Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 14:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Cokoli lze nabíjet ve vysílači... otázkou je možný výsledek...
Měl jsem ve dvou vysílačích LiFe a jsou OK (vysílače prodané, slouží dál), teď v Tx mám LiIon a také je nevyjímám.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 17.05.2014 15:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Já mám v 9x dva články Li-ion 18650, balančák jsem tam vůbec nedělal, tu diodu u nabíjecího konektoru na rádiu jsem odstranil a nabíjím přes něj (samozřejmě tedy bez balancování). Velmi levné, funkční, pohodlné a bezpečné řešení. Používám to už asi 3 roky k maximální spokojenosti. Pro zajímavost jsem měřil napětí jednotlivých článků, rozjíždí se po těch letech a desítkách cyklů o pár setin voltu. Takže spokojenost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: sob 17.05.2014 23:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
jyrry píše:
...LiPol nee...

A preco nieeeee? Mam v TG9x vyse troch rokov
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... a_JR_.html
a stale facha v pohode. Nabijam 1C s balancovanim, dokonca pri tom nepouzivam ani porcelanovy hrncek... :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Turnigy x9
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 20:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.5.2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Turnigy x9
Máte někdo zkušenosti s touto vysílačkou?
Bylo mi doporučeno, abych si do ní pořídil li-pol baterii, ale nevím jakou a jak jí mám do rádia napojit. Mohl by mi někdo poslat odkaz jak to mám udělat? A jaká baterie je nejvýhodnější?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy x9
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 20:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.3.2013
Příspěvky: 111
Bydliště: Chrudim ČR
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=43&t=36835

_________________
Pokud něco nefunguje, tak je čas přečíst si návod k obsluze ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy x9
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Šmudla píše:
Turnigy x9
Máte někdo zkušenosti s touto vysílačkou?
Bylo mi doporučeno, abych si do ní pořídil li-pol baterii, ale nevím jakou a jak jí mám do rádia napojit. Mohl by mi někdo poslat odkaz jak to mám udělat? A jaká baterie je nejvýhodnější?

Spoustu návodů, tipů a informací k této vysílačce najdeš na webu Rimra viz tento odkaz. Konkrétně návod na instalaci lipolky je v článku viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy x9
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 20:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Proč to dáváš do spalovacích motorů ,když ve vysílačích je jedna sekce věnovaná přímo T9x ?? Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy x9
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 20:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Zde se nedá říci jinak než hledej Šmudlo :-D
Jak už někdo dal odkaz výše, projdi toto vlákno a baterie tam určitě najdeš.
Konektor je JST-XH.
Pokud zakládáš nové téma, snaž se prosím dávat dotazy do správné sekce.
V Sekci spalovací motory to není nejvhodnější.
Největší se vejde 3S 2,65Ah, ale už je to tam blbé s konektorem.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Naposledy upravil Marena dne pon 07.07.2014 21:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: pon 07.07.2014 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Osobne mam v T9x aku Dualsky TXB270003-F/J. (2700 mAh). Vyhodu ma tu, ze ma dva vyvody, takze jeden mam neustale zapojeny ve vysilacce a pres druhy nabijim bez toho, aniz bych neco vyndaval ci vypojoval. (balancni nepocitam).

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: úte 08.07.2014 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Xenomorfus píše:
Osobne mam v T9x aku Dualsky TXB270003-F/J. (2700 mAh). Vyhodu ma tu, ze ma dva vyvody, takze jeden mam neustale zapojeny ve vysilacce a pres druhy nabijim bez toho, aniz bych neco vyndaval ci vypojoval. (balancni nepocitam).

Aku Rhino 2620mAh, který je na již uvedeném odkazu v článku na webu Rimra je na tom v tomto ohledu stejně. Také má kromě balančního konektoru dva silové konektory s tím, že jeden může být trvale zapojen do vysílačky a přes ten druhý lze aku dobíjet. Je to uvedeno i v tom odkazovaném článku.

Jediné na co upozorním v souvislosti s objednáním lipolky z centrály Hobbykingu v Hongkongu kam vede odkaz ve zmíněném článku je skutečnost, že nyní je cena dopravy lipolek z toho místa příliš vysoká. Stejná lipolka je ovšem skladem i v EU skladu Hobbykingu viz tento odkaz a tam je poštovné pro tyto účely podstatně levnější. Konkrétně do ČR jen necelých 10 USD a z EU skladu to jde do ČR v rámci EU tedy bez celních formalit. Celkově vychází tato lipolka z EU skladu Hobbykingu včetně poštovného na cca 600 Kč.

Levněji lze koupit Tx lipolku Turnigy 2650 mAh, která z českého eshopu viz tento odkaz vyjde včetně poštovného na 534 Kč. Lipolka Turnigy 2650 mAh rovněž pasuje do šachty Turnigy 9X a rovněž má kromě balančního i dva silové konektory.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, zrovna objednávám 9x z Hobykingu a měl bych na Vás jeden dotaz a jednu žádost o "vysvětlení":
Vejde se do 9x baterie o délce 98x30x27 tedy přesněji tato: Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack. Předpokládám, že ano, pár podobných sem tu našel, ale jen pro jistotu...vrátit ji nebdu moci :)
A teď to vysvětlení. Můžete sem napsat čím je tak špatná ta klec na 8xAA ? Četl jsem všude, vyměnit, zahodit, vyměnit,ale nikde jsem nenašel pořádný vysvětlení proč. Na Rimr stránkách se zmiňuje o špatné kvalitě. To je ta klec opravdu tak hrozná ? Opravdu hrozí, že se baterie odpojí při letu ? Nebo je to nějaký obecný odpor k AA bateriíím? Nebo ta klec se rozpadá už při prvním použití. Nechci prudit a rovnou s 9x chci lepší baterii (dám na názor většiny),ale prostě mě to zajímá proč...
Možná až mi přijde 9x domů, tak mě to bude hned jasné...ale zatím ji v ruce nedržím...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
toty píše:
Vejde se do 9x baterie o délce 98x30x27 tedy přesněji tato: Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack. Předpokládám, že ano, pár podobných sem tu našel, ale jen pro jistotu...

Ano vejde.

toty píše:
Můžete sem napsat čím je tak špatná ta klec na 8xAA ?...
To je ta klec opravdu tak hrozná ? Opravdu hrozí, že se baterie odpojí při letu ?...

Ano hrozí a v řadě případů se tu už v minulosti i stalo. Kontakty v té kleci nic moc díky čemuž lze konstatovat, že je až příliš náchylná na výpadky napájení. V některých případech se to zpočátku když je úplně nová třeba ani nemusí tolik projevovat, ale když si člověk nedá poradit tak na to po čase může doplatit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
To je jednoduché 8 článků, každý dva vývody = 16 míst držených přužinkami, kde může ztratit kontakt s fatálními následky (při letu).
Lipolka = dva dost spolehlivé a pevné kontakty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 20:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
OK, díky za odpovědi. Baterie je pasé, nevejde se k vysílačce a HK mě to do CZ nepošle. Takže ji budu objednávat separé, takže se kouknu na EU trh.
S těmi bateriemi mi to stejně nejde do hlavy [:(], AA baterie používám všude a nikdy se nic podobného nestalo, a kór když je to uzavřené v boxu a nemají kam ty vyskočit a ještě navíc, když letím, tak mám vysílačku v klidu na těle a nedělám žádné psí kusy. Ale budu Vám věřit a baterii vyměním [:)]

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Baterie do Turnigy 9x
PříspěvekNapsal: stř 22.10.2014 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Svou roli hraje i oxidace a špína. 16 mizerně pocínovaných kontaktů nemá šanci proti dvěma pozlacenými (třeba i mizerně) a většími kontakty. :P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 187 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz