze vybíjet pod 3.0V na článek, takže ji zkuste změřit jaké má napětí.
Nabíječka totiž příliš vybité Li-Po baterie nabíjet nebude a to z bezpečnostních důvodů.
Podvybitá Li-Po baterie totiž může při nabíjení explodovat a tím by došlo k požáru, takže pokud je napětí menší než je minimální bezpečné napětí pro nabíjení, tak se ukáže Low voltage (nízké napětí) a nabíječka ji odmítne nabít.
Li-Po baterie jsou výborné, jen je nutné dodržovat zásady, které je udrží déle naživu.
Skladovací napětí 3.85V na článek, plně nabitá má 4.20 na článek, vybitá je již od 3.5V na článek, nikdy se nesmí dostat pod 3.0V na článek, jinak je baterie trvale poškozena.
Li-Po baterie dokážou být hodně nebezpečné, je sice fakt, že tyto malé články nepředstavují takové riziko jako větší kapacity, ale i tak je nutné si dávat pozor.

Tak me zajima..jak mam ale zmerit napeti..ps. myslite si, ze ji proste uz nenabiju a muzu ji vyhodit? :(((((


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
mno stalo se pravdepodobne to ze jsi ji podvybil a v zasade pravdepodobne tim odpravil, lipo opravdu nemaji rady podvybiti pod 3,6V pod 3,2V coz asi bude limit nabijecky kdy ti ji odmitne nabit to uz je opravdu zavazne,
je moznost to dat nabijet 0,1A na program nimh ... ale bejt u toho a hlidat to, pockat chvili nez to nabijes na dost V aby to zadetekovala nabijecka na program lipo a pak to nechat dobit na nem ... a modlit se aby nebyla KO

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 22:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Ak je male napatie na baterke a nemas cim zmerat, skus nastavit na nabijacke nicd , zapni na minutu , malo by ti ukazovat aj celkove napatie baterie. Po minute vypni v nicd a prepni na lipol a skus zapnut. Ak sa nechyti zopakuj na nicd, v podstate potrebujes zvysit napatie na baterii inak sa ti to nepodari. Ak to uz pojde , zapni aj balancny konektor , ak je rozidena tak musis nabijat s balancovanim.
Neviem ci si porozume?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 22:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
No, zalezi, ako dlho ju uz mas taku vybitu. Vybil si ju moc a nabijacka ju odmieta nabit. Skus ten akumulator zapojit cez odpor 30ohm/ 3W na 12 js voltovy zdroj a nechaj ju tak 5-10min a potom ju znova skus dat na nabijacku. Pripadne ak mas zdroj s prudovym obmedzenim, tak tam nastav tych 300mA a nechaj to tych 5-10min tam.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 22:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Evidentně tomu nerozumí a tak jakékoliv pokusy o vzkříšení nemají smysl. Koledoval by si o požár.

Vyhodit, koupit novou a nevybíjet do mrtě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 22:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2013
Příspěvky: 6
Pokusim se to nabit na to min napeti..baterii dam radsi do drezu a dam na ni hrnec...:D a pred tim radsi kouknu co mam cekat..kdyby explodovala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Stalo se mi, že jsem hodně vybil tříčlánek. Resp jeden z článků tříčlánkového akumulátoru byl hodně pod - kolem 2V. Aku se opatrným nabíjením podařilo oživit, ale byl trvale poškozen. Po čase se i dost nafouk. Funguje doteď, ale šrám je znát.

Jak psali ostatní, na podbití LiPo je potřeba hlídat.
Tu tvou, nejdřív změř. Třeba to s ní nebude ještě marný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: úte 24.12.2013 23:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
burissek píše:
... poprve kdyz jsem nabijel, vami doporucenym proudem 0,3A, kdyz jsem nastavil na nabijecce 3,7V a (1s) tak nabijeni probehlo normalne....

Tu nabíječku neznám, ale nějak mi tam nesedí to 3,7. U té nabíječky se skutečně nastavuje 3,7V a nenastavuje se koncové napětí, kdy to má vypnout tj. 4,2V? Pokud bys nastavil 3,7V jako koncové napětí místo 4,2V, tak se ti poprvé ta baterka nenabila, ale jen se udržela na napětí blízkém skladovacímu. A proto jsi taky možná baterku vybil až do nuly nebo blízko tomu.

3,7V je nominální napětí baterky (něco jako střední napětí), 4,2V na maximální napětí na která se LiPol nabíjí a spodní nejnižší napětí pro vybití je 2,9V. To nejnižší neznamená, že to až tam můžeš vybíjet. Znamená, že to je skutečně maximum vybití při vybíjení proudy nad 25C. Pro tebe spíše bude platit maximální vybití na 3,4V. Více třeba zde http://www.horejsi.cz/Pages/ListClanky.aspx

Článek jak se pokusit obnovit podvybitou LiPolku je třeba tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 1:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Nedavno jsem nechal v kridle zapojenou lipo. Prisel jsem na to druhy den. Lipo mela cela asi 2V. Pripojil jsem ji natvrdo a nabijel. Ma ted za sebou asi 20 cyklu a je uplne v pohode. Navic byla i pomackana od padu. To jsem srovnal. Jde o zippy compact 3s 1500. Zase pokud se mi nejaka lipo zacne vic nafukovat jde nemilosrdne z domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 2:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
jio píše:
Tu nabíječku neznám, ale nějak mi tam nesedí to 3,7. U té nabíječky se skutečně nastavuje 3,7V a nenastavuje se koncové napětí, kdy to má vypnout tj. 4,2V?

Mám dojem(dle stejné "GUI" a stylu rozložení HW), že je to stejný systém jako například Turnigy Accucell 6(kterou "náhodou" vlastním) a ta pojmem "3,7V" pouze říká provozní napětí jednoho článku(zapisuje stylem "3,7V (1S)" ), jinak se při překliknutí tlačítkem(jednou ze šipek) lze dozvědět jaké je skutečné v danou dobu a to bude normálně 4,2V(mělo by být). V těchto nabíječkách se to nastavuje stylem -> zvol typ -> počet článků(3,7V1S, 7,4V2S, and so on), přesné konečné napětí nelze zvolit.

Ale samozřejmě, pokud se baterie dlouho nechala vybíjet(to jest na a pod hranici cca 3,1V), bude to těžko rozdýchávat a při té ceně bych to vůbec neřešil a koupil novou(přemýšlel bych třeba nad 3S Pulse). :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2013
Příspěvky: 6
Tak jsem vam vyfotil pripravu :D Cele jsem to natacel i na mobil, pro pripad ze by bouchla, at mate taky zazitek :D
Bez hrnce to proste neslo :D, Bezpecne kryti za zdi, Zadky do usi jsem taky pripravil :D, Pouzil jsem radsi zasuvku v zakrytu :D, Ta voda neni na kyticky :D, Konecne zase nabijim Li polku, jako Li polku :D. Uvidime, jestli bude mit nejaky ten sram na tele. Pred nabijeni 0,1A NiMh se mi ukazalo neco kolem 2,5V v baterii. Nabil jsem ji na 2,8V a pak uz to slo klasicky. Behem prvniho i klasickeho nabijeni se vubec nezahrala a nezmenila tvar. Kazdopade vsem dekuji za ochotu a hlavne rychle reakce tady na foru. Jste zlati :) Jinak takovy kviz..najdete F3K :)


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 113.61 KiB | Zobrazeno 12360 krát ]

2.jpg
2.jpg
[ 86.57 KiB | Zobrazeno 12360 krát ]

3.jpg
3.jpg
[ 134.15 KiB | Zobrazeno 12360 krát ]

4.jpg
4.jpg
[ 36.6 KiB | Zobrazeno 12360 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 10:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2013
Příspěvky: 6
..........


Přílohy:
5.jpg
5.jpg
[ 48.92 KiB | Zobrazeno 12360 krát ]

6.jpg
6.jpg
[ 183.27 KiB | Zobrazeno 12360 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Takovej prcek a ty s tím děláš manévry, jak s atomovkou (docela by mě zajímalo, jak jsi dostal ty prdele do uší :lol: ). Na rady s balancérem a rozjetím článků zapomeň, to se, samozřejmě, netýká 1s akumulátoru. Když do toho pustíš těch 0,1 A a dosáhneš kolem 3,5 V, tak to bude v pohodě. Potom nabiješ normálně jako LiPo. Na nějaké zablbnutí s hračkou to chvíli snad vydrží a hned si objednej nový kousek.
A hlavně - hlídej si to podvybití! Jinak budeš mít hroznou spotřebu baterek :D .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 11:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2013
Příspěvky: 6
Tak nedavno jsem byl svedkem toho, jak nahrivana petanguova koule na indukcnim varici explodovala a tlakova vlna rozlamala kosti v obliceji a chudak prisel o oko...Snad se chudak rychle zotavi.. A ona i takova mala sragorka muze asi hezky vyprdnout rozpaleny sajrajt a v oku by to asi nebylo nic moc. Nic se nesmi podcenit. Jinak ty ucpavky usi jsou penove :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Novy akumulator na vyhozeni?
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
vlastně je to jednoduchá odpověď. Nanotech je LiPol a ta se nabíjí na 4,2V. Proud podle návodu k baterii. 3,7V je obecně vybitá baterie a pod tuto hodnotu by si ji neměl vybíjet, pokud ji nechceš zkrátit život.
Víc není co dodat. A jen jedna rada, obchodníkům moc nevěř, ti prodávají. Lepší je se informovat jinde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz