Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Jaký výrobce EPP je lepší
LM-model 71%  71%  [ 24 ]
ŠAD-model 29%  29%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 34
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 8:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2010
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň
Měl jsem od ŠADu Z-50 a od LM Jak-3. Zpracování výřezů je od LM je úplně někde jinde. Od ŠADu jsem měl tu nejlevnější ECO verzi a byla to dost hrůza.
Ale obě letadla létali pěkně.
Jak-3 právě prodávám, je jako nový, nelétaný.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 8:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Pardubicko
Obrázky: 0
Ahoj, mám od ŠAD Čmeláka a musím konstatovat pohodový éro :D . Teď se s ním bude učit lítat moje osmiletá dcera a myslím , že to bude v pohodě.
Je faktem , mají slabší návody a povrchovku :( . A maketa to taky zrovna není :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 15:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 203
U nás na letišti je několik Mustangů od Šadu. Co se týče vzhledu to není P-51, ale nějaký pokus pětiletého kreslíře. Jak je psáno výše v příspěvcích, záleží jak s tím chce člověk létat a podle toho osadit více či méně výkonným motorem.

_________________
Jestli se z těch mraků nedostanu, přeruším klesání na sto padesáti metrech.
Níž už nejdu, byla by to sebevražda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.04.2011 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
A myslíte že jako skoro začátečník bych dokázal ovládat Korzára XL a nebo FW190A xl od LM?Ten mustang od Šad se mi fat moc nezdá vzhledově a já bych chtěl spíš víc maketu ale zase jak všichni píšete líta super a pro začátečníka asi dobré. To se mi víc líbí čmelda jenže sem si zase všimnul že nemá křidýlka což by mě docela mrzelo pač mám Tracy(svor) který taky nemá křídýlka a dost mi tam zchází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2011 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Psal jsem panu Mašíkovi ohledně nějakejch informací o letadlech.Psal jsem mu že bych chtěl na začátek letadlo Corsair XL (1100mm) a on mi psal ať si raději na začátek koupím Corsair ale ten menší s tím rozpětím křídel jen 850mm a pak až ho zvládnu tak ať si koupím ten větší.Co si o to myslíte.Já jsem si až do teď myslel že čím je letadlo větší tak je sabilnější a hodnější a létá i víc maketově.CO si o to myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2011 8:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ale taky ten XL bud vazit o hodne vic a pri nejakem tom "tvrdsim pristani" se o hodne vic rozbije. Ten mensi muze mit kolem 400g a vydrzi podstatne tvrdsi zachazeni.
85cm LM Mustang byl muj druhy RC model (po samokridle Toro 300) a zezacatku jsem z nej mel velky respekt, zlomil spoustu vrtuli a parkrat s nim pekne prastil (nez jsem se naucil to hazet a pristavat). Ale vsechno to prezil a lita dodnes.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.04.2011 10:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha - Dejvice
S ŠADem bohužel zkušenosti nemam. Ale od Libora Mašíka mám 3 éra postavené, zalétané, zdemolované a znovu letuschopné. Jedná se o ty rozměrově menší. Mrkni do mého podpisu a u Corsaira najdeš kromě fotek i videa. Snad ti to pomůže při rozhodování.

_________________
Elektro-trener Q
LM F4U Corsair,LM P51-D Mustang,LM Ki-84 Hayate


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2011 11:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2011
Příspěvky: 1
mam od lm mustanga,sem zacatecnik mam to takhle osazeny
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=5266
predtim sem mel sky lady 2.litato na vetsi rychlosti oproti šad mustangu jak velkyho tak i toho combat co vyrabi,,,ovladani bez problemu,krasvne to plachti i na zadech,akurat to pristava na vetsi rychlosti nez od šadu ten je snad i bez minimalky ale to je danym profilem ma ho kamarad...po par padech a rozsypanyho predku po letu na zadech kdyz si ve 2mch spletete ruce.... mam tedka problem kdyz vezmu za plnou vyskovku na lopase v plnej rychlosti tak mi to udela vykrut a pak se to snazi jit do vyvrtky....mam to vytrimovany vse jak ma byt,ale nevim proč to dela....................je to jen muj nazor a skusenost.... :wink:
zvletove pokusy
http://www.youtube.com/user/88aeon


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2011 12:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2010
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň
aeon píše:
mam od lm mustanga,sem zacatecnik mam to takhle osazeny
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=5266
predtim sem mel sky lady 2.litato na vetsi rychlosti oproti šad mustangu jak velkyho tak i toho combat co vyrabi,,,ovladani bez problemu,krasvne to plachti i na zadech,akurat to pristava na vetsi rychlosti nez od šadu ten je snad i bez minimalky ale to je danym profilem ma ho kamarad...po par padech a rozsypanyho predku po letu na zadech kdyz si ve 2mch spletete ruce.... mam tedka problem kdyz vezmu za plnou vyskovku na lopase v plnej rychlosti tak mi to udela vykrut a pak se to snazi jit do vyvrtky....mam to vytrimovany vse jak ma byt,ale nevim proč to dela....................je to jen muj nazor a skusenost.... :wink:
zvletove pokusy
http://www.youtube.com/user/88aeon


To že ti to na plné přitažení neudělá lopase souvisí s několika věcmi. Můžeš mít příliš velkou výchylku výškovky, nebo těžiště příliš vzadu. Kombaťáci ještě používají fintu, že na přitažení výškovky jdou současně obě křidélka dolu. Ale záleží jestli takový mix tvůj vysílač umí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2011 15:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Tak konečně můžu taky hodnotit model od LM. Když jsem toto vlákno zakládal rozhodoval jsem se jestli koupit EPP od LM nebo ŠAD. Bylo tady hodně názorů jak a co koupit. Jak z názorů všech zůčastněných tak i z hlasování vyšly nejlépe modely od LM model Libora Mašíka. Takže jsem dal na rady a pořídil model F4-U Corsair (850mm). Model jsem objednal a zaplatil přes paypal.Po dlouhém čekání mi konečně model po 14 dnech dorazil domu. Po otevření krabice jsem byl nadšen z dílenského zpracování EPP (prostě jak tu někdo psal Libor Mašík to prostě umí) a hned jsem se pustil do stavby. Jel jsem podle návodu a pustil se do stavby a slepení křídla.Slepil jsem křídlo a šel zabrousit spoje od přebytečného Purexu. A teď „ejhle“ koukám na vzpětí křídel a každé křídlo jinak. A teď kde se stal problém. Problém byl ve špatně zařízlém křídle už z výroby. Ještě pro jistotu jsem obě křídla přeměřil a další problém každé křídlo jinak dlouhé. Tak jsem psal Panu Mašíkovi a ten uznal že se asi stala chyba při výrobě a ž pošle nové křídlo. NA nové křídlo jsem čekal skoro dalších 14 dní.Dnes křídlo došlo jenže ho pan Mašík zabalil do bublinkové obálky a jak ze zvykem naší české pošty tak asi z balíkem zacházeli jak hovada takže křídla jsou zohýbané , promačkané a tak…Ještě mezi tím než mi přišlo křídlo jsem stavěl trup a ten „jakštakš“ seděl i když bych řek že když to řeže na CNC tak by to mohlo být přesnější.Teď budu rád když to letadlo bude vůbec lítat ale osobně tomu moc nevěřím vypadá to že ho budu mít asi jen jako statický model na výstavku.Závěrem bych chtěl říct asi to že jsem měl v plánu si postupně nakoupit celou serii WWII od Mašíka ale po této zkušenosti už asi určitě nekoupím ani jedno.Někdo tu na RC manii psal že pan Mašík valí kvalitní modely do Německa a ty zmetky který se nepovedou tak je prodává do ČR, nevím jestli je to pravda ale všechno tomu nasvědčuje.Hold česká koruna mu už asi moc nevoní a raději „Éčka“.Až Corsaira dodělám a zalétám jestli teda to vůbec půjde tak sem nahodím nějaké fotky.Příští koupě modelu z EPP bude Určitě od ŠADu a to Mustang a pak Čmelák agro. Ještě jsem si vzpomněl někdo tu psal že LM má nekvalitní EPP materiál že jsou tam hluboké dírky které ani nejdou pomalu zabarvit. Tuto zkušenost můžu potvrdit je to díravý jak Ementál.Prý modely od Šadu maj EPP daleko kvalitnější.Pak ještě DP model ale ty mají zase málo modelů z prostorným trupem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2011 16:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2007
Příspěvky: 166
Bydliště: Řevnice
pokud chceš válečníky, tak má dp model určitě větší výběr, než ŠAD. Ale počítej s mnohem větší pracností - u většiny je nutné broušení.

ale zase má vícemotoráky - mitchell, wellington nebo dokonce b-17.

_________________
když to nedrží vteřiňákem, zkuste víc vteřiňáku!
toro 900 * q10 * Mini DLG Pro
Turnigy i10


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: letadla od LMmodel nebo ŠAD
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2018 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.3.2017
Příspěvky: 10
Zdraví. Otevřu po nějakém čase toto téma.
Už jsem byl rozhodnutý koupit Z-50 od ŠADu, ale pak jsem uviděl na modelbazaru Z-526 od LM-Model a vypadá tak nějak "maketověji".
O co se jedná, mám za sebou cvičného hornoplocha s tlačnou vrtulí a samokřídlo Svvift. Oboje zvládám a chtěl bych se posunout dál, právě směrem maketového létání a lehké akrobacie. Nejde mi primárně o vzhled, ale pokud by obě letadla létala stejně, rozhodoval by vzhled.
Máte někdo srovnání těchto letadel? Tedy jak vzhledově, tak letových vlastností?
Uběhl nějaký čas, tak se třeba nahromadily nové zkušenosti.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: letadla od LMmodel nebo ŠAD
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2018 6:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Letadla od LM jsou hezčí,návody má propracovanější,pokud jsi ještě nic nelepil,u Zlína od Šadu musíš více přemýšlet.Ale pokud jsi akrobata ještě neměl,jako akrobata-trenéra bych ti asi nedoporučil ani jednoho z nich.Na akr.začátky bych ti spíše doporučil Mustanga od RCF,lítá parádně a hodně toho vydrží.Ale třeba jsi šikula a pújde ti to,tak bych koupil něco od LM model.Ale z vlastní zkušenosti bych ti asi doporučil Extru 330 SC od VA models.Žádné barvení,upravování.Stačí jen poslepovat a je to.Měl jsem ji a byl velmi spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz