Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: pát 27.09.2013 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
Už jste začal někdo v hale s protiběžnou vrtulí?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: sob 28.09.2013 19:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Kuba ma od Glavaka a Mara s Honzikem P. maji od Kimmiho z Finska. Ale jestli uz leteli tezko rict...

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: ned 29.09.2013 22:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
HonzaS píše:
Kuba ma od Glavaka a Mara s Honzikem P. maji od Kimmiho z Finska. Ale jestli uz leteli tezko rict...

Můj leží na stole a chystá se na "implantaci" a v Turnovském Sparku už je systém plně zabudován ;)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Pohon do halovky
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
kdyby někdo nevěděl co tam dát:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1876282
Cena?
Přiměřená :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do halovky
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 22:33 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
1A,8V a 100g tahu ?
Zeby superpohon ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do halovky
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 0:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Napad to neni spatnej jestli se overi parametry a bude to fungovat proc by ne.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohon do halovky
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 0:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Myslím, že v ČR minimálně jeden je. Jak jim to funguje se dá cca zjistit na diskusích. Cenu přesně nevím , ale cca 300 E ?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 22:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Funguje parádně, stejně jako Glovakův systém (s tím lítám já) a i systém od Kimma( s tím lítá Mára Plichta). Každý má něco do sebe- např. Lantsov (ten z odkazu na rcg) je oproti ostatním velmi lehký, má o 7g míň.
Přikládám k němu recenzi od D. Paužuolise, má tam i pěkné video.
http://www.pauzuolis-rc.com/lantsov-coa ... -test.html
Kuba


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2014 2:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
JNecesanek píše:
Přikládám k němu recenzi od D. Paužuolise, má tam i pěkné video.
http://www.pauzuolis-rc.com/lantsov-coa ... -test.html
Kuba


No je to teda neskutečnej mazec o tom žádná,moc se mi to líbí, akorát mám takový pocit, že i ta halovka už dnes vzala směr, že pokud tomu nedáš opravdu všechno, nemá vubec smysl vyrazit s obyč depronákem typu Click na nějaké i oblastní soutěžení tady po republice a pokoušet osud i mimo pruběžku, nemám samozřejmě co do toho kecat,soutěžit už dlouho nechodím, ale je fakt, že prvotní impulz --prdim na to, byl i z duvodu obyčejného odfrézovávání depronu a magořiny s uhlíkovými vrtulemi u standartních depronáku , kdy mimo jednoznačných talentu směřujících na pruběžku a nadnárodní soutěžení jde vlastně o prd--v této fázi by mi prostě sedělo asi víc soutěžení typu Fiestacup a teprve po nasbírání určitých bodu během sezony umožnit používat třeba protiběžné vrtule--odfrézované modely--odlétat konec sezony--respektive po nasbíraném bodovém ohodnocení už s modelem poplatným současnému trendu, kdy je jasné, že takový Borec co to ostatním pravidelně namrská stejně přejde do pruběžky, stejně bude na bedně i s tím obyč Clikem, tak jde stejně o prd.

zkráceně a zjednodušeně-na model pod letovou váhu cca 140g by se měl soutěžící nominovat až určitým bodovým ohodnocením po nasbírání určitého počtu bodu v rámci soutěžního klání a ty by mu umožnili si už dělat opravdu co chce , páč prokázal, že na pazoury je opravdu dobrej , ale za předpokladu, že v další sezoně přejde do pruběžky--sezonu dolétá bez omezení modelu, ale pokud další sezonu nepřejde do pruběžky, opět bude muset nejdřív nasbírat body na neomezení nejdřív s 140g modelem.

ten vývoj skočil tak dopředu, že si prostě myslím, že vytopit haláka vubec na nějaký pokus--uvidím, jak mi to vubec pujde bude v místních podmínkách naší ekonomiky velice nemotivující pro nové zájemce, kteří by měli nahradit puvodní soutěžící, kteří v tom asi začínají mít naprosto jasno, že na to teda seru, to už není o tom, přečkat nějak zimu, ale přez léto brojit na zimu

je to jen muj názor, ale i po letech modelařiny mě přijde hloupé pořizovat si jiný model, když vím, že s modelem, který mám já dokázal někdo jiný uplně jiné kousky, rád opouštím model s tím, že víc z něj prostě už nedostanu ani já, ani nikdo jiný.
jasně, vždy je to o prioritách, pokud má většina za prioritu pohon do haláku za cca 300 usd, zapomente, že jsem vubec něco psal :wink:já jen nemám potřebu se poměřovat s někým, kdo stejně bude jako já vždy blbě létat, jen nás to poměřování bude stát o těch 300 doláču víc že lítáme tak nějak mužeme poměřovat podle mého i bez protiběžných vrtulí.

hádat se nemá smysl, když se látali neodfrézované modely, bylo na startu cca 30 lidí, co jsem sledoval loni, když se dalo dohromady 20 lidí, bylo to fajn, množná tomu pomohlo i to, že občas nějaká soutěž komplet padla, no nevim nevim,zavzdušnění tatíci vždy koníček svého syna rádi vytopí,taky mám děti a taky mám nesplněné dětinské sny, takže v rámci možností své děti taky podoruji,ale aby tam opravdu nakonec taky dorazilo to křoví co jim sekunduje, podle mého by nebylo od věci v těch nižších třídách ustanovit sportovnější nepořekročitelné parametry a udržet to víc na nenáročném mimosezonním vyřádění, přesto by to bylo o pazourách, jen by nebyl každý nucen to nesmyslně vytopit finančně, ačkoli ví , že ve výsledku stejně nedosáhne žádného kvalitativního posunu v rámci své osoby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2014 8:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2014
Příspěvky: 2
Ahoj kluci ja si vytvořil vlastní system a vysledek doladění pul roku práce http://www.youtube.com/watch?v=piIAKO0EF_Y s pozdravem Mates


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2014 12:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.7.2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Skotnice
Obrázky: 1
Co mates nedodal je váha :D . Jeho letovka je 74g. Chápu postesk pepina , ale model bez nějaké super výbavy se dá postavit za 105g a cenově se můžeš pohybovat kolem 1800,- za celou výbavu. Samozřejmě bez protiběžky. Něž ji ale opravdu budeš potřebovat, dlouho vystačíš s klasickým pohonem. Jinak u nás platí pořekadlo " za peníze v Praze dům ", takže kdo na to má ten si to koupí a my ostatní budeme hledat cestu, jak se alespoň naučit létat s tím co máme.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2014 13:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.1.2014
Příspěvky: 2
Minuly rok jsem odletěl MČR s letadlem standardní výbavy a skončil 2 takže to není až tak o letadle .Když napíšu že použita serva byly GO-05 servo 5g 109kč
dalo se stím zalétat a porazit kluky co měli serva za 500kč !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 14:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
mates.hsk píše:
Minuly rok jsem odletěl MČR s letadlem standardní výbavy a skončil 2 takže to není až tak o letadle .Když napíšu že použita serva byly GO-05 servo 5g 109kč
dalo se stím zalétat a porazit kluky co měli serva za 500kč !!!


Nojo, ale ty jsi říkal, že trénuješ co týden. Třeba u nás hala stojí 400-450kč/hodinu, a bez tréninku se blbě vyhrává. Opět platí za peníze v Praze dům - třeba seženeš levnější, ale pořád je to o penězích.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 14:26 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Tak trošku o té vymlácené slámě:
Je to jako s každou modelářskou disciplínou. Vývoj vybavení a s tím souvisejících cen zřejmě nejde zastavit. Je možné vytvořit novou advance
kategorii omezenou technicky, ale i ta se zase bude vyvíjet....
Výhodou dnešní doby je, že si každý může najít svoji modelářskou cestu :D
V N.H.L. Brno (podobně asi jako jinde) používáme vše - od levných až po drahé komponenty - a létáním se hlavně bavíme. Ve výsledku je jedno
s čím kdo létá.
Zapřisáhlý soutěživý typ by možná namítl, že bez závodů a úspěchů na nich to není ono....
A pro nás to ono je - přes různou úroveň vybavení a různé výkony jednotlivců máme společné naše létání v hale. I bez soutěží a vrcholných výkonů. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Protiběžná vrtule u F3P
PříspěvekNapsal: čtv 09.01.2014 15:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
No ono je to trošku dvousečné s tím vývojem... jeden z předních evropských pilotů zkusil protiběžky a vrátil se na singleprop... Prý mu to víc sedí. Takže nějaký "vývoj jde kupředu"... on jde většinou tak nějak šikmo, a zrovna teď je těžké říct kudy cesta povede a kudy ne.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz