Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 1:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
nazdar, na prvniho halaka doporucuji vlastni stavbu - pocitej s tim, ze toho prvniho brzo roztriskas a bude Ti lito 1200,- nebo vice, co das za kit... Postavil jsem nebo pomohl stavet (neco delal synek) 6 Indexu 3 (jo, opravdu sest, loni jsme v hale zacinali ja i synek a spotreba byla znacna ...) podle RC groups:
- http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 23&page=24 post 347 jsou plany "velkeho" (80cm)
- http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 23&page=45 post 669 jsou plany, ktere jsem zmensil na "maleho" (55cm)
- o kousek niz (post 674) je popis, co mam v "malem" za vybaveni - opravdu budget, jedina drazsi vec je motor, zadnou soutez s tim nevyhrajes, ale na zakladni vyblbnuti v hale v pohode.
- o hodne dal http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 23&page=47 posts 700 a 701 je popis nasich "velkych" + vybaveni + ten trik s EPP nosem.
Je dobre si proklikat ten thread cely, stavelo ho dost lidi a jsou tam fajn tipy.

Pro zacatek bych Ti doporucil velkeho, je trochu slozitejsi na stavbu, ale lita pomaleji, je stabilnejsi, a pokud vezmes srot z HK, tak rozdil v cene neni vyrazny. SVeho "velkeho" jsem delal nekdy v breznu, od te doby velmi intenzivne leta v hale i venku za slabeho vetru, je neskutecne dobity, asi 50x lepeny, ale porad provozuschopny. Pokud vezmes motor TURNIGY 2204-14T, tak doporucuji casem vymenit loziska. U baterek jsme dokonvergovali k TGY Nanotech 2s 300mAh, jsou levne, lehke, a litame s nimi k plne spokojenosti uz dost dlouho.

Letos v zime (po roce haloveho litani) uvazuji o tom, ze si koupim neco z RCF ;)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Díky za rady, já mám právě doma jeětě nějaký bytek (předraženého depronu) tak jsem si říkal že bych to postavil z něho a pokud bych to furt lámal tak bych musel koupit EPP.

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
souhlas, ale cumak doporucuju opravdu postavit z EPP (jakekoliv letadlo, nejen muj oblibeny Index) - i fabricke (napr. Click) to tak maji. Predek dostava pri narazech nejvice zabrat a pokud ho budes mit Depronu, bude brzo nepouzitelny, pokud tedy nejsi genialni pilot, ktery nikdy nepada ;)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2012 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
jo jo doma mám takový pružný matroš podobný EPP tak to by tam taky možná šlo ale kupovat EPP desku asi kvůli tomu nebodu.

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2012 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
mě se ten index zdá na videích nějaký moc pomalý...nebo to je jen zdání?

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2012 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Asi bych jak se teď dívám našel jsem EPP který prodává DP Model za 65Kč. tabuli 5mm. a já kupoval u nás v modelářství depron stějně velkou tabuli za dvojnásobnou cenu :x . Ten Crack yak je dobrý i pro začátečníky, nebo spíš pro pokročilé v této kategorii?

PS: asi se do sekce halové modely skoro nikdo nedívá leo mi tu nikdo neví odpovědět...moc halákářů tu asi neni v dílně nebo na smeťáku by to mělo možná větší odezvu :?

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2012 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
takže už mi tu nikdo asi neodpoví no nic...co se dá dělat. Nemá tu aspoň někdo zkušenosti s crackyakem kdyby sem omylem zabloudil? :?

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
odpovidam aspon na toto ;)
paplik píše:
mě se ten index zdá na videích nějaký moc pomalý...nebo to je jen zdání?

ten velky dokaze litat pomalu a o to prave jde ! V hale nechces, aby to byla raketa, pri pomalem letu mas vic casu, do haly se Ti "vejdou" obraty a je to hezci. Odfrezovane (tedy lehci) halace litaji jeste pomaleji a je to jeste hezci. Synek lita s malym Indexem porad na plny kotel a to mi opravdu hala nebere. Jestli chces do haly neco rychleho, tak se spis podivej na nejaka vlakna o pylonacich.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2012 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Tak se asi nakonec dám do savby toho indexu...už mám vytisklý plánek :)..co bys řekl na stavbu z 6mm depronu nebo EPP ? vlezl bych se to 170 g.?

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 11:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2011
Příspěvky: 158
Bydliště: Kbely - Praha
Obrázky: 0
Ahoj - jak jsi napsal - náhodou jsem sem zabloudil. ;-)

Cracka YAKA jsem měl, teď i Extru Slick a mám i YAKA verze Lite - ta je o cca 40g lehčí a ještě obratnější - na tu nepotřebuješ velký prostor. Obecně jsou to super letadla na začátky v hale.

Loni jsme začínali a já si koupil CLIKA 2 - kluci Sbacha - vše 0,8m od RCF - Clik létal nádherně, ale asi za měsíc už byl tak dotlučenej, že jsem musel vyhodit a další letadlo jsem si postavil jeho kopii. Kluci s Sbachama třiskali a třískali a hádám, že nakonec byla váha o lahev sec. lepidla větší, ale pořád to létalo - až do konce sezony. Já za tu dobu vystřídal více letadel a obecně bych řekl, že depron je přesnější - přesněji to letadlo létá, ale EPP se snadněji opravuje a létá pomaleji - více se kroutí...

Doporučuju simulátor a trénovat tam směrovku - hala je hlavně o směrovce :-)

_________________
LASER EXP, SU29-1m,08m,IL2 a SE5a na ACES,halolety


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 11:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2011
Příspěvky: 158
Bydliště: Kbely - Praha
Obrázky: 0
Mrkni občas na RC Factory - je tam sekce AKCE - kde se prodávají éra, která mají chybu v potisku se slevou. Jinak létají špičkově - teď je tam http://www.rc-factory.cz/detail.php?id=635

Jsem si jist, že ať už postavíš napoprvé cokoliv toto bude létat lépe - máš to hotové za jeden večer a budeš spokojen s tím, jak to létá. Až se naučíš létat s tímto a používat směrovku, tak si kup něco depronového - zpřesníš své umění a naučíš se létat 3D :-)

_________________
LASER EXP, SU29-1m,08m,IL2 a SE5a na ACES,halolety


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
já tu právě že píšu celou dobu o plánkoch protože, se mi zdají takové výřezy jako má RC Factory přesné ale hrubě předražené. 2 EPP desky mě stoj i s poštovný 200Kč. zatímco potiskle výřezy z RCF 999 Kč. Já teď ve svém věku nemám penízze na zbyt a proto je každá stovka pečlivě rozmíšlená na co padne a aby to bylo cenově výhodné. Jo je pravda že RCF to má vše přesné, ale promiňte litr za pár výřezů z EPP nedám :|

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
ten Hobbyking se snad postavil proti mě :evil: když jim nešel, tak jsem si poslal prachy na paypal a dnes když mi došli, už nemají motor na skladě :cry:
viz: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... unner.html
co koupit za jeho náhradu v podobné ceně? Chci do balíku hodit i baterky, tak to je třeba objednat co nejdřív aby to do vánoc vůbec došlo...
Díky moc za rady.

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 1020
Bydliště: Brno Julec
nazdar, sorry, mel jsem dost husty tyden, na RCmanii moc nebyl cas...
6mm Depron nebo EPP neni vubec spatny napad - premyslim o tom, ze az toho soucasneho Indexa rozbiju, udelam si dalsiho z 6mm EPP, do haly bude trochu tezky (ale porad litatelny) a na litani venku lepsi. Spis bych sel do EPP nez do Depronu, to bude opravdu nerozbitny :mrgreen:
S motorem hmhm, podivej se na HK do kategorie http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ofile.html co maji zhruba ve stejne vaze (19g) a ve stejnych otackach na volt (1450rpm/V) divam se na
- http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 800kv.html
- http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... motor.html
ale chce to si projit reviews, oba jsou taky drazsi...

Nebo zkus mrknout na http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... 2-Stridave, zda se, ze ho maji, ja jsem odtud nikdy nic nebral, ale kamaradi modelari myslim jo. Dalsi moznost je jit do znackoveho, ale to uz jsi s cenou jinde... Pokud bys zkousel jiny motor nez 2204-14T, tak prosim napis sem nebo do Indexiho vlakna na RCG, docela by me me zajimalo, jak bude slapat.

jinak s Tebou totalne souhlasim, co se tyka rozhodovani vlastni stavba vs. kit. Chvala Bohu nemusim prevracet kazdou korunu, ale na halove zacatky zacatky sve i synackovy jsem stavel jak o zivot a myslim, ze se to vyplatilo - neco jsem se naucil a kdyz jsme nejake letadlo sesrotovali, nacal jsem dalsi desku z Depronu za 45,- Kc a jelo se dal (elektronika a vetsina uhliku se da prehodit). Ted po roce uvazuji o fabrickem. Jak budes lepit, tak si hlavne hlidej kolmost, pokud si postavis halaka nakrivo, poradne Ti litat nebude, ale to plati pro vsechna letadla.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plánek na haláka
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2012 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
díky. už jsem teda něco objednal... kde kupuješ děpron za 45Kč. ? U nás v modelářství maj depronovou desku 3mm. za 180 Kč. Jo a z jak tlustého EPP to postavit 5, nebo 8mm. ?

_________________
co si sám neuděláš, nedostaneš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz