Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení NiMH v Taranis QX7
PříspěvekNapsal: čtv 25.11.2021 14:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Oni i lidi do rádií strkali různá udělátka, takže možná by nebylo od věci rádio rozebrat a poskytnout sem fotku (aspoň) toho místa, kam jsou drátky připojené. Pak by tu možná nebylo tolik vášní. Ale zase je co číst, žejo. :-P

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení NiMH v Taranis QX7
PříspěvekNapsal: pát 26.11.2021 14:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pepin píše:
.........


Velký proud je třeba 6A, kterým běžně nabíjím lipoly.
Vysoká teplota na NIMH je, když mne pálí v ruce kolem 60°C -- Takto se mi rozpalovaly na pulsní nabíječce - pak jsem ji radši vyhodil.
Ty články zničíš, ale nevyhoříš.

Nicméně mám 4roky starou nabíječku a co si baterka neveme, tak tam necpe.


Prostě obavy, že něco zničím, protože budu nabíjet NIMH programem pro lipol jsou liché.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení NiMH v Taranis QX7
PříspěvekNapsal: pát 26.11.2021 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
dudaj píše:

Velký proud je třeba 6A, kterým běžně nabíjím lipoly.
Vysoká teplota na NIMH je, když mne pálí v ruce kolem 60°C -- Takto se mi rozpalovaly na pulsní nabíječce - pak jsem ji radši vyhodil.
Ty články zničíš, ale nevyhoříš.

Nicméně mám 4roky starou nabíječku a co si baterka neveme, tak tam necpe.


Prostě obavy, že něco zničím, protože budu nabíjet NIMH programem pro lipol jsou liché.


Tak si to trochu projasníme.

Těžko nastavím na nabiječi jeti nabijecí proud 6A když umí nejvíc 2A
těžko nastaví zakladatel vlákna na svém nabiječi I6 nabijecí proud 6A když ten jeho nabiječ pokud se nepletu umožnuje max 5A

a v neposlední řadě, pokud se spletu v případě volby nabijecího programu vhodného pro daný typ baterie, těžko budu mít takovou kliku, aby tam byl uplnou náhodou navolen v jiném programu proud--tebou doporučených 6A

to, že stejně nemáš vyzkoušené, co by se skutečně dělo v případě nabijení 6čl nimh 6A programem lipol už neřeším, stejně by bylo prd platný co ty změříš jiným nabiječem, než kterým chce nabijet zakladatel vlákna.

Podtrženo sečteno, co tady v tom tematu píšeš má tak maximálně smysl v tom, že se spolu mužeme my dva o něčem dohadovat, ale to, o čem se dohadujeme je zakladateli vlákna uplně k prdu a myslím že uplně každému dalšímu, kdo to případně čte, teda leda by nutně potřeboval nabijet 6čl nimh sadu 6A programem lipol a neměl obavy, jestli to skutečně povede pouze ke zničení té sady, protože pokud se ty baterie ohřejí, je dost pravděpodobné, že nastane v případě sady nabijené ve vysílači přesně k tomu samému, k čemu došlo v mém případě--roztečení plastu vysílače.

To ty ale samozřejmě neřešíš, že právě o tento problém tady jde a právě kuli tomu jsem zde i zminoval že nabijet vysílač nabiječem s volbou typu nabijených baterií muže přinést tento problém.

Neodejde pouze baterie---vem ji čert, ale vezme sebou ta baterie i vysílač a to už chce pak opravdu zvážit, jestli to riskovat---jestli to má smysl riskovat, pokud to jde vyřešit--nabijet něčím jiným a zase až tak drahý to není.

Ty ale jediný co řešíš , je vymyslet nějakou kombinaci kterou bys dokázal Pepinovi že je blbec, čím a jak bude zakladatel vlákna nabijet je ti uplně u zadku, což je docela na prd .

PS: co jsem tady psal, vše bylo na základě reálné zkušenosti, nikoli na základě nějakého teoretizování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjení NiMH v Taranis QX7
PříspěvekNapsal: pát 26.11.2021 21:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Pepíno. Diskuzi o blbostech jsi začal ty reakcí na mne. A na mé 3 věty reaguješ článkem o všem možném :lol: .
Takže fakt nevím, kdo tady z koho co dělá.
Nabíjet univerzální nabíječkou NIMH není žádný problém - je k tomu určena- tak ho z toho nedělej a není o čem diskutovat :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz