Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Seřízeni akrobata
PříspěvekNapsal: pát 28.11.2003 22:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Ahoj!
Tak nějak jsem si vyříznul akrobata z EPP a k mému podivu teda vůbec nelíta. Tak by mě zajímalo pár drobností. Ero má rozměry 1mx1m, to je v pořádku, ale když chci viset, tak to moc dobré už není. To letadlo pokud je jen trochu sklopeno dolu (není uplně svisle), tak ho plnou výškovkou nedokážu dostat do svislé polohy, to až po silném přidání plynu.(VOP plovoucí plocha jako mikrobat vych. +-45 st.) Také směrovka nedokáže kompenzovat nějaké stranové vyosení. Nedokážu také udělat dva přemety o minimálním poloměru. Vzdálenost konce křídla a začátku VOP je 36cm, mikrobat má asi 32cm při jinak stejných rozměrech. Dále je to strašně stranově nestabilní, pořád to padá někam po křídle. Pak mi Boris poradil ať na nožák zvětším plochu trupu, to jsem udělal ale asi ne dostatečně. V nožáku to padá naplacato dolu a navíc ješte točí na záda jako blázen. Tak to je asi všechno. Teď čekám rady a kritiku.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2003 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
To je moc věcí najednou... ani se nechce věřit, že může mít jedno letadlo tolik neduhů. Nemáš fotku?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2003 14:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Nemám digitál, ale představ si microbata s delším čumákem, o 4cm větší vzdáleností odtokovka křídlo náběžka VOP. Má to asi o 2cm menší hloubku na kořeni a o 3cm na konci. Trup je v místě kabiny nižši o 1cm a u SOP o 3,5cm. Plocha VOP je stejná směrovka je asi menší než microb. Je to prostě zmenšený Karat 2000 (F3A) na velikost 1x1m (skutečná zmenšenina by měla rozpetí 1.1m , tak jsem to oříznul) Potřeboval bzch radu co s tím, rad bych vzříznul něco nového. Já si myslím, že to má na tu vzdálenost ocasu moc malé rozpětí a malou plochu trupu.....???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.12.2003 21:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 15
Zkus brutálně zvětšit plochu VOP a SOP, mělo by to pomoci. Možná taky máš těžiště moc vepředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.12.2003 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
ondrae píše:
Zkus brutálně zvětšit plochu VOP a SOP, mělo by to pomoci. Možná taky máš těžiště moc vepředu.


Je to presne jak rika Ondrae. Chce to obrovske pohyblive plochy. Moje pohybliva smerovka je normalni plachta (cca 180cm^2 :-)). VOP asi 1/4 pevna a 3/4 pohybliva. Kridelka jsou hloubkou temer 1/3 hloubky celeho kridla. A letam bez exponencialu, na viseni a podobne ficury je treba mnohem rychlejsich reakci ...

Co se tyce nestability, tak to je bohuzel celkem normalni. Je treba to drzet na rukou a litat v bezvetri ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.12.2003 9:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
No jo ale ten mikrobat na plochu VOP stejnou a premet udela tak na dvou metrech, aj si nemysli, ze by to mohlo byt plochou. A vetsi SOP tat ta mi taky asi nezajisti ten nozak. Jedine zkusim to teziste, ale ted bohuzel zrovna fouka. No snad dalsi verze bude lepsi nez tenhle prototyp. Dekuji vam za odpovedi!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz