Switch to full style
Naše nejmilejší kategorie - jsme totiž trošku závislí na adrenalinu. Jak svahový, tak Open i Airkombat.
Odeslat odpověď

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 9:06

Tak tě trošku "nakopnu",když si to přeješ! :D Jak už jsem psal,mám tam motor Leoprad 3536/1270 kv, turbokužel POHODALET,sklopku Graupner 9x6 a maximální spokojenost,letí perfektně!l Jen jsem musel dát velmi jednoduchou úpravou více dopředu motor.přepážku,ale zase dobře vychází těžiště!

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 9:10

ad smerovka - mam o fous vetsiho Spita (1100mm), rizenou smerovku a kdyby nebyla, docela by mi chybela. Treba zatacky s ni vypadaji uplne jinak nez bez ni.

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 9:51

jyrry píše:ad smerovka - mam o fous vetsiho Spita (1100mm), rizenou smerovku a kdyby nebyla, docela by mi chybela. Treba zatacky s ni vypadaji uplne jinak nez bez ni.

Taky si nějak myslím, že směrovka na éro patří.

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 10:05

Jardátor píše:Tak tě trošku "nakopnu",když si to přeješ! :D Jak už jsem psal,mám tam motor Leoprad 3536/1270 kv, turbokužel POHODALET,sklopku Graupner 9x6 a maximální spokojenost,letí perfektně!l Jen jsem musel dát velmi jednoduchou úpravou více dopředu motor.přepážku,ale zase dobře vychází těžiště!

Kolik to to žere A?

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 10:12

Kolik to "žere" ampér,to opravdu nevím,ale motory Leopard jsou opravdu vynikající,na 2200 mAh baterii běžně s DF lítám přes 12 min i s velkou rezervou a to ho nijak nešetřím!

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 13:12

Zkusím jsem tedy toho Leoparda....díky

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 13:15

Jardátor píše:Tak tě trošku "nakopnu",když si to přeješ! :D Jak už jsem psal,mám tam motor Leoprad 3536/1270 kv, turbokužel POHODALET,sklopku Graupner 9x6 a maximální spokojenost,letí perfektně!l Jen jsem musel dát velmi jednoduchou úpravou více dopředu motor.přepážku,ale zase dobře vychází těžiště!


Ten turbokužel je K50 KL4?
http://www.pohodalet.cz/product.php?id_product=128

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 13:18

Zkus ho,určitě budeš spokojený,jsou to kvalitní a bezproblémové motory,a ať udělám trošku reklamu jednomu hodně dobrému prodejci-tyto motory nakupuji u E-motors! :D Typ toho turbokuželu opravdu nevím,už je to dlouho co jsem ho kupoval,měl jsem ho dříve na Easygliderovi,ale jak už jsem uvedl,pokud použiješ tento kužel,je potřeba dát mot.přepážku více dopředu!!!

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 16:05

Jardátor píše:Kolik to "žere" ampér,to opravdu nevím,ale motory Leopard jsou opravdu vynikající,na 2200 mAh baterii běžně s DF lítám přes 12 min i s velkou rezervou a to ho nijak nešetřím!

No... 60/12=5 ... letas na prumernych 5C a jestli to je s velkou rezervou tak jeste min C.

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 18:03

Není těch 12min letovejch zvytečně nějak dlouho? 7-8 minut mě musí stačit.
To tam můžu dát menší regl než ten 60A co mám a menší baterku.
Počítám takto správně?
5C u baterek 2200mAh je 11A. Podle eCalc ten pohon s vrtulí 9/6 max proud 29A, tj cca max 13C na baterky 2200mAh

Re: Multiplex DogFighter

čtv 27.10.2016 18:19

Nemyslím,že by těch 12 min.bylo zbztečně dlouho,pokud by lítal na plné kule,tak to samozřejmě letí do 8 min.ale s osazením,které udávám letí i na 1/2 plynu jako z praku,není důvod letět na plný plyn,zatím si zvykám na větší rychlost.A samozřejmě je to i o baterce! :DAle na plné kule ho taky během letu občas protáhnu,ať se pořádně "vypálí výfuk a vymetou saze" :D

Re: Multiplex DogFighter

úte 01.11.2016 23:25

Mam ted na DF max přikon 350W a baterky 2200mA mě stačí na 4,5 minuty :D letu Vaha motoru 140g ,řízena směrovka

Re: Multiplex DogFighter

sob 19.11.2016 18:31

Ahoj rc přátelé, zima na krku, tak jsem se rozhodl taky rozšířit park letadel, lítám asi dva a půl roku, není moc času, ale snažím se, zatím spíš ale trainery (easystar, beta a jeden profilový hodný akrobat - hummer 3D, domácí quad F250). No a zachtělo se mi dogfightera, už je na cestě z česka. Elektroniku bych rád objednal z HK, snažil jsem se přečíst celé vlákno a je zde několik různých variant, vybírám z aktuálně dostupných z HK. Ikdyž jsem již něco nalítal, tak jsem do rc modelářství zatím nalédl jen zkraje.
Mám vyhlídnuto:
1) https://hobbyking.com/en_us/turnigy-aer ... motor.html
trochu dražší, ale někdo psal, že sk3 je lepší, velikostně píšou průměr 37mm, tak snad vleze
nebo
2) https://hobbyking.com/en_us/ntm-prop-dr ... -600w.html
o dost levnější, ale klidně připlatím za sk3.

vrtuli lépe sklopku, koukám na tuhle
https://hobbyking.com/en_us/folding-pro ... -2pcs.html

první motor má hřídel 5mm, tak to by nešlo..
no a baterku nějakou 3článek 2200 kolem 30C a adekvátní ESC.
Taky bych rád podle pana Mrázka spodek polaminoval a eventuálně na křídla dal 3D folii, možná nějaký nástřik, což budou nějaké gramy navíc..
Co vy na to?

Re: Multiplex DogFighter

ned 04.12.2016 23:16

Tak se blížím do finále, chci nakonec objednat tu origo skloplu, na jakou hřídel je? 5mm?

Re: Multiplex DogFighter

pon 05.12.2016 13:53

podle pana Mrázka ( Richard je i tady na rcmanii jako Rimr :) ) bych to nelaminoval. DF lítá super, když je lehký. Lítat rychle můžeš i s lehkým letadlem, s těžkým ale musíš. Můj přežil hromady přistání i na beton nebo asfalt, a nějak zásadně ten spodek ubroušený nebyl. Jestli na nějaký úpravě fakt trváš, tak vezmi reklamní folii (klidně čirou) a polep přední spodní část trupu, aby se ti to tak nešpinilo o trávu (z folie špínu snadno smyješ, ale jak se zašoupe mezi kuličky, už jí dolu nedostaneš).

A povrchovku jak chceš, sprej při aplikaci v rozumným množství neváží skoro nic, rozhodně méně než velkoplošná nálepka a výrazně méně než 3D folie.
Odeslat odpověď