Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 94  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 17:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 95
A jaký že to máš Rx ? :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 17:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 95
Myslím že to umí i D4R II.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 21:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 183
Bydliště: Bratislava
Bobo pises, ze nemas nic zapojene ani do A1 ani do A2 (takze urcie mas 8 kanalovy prijimac), ale napriklad D8R-II plus musi mat JUMPER na A1 vstupe (A1 prepojene s X) aby telemetria zobrazovala napatie internej baterky (napatie napajania prijimaca).
Taktiez aj D8R-XP.
Starsi D8R musi mat externy senzor, a len D8R v2 ma meranie interneho napatia na A1 prepojene interne vyrobcom a tam ani A1 nie je vyvedeny (takze ten tiez nemas).
Takze s najvacsou pravdepodobnostou musis mat na A1 jumper medzi A1aX (spodny a stredny pin na A1 vstupe), alebo externy senzor.


Naposledy upravil birky dne ned 06.01.2013 22:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 22:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2009
Příspěvky: 292
Bydliště: Břeclav
Omlouvám se za dezinformaci, nejen ty dva přijímače to umí, je to jak píše birky, teď se na to dívám. Jen bych doplnil že i D8R-II má A1 i A2 ale jen na externí čidla a to stejné i D8RSP, takže FrSky dělalo nebo dělá celkem 6 typů osmikanálů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
birky píše:
.....D8R-II plus musi mat JUMPER na A1 vstupe (A1 prepojene s X) aby telemetria zobrazovala napatie internej baterky (napatie napajania prijimaca)......


Ahoj birky,
diki, to to som potreboval vediet.
Dakujem

Bobo

P.S.: to je tak, ked nie je navod :( - Hned zajtra to otestujem.

_________________
http://bobo.matej.name


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 23:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2009
Příspěvky: 292
Bydliště: Břeclav
A Birky slízl smetanu... :D já to taky napsal ale je fakt že to nebylo tak polopatické "První poznatek, přijímač D8R-II plus, propojka v A1, krmím to 2S lipol a tady to měří dobře,"
Hlavně že to funguje.
P.S. V návodu to píšou vcelku srozumitelně "2) When side port pins of A1 and X are connected by the jumper, A1 will change from external analog telemetry port to internal built-in battery voltage sensor"


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.01.2013 23:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 183
Bydliště: Bratislava
mnam mnam :P


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
Mlhos píše:
A Birky slízl smetanu... :D já to taky napsal ale je fakt že to nebylo tak polopatické "První poznatek, přijímač D8R-II plus, propojka v A1, krmím to 2S lipol a tady to měří dobře,"
Hlavně že to funguje.
P.S. V návodu to píšou vcelku srozumitelně "2) When side port pins of A1 and X are connected by the jumper, A1 will change from external analog telemetry port to internal built-in battery voltage sensor"


Ahoj, no nie je to isté čo vyzerá rovnako.
nenapísal si aká prepojka, čo s čím, preto som tvoju odpoveď NEOZNAČIL :(
sorry , nabudúce budeš prvý :D, stačí splniť úlohu číslo 2.

Ja som totiž žiadny návod k tomu nemal a ani na webe nenašiel - asi neviem hľadať.
Ale budeš BOH, ak mi ho pošleš ;) a smotana číslo 2 je tvoja.

Vopred diki Mlhosi.

--------------* -------------
Zapol som si to teraz:
Prijimac je D8R-II. so zelenym popisom

1, napatie interné ked nastavím na obrazovke telemetrie v radiu : A1 na 13,2V tak mi to cca ukazuje co je v RX
ale ukazuje mi to ci tam prepojka v A1 je, alebo nie je.

2, napatie "stupa" , ci tam prepojka je, alebo nie je.

tak co dalej ?

Skuste mi PROSIM napisat presne co , kde a ako napisat, nastavit a prepojit, lebo tieto bludy co mi to ukazuje ma uz nebavia :(
Vopred Dakujem.


Bobo

_________________
http://bobo.matej.name


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 11:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 95
Tento rx to bez senzoru do A1. A2 neumí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
ČKALOV píše:
Tento rx to bez senzoru do A1. A2 neumí.

a co mi to tam potom ukazuje a stupa ? som z toho jelen. potrebujem navod, lebo pokusom/omylom to nejde.

_________________
http://bobo.matej.name


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 13:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.1.2012
Příspěvky: 95
Bez těch čidel se tam zobrazují bludy. I když mám jedno čidlo tak na druhý vstup musim dàt propojku jinak se mi ukazují na tom vstupu nesmysli.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 14:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
ČKALOV píše:
Bez těch čidel se tam zobrazují bludy. I když mám jedno čidlo tak na druhý vstup musim dàt propojku jinak se mi ukazují na tom vstupu nesmysli.

tak to idem skusit, dufam mi to uz pojde - zatial diki

_________________
http://bobo.matej.name


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
tpk píše:
Ahoj Drondysi, pokud tomu návodu rozumím dobře tak v případě, že mám na pozici D1 SMD odpor tak už mám v fw 2.0. Bohužel nemám DHT-U/FLD-02 abych vyzkoušel jestli čidlo FLVS-01 zobrazuje napětí na displeji. DIY jsem integroval do T9X takže mám telemetrii na displeji vysílačky a tam mě FLVS-01 normálně ukazuje napětí tak jak má. Takže teď nevím jak zjistit verzi fw v HUBu abych ji případně přehrál na novou.

V příloze posílám fotku mého HUBu.

Díky za radu.

Pokud ti to co používáš tj. v daném případě FLVS-01 funguje tak jak má a data máš na displeji T9X pak není důvod přehrávat firmware v senzor hubu.

Přehrávat firmware má smysl pokud chceš použit senzor GPS-01 viz tento odkaz a aktualizace dat z GPS je příliš pomalá někdy až okolo 5s apod. pak prostě přehraj firmware v senzor hubu na nejnovější verzi 2.0.1 viz tento odkaz. Pomalost aktualizace GPS je závislá na tom jak rychle senzor hub čte data z GPS senzoru a jak často je posílá do Tx modulu, a to se v konečném důsledku projevuje nejen u DHT-U nebo FLD-02, ale i při zobrazování GPS dat na displeji T9X. Rychlost interní aktualizace přímo v GPS senzoru je samozřejmě zase omezena v něm a ty dříve zmíněné 2Hz je zřejmě maximum čeho je schopen.

Z hlediska aktualizace firmware pro Frsky senzor hub nic novějšího než verze 2.0.1 není k dispozici tj. není potřeba zjišťovat jaká verze firmware v něm je. Způsob zjištění aktuální verze firmware v senzor hubu neznám, a to rozlišení podle odporu je samozřejmě nedostatečné jelikož to nerozlišuje 2.0 od 2.0.1. Takže pokud je již zmíněná pomalá aktualizace dat z GPS senzoru pak je v senzor hubu starý firmware a stačí prostě přehrát nejnovější verzí a je hotovo. Popis jak se aktualizace firmware Frsky senzor hubu provádí je viz tento odkaz. Je dobré zmínit, že tento popis byl ke starší verzi aktualizace firmware 2.0 tj. podle něj se pouze inspirujte z hlediska případného použití kablíků apod., ale aktualizační program i soubor firmware k verzi verzi 2.0.1 je v jiném balíku jak jsem již odkazoval viz tento odkaz a namísto starého souboru FSH-01_build111111.frk, který je zmíněn v tom popisu samozřejmě budete volit nový soubor FSH-01_build120810.frk, který je v tom novém aktualizačním balíku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.01.2013 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
boboland píše:
Ja som totiž žiadny návod k tomu nemal a ani na webe nenašiel - asi neviem hľadať. Zapol som si to teraz: Prijimac je D8R-II. so zelenym popisom...

To s tou propojkou se týká až novější verze tj. přijímače Frsky D8R-II plus a návod k němu je na webu Frsky viz tento odkaz a ten popis tam je v sekci 2.5.2

Popis pro D8R-II plus píše:
2.5.2 When side port pins of A1 and X are connected by the jumper, A1 will change from external analog telemetry port to internal built-in battery voltage sensor.

Nicméně starší přijímač Frsky D8R-II (se zeleným popisem) k němuž je návod na webu Frsky viz tento odkaz tuto možnost s propojkou nemá tj. pokud chceš měřit napětí napájení je nutné ho připojit přes vhodný odporový dělič na některý ze vstupů A1/A2.

Pozor telemetrické vstupy přijímače A1/A2 jsou stavěné na napětí v rozmezí 0 až 3,3V tak aby sis je neodrovnal.

Příklad zapojení odporového děliče s dělícím poměrem 11 je uveden dole v návodu viz tento odkaz. Pro napětí, které používáš k napájení přijímače bys klidně vystačil s dělícím poměrem 3 tj. namísto jednoho odporu 10K (v tom zapojení je označen jako R1) můžeš použít dva odpory 1K v sérii. Pak podle toho jaký poměr odporového děliče použiješ tak si příslušný dělící poměr nastav pro daný vstup A1/A2, na kterém to bude zapojeno ve firmware ER9X nebo Open9X podle toho, který používáš v T9X.

Pokud zapojíš napájení přes odporový dělič například na vstup A1 pak by měl být zbývající nezapojený vstup A2 vyzkratován propojkou proti zemi jinak může vykazovat falešné hodnoty (popis k tomu i se zmínkou o propojce byl zmíněn i v dřívějším části tohoto tématu viz tento odkaz). Pokud ti bludné hodnoty na nezapojeném vstupu nevadí tj. pokud A2 nebudeš zobrazovat nebo ho budeš ignorovat tak můžeš nechat A2 volný bez propojky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.01.2013 12:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2012
Příspěvky: 26
Dobrý den, nevím zda to patrí přímo sem, je tu toho už tolik... mám problém s USB programatorem.. nefunguje mi zadny driver, mam win 7 64bit. at zkousim cokoliv neustale mam jen nezname zarizeni.. a pripojit se nemuzu. Muze nekdo poradit rychle a strucne co delam blbe ?:) Dekuji moc

_________________
Vzduch: T9x-Open9x - Gama 2100, Toro 900 TP
Země: Traxxas Slash VXL 2WD, Traxxas Slash VXL 4x4


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz