Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LiIon 21700 na pohon?
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Pokial budu Liion stacit prudovo , tak vyhody tam su , a celkom zaujimave.

- Moznost skladovat nabite , aj dlhodobo. Velka vyhoda - baterky mam stale nabite a na letisko mozem ist kedy chcem bez nutnej pripravy.
- Vyssi pocet cyklov , niektore Lipol odchadzaju uz po par desiatkach cyklov
- Pri niektorych kapacitach vyssia vyuzitelna kapacita na hmotnost baterie nez LiPol. Ale to plati len pri niektorych kapacitach , pouzitelnych Liion je len niekolko druhov , chybaju male kapacity na vacsich prudoch. (18650 , 21700...) . Mensie kapacity sa urcite najdu (baterie do roznych elektr.zariadeni , sluchatok , alarmov , mobilov a pod. ale uz nie su tak vyhodne a prudova zatazitelnost byva dost mala...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LiIon 21700 na pohon?
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Juraj.Jurej:
Toho jsem si vědom. Říkám si, že když to letí slušně na 4S LiPol, tak na 5S LiIon to horší nebude. A tím, že dám 2P, budu sosat z každé větve jen 20A (při celkovém odběru 40 A). Na LiPolech mi vadí to nafukování i když se k nim snažím chovat slušně. LiIonky mi připadají taky mechanicky méně zranitelné a (možná jen můj dojem) bezpečnější ohledně požáru.

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiIon 21700 na pohon?
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Asek píše:
Juraj.Jurej:
Toho jsem si vědom. Říkám si, že když to letí slušně na 4S LiPol, tak na 5S LiIon to horší nebude. A tím, že dám 2P, budu sosat z každé větve jen 20A (při celkovém odběru 40 A). Na LiPolech mi vadí to nafukování i když se k nim snažím chovat slušně. LiIonky mi připadají taky mechanicky méně zranitelné a (možná jen můj dojem) bezpečnější ohledně požáru.


5S 2P je 10 ks To je pri tvojich aku. LiIon 5S 8000mAh. Pri 40A je to záťaž 5C. To už dajú v pohode. A nelietaš stále na plný plyn.
70g x10 = 700g Do teraz si tam mal LiPo 4S. To bude značný nárast hmotnosťi.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiIon 21700 na pohon?
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2022 12:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Mám dost podobnou zkušenost, jak o pár příspěvků výše psal jyrry...
LiION jsou jako pohonné fajn, ale je vhodné pohon malinko přizpůsobit, aby bylo LiION proti LiPOL více.
Moje zkušenost pro příklad s jedním pohonem pro tištěný combat - použil jsem určitý motor, který na 3sLiPOL byl na můj vkus líný, s 4s se naopak u stejné vrtule dostal do rizikového odběru. Ale s 4sLiION je naprosto perfektní - odpovídá to zjevně tak 3,5s LiPOL.
Jinak naprostá spokojenost, jen se zkrátka musí s tím rozdílem počítat a trochu to přizpůsobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiIon 21700 na pohon?
PříspěvekNapsal: stř 12.10.2022 9:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Ještě přidám jeden graf, který se blíží původnímu dotazu, jen nejde o 21700, ale o TenPower ICR18650 2000mAh 30A (Reclaimed). Vzal jsem jich pár na zkoušku. Bylo na nich znát, že už někde byly zapojeny, ale podle popisu na Nkon nebyly provozovány. Mají na sobě drobné oděrky a porušení izolace, na ploškách jsou pozůstatky po bodovém svařování. Udělal jsem sestavu 3S2P a potrápil ji odběrem cca 10 A (mluvíme o 2P packu, takže jen 5A z každé větve). Nic moc......

https://img39.rajce.idnes.cz/d3903/18/18136/18136242_0e9b42e14cf8985805204f20722e86db/images/graf.jpg?ver=0

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz