Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pát 06.10.2017 22:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Ahoj,
nepovedlo se mě rozpohybovat TX 9XR Pro modulem FrSky XJT a RX X8R. Spárování RX/TX se podle mě podařilo, alespoň podle kontrolek. Nedaří se ale ovládat přes RX X8R serva. Když pohybuji Joysticky, na displeji TX vidím, že výstupy se mění ale servo se ani nehne. RX ho drží ve středové poloze. Prošel jsem celé nastavení 9XR Pro, položky, které se týkají přiřazení kanálů alespoň 10x ale nepomohlo to. Neporadí někdo, co ještě zkontrolovat?
Děkuji Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 7:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 259
Možno blbá otázka, ale serva v Rx máš zapojené správne? Myslím tým, že mínus na mínus, plus je v strede a signál na signál - veľmi jednoducho sa to omylom dá zapojiť aj obrátene.
Tiež som raz jedno servo v začiatkoch zapojil opačne, na Rx chýbalo označenie polarity - nefungovalo to, prišiel som na to po následnej kontrole zapojenia, po otočení konektoru už to fachalo správne.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 10:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, kde jsi koupil přijímač? Máš tam správný software ? Hezký den. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 16:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Provozuji stejnou konfiguraci skoro dva roky – a na obdobný problém jsem v počátku narazil také – příčin proč TX nekomunikuje s RX může být několik (zde jen ty hlavní):
1. Zkontroluj zda máš v SW TX správně nastaven komunikační protokol a číslo přijímače – v tvém případě D16 a pořadové číslo 1. S tím souvisí ještě jedna otázka – předpokládám, že jsi zakoupil přijímač a modul u jednoho dodavatele a že na modulu i přijímači je stejná nálepka určující variantu FW (např. 2016 nebo EU …).
2. Zkontroluj zda na modulu bliká zeleno-červená dioda – pokud ne tak je problém v propojení krabičky modulu s TX (tento problém se vyskytl u mne) – šachta 9XR není plně kompatibilní s krabičkou modulu XJT – XJT v šachtě trochu plave a propojovací kontakty u 9XR jsou o trochu kratší než by měly být – moje řešení – boční plochy krabičky jsem oblepil izolepou, tak aby krabička šla zasunout těsně a držela zaaretována úplně dole v šachtě. Je nutno kontrolovat, že nedošlo k vychýlení některého propojovacího kontaktu – ty musí být všechny přesně v rovině.
Další až zjistíš, že vše výše uvedené je v pořádku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 22:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Děkuji za rady
MB: Serva jsem několikrát zapojil, odpojil, zkoušel v jiném RX, tak si myslím, že alespoň jednou se mě to povedlo zapojit správně.

Joker: Příjímač jsem koupil ne ebay, jak zkontrolovat SW RX nevím, můžeš mě poradit?

Jassoft: Protokol jsem zkoušel PPM 8 kanálů, D16 tam nejde nastavit, Dále jsem zkoušel PXX, Type D16, RX 0. S tímto nastavením svítí na RX zelená led tj. online režim. Když nastavím RX 1, bliká červená led na RX tj. offline.
Věci jsem kupoval postupně a bohužel, každá je od jiného dodavatele. Na RX jsem nenašel nic, co by nějak identifikovalo verzi HW/SW. Je tam pouze FCC ID: XYFW2409R, Na modulu XJT opět žádná verze HW/SW, FCC ID: XYFW2409T.
Na modulu XJT trvale svítí zelená i červená dioda, ta mechanika se mě nelíbila hned od začátku, jenže, když jsem nabyl dojmu, že RX, TX spolu komunikují, tak jsem to nechal tak. Zkusil jsem sundat plastový kryt a zasunout samotný tišťák do konektoru a dopadlo to stejně - nefunguje. Jinak máš pravdu, ty piny v 9XR Pro jsou krátké a asi to bude nespolehlivé.
Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 23:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Ak som spravne pochopil mas vysielacku turnigy 9XR pro s modulom XJT.
V prvom rade musis na module nastavit tie dva prepinace do polohy OFF tu je smerom od anteny inak spravne nesparujes primac X8R.
Toto je nevyhoda vysielacky turnigy neprestavuje sa to v menu ale mechanicky priamo na module.
Ale pokial ti to nebude fungovat ani takto pravdepodobne mas rozdielny softver.Predpokladam ze na EBAY si ho kupil z Internacional a modul je pravdepodobne EU lbt.
Zo stranky Frsky si stiahnes potrebne softveri nakopirujes ich na kartu a priamo z vysielacky preinstalujes.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 9:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Děkuji za radu. Přepínače na XJT mám podle mě správně. Jsou v poloze Off (tedy dole, jak píšeš). Jak zjistit ty verze, nevím Jedné, co vy mohlo vzdáleně označovat verzi je FCC ID: XYFW2409R na RX a FCC ID: XYFW2409T na TX. Takže ani nevín, jaký SW mám shánět. Neporadíš?
Díky Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 11:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Jirko - na důležitou otázku jsem zapoměl - jaký máš FW v 9XR PRO - odhaduji, že tam máš původní FW -tedy "eepskye" - nebo už seš na OpenTx?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 12:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Vyčetl jsem to přímo z 9XR Pro
SVN: ersky9x-r212
Vers: V.4-Mike
Date: 02.02.2015
Time: 09:13:58
MOD: REVB-X

Datum a čas je předpokládám čas překladu FW, jinak jsem tam již nastavil aktuální datum.
Open Tx neznám ale nebránil bych se mu. Jestli je někde nějaké srovnání OpenRx a Ersky, tak bych se na to podíval. Ale mezi námi, já jsem začátečník a než mě začne nějaký firmware omezovat, tak to uplyne asi ještě hodně vody.
Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Tím si mi to trochu zkomlikoval – ersky již víc jak rok neprovozuji – takže budu bloudit v paměti a možné nepřesnosti nevylučuji. Protože ti na XJT kontroly svítí (blikají) tak je modul s TX propojen a tedy problém je v nastavení komunikačního protokolu:
Takže na obrazovce „Protokol“ musíš zvolit u volby „Protokol“ nikoliv PPM ale XJT, u volby „Type“ zadej D16, ve volbě „Country“ zadej Europe, ve volbě „RxNum“ zadej 1. Jak jsi psal - na modulu máš oba přepínače na OFF. S tímto nastavení znovu nabinduj TX s RX a myslím, že to bude chodit


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 14:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
JasSoft mnohokrát děkuji. Teď se to skutečně povedlo. Zatím jsem vyzkoušel jen první 4 kanály ale už to funguje. Jen jsem se k tomu dostal poněkud jinou cestou. Já jsem normálně přepínal TX do párovacího režimu tlačítkem na XJT modulu. Indikace pomocí LED byla správná. To se napoprvé nepovedlo. Tak jsem podruhé přepnul TX do párovacího režimu příkazem z Menu a to už se povedlo.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky XJT + RX X8R
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2005
Příspěvky: 247
Ahoj.
Koupil jsem si kombo sadu FrSky XJT a X8R.
https://hobbyking.com/cz_cz/frsky-xjt-2 ... eiver.html
Pole modulu neodpovídá modulu FrSky.
https://www.frsky-rc.com/product/xjt-2/
Je to falešný?
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... XJT-Module
Děkuji za odpověď
Boban

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz