Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
mooooc by se mi líbilo postavit si na zimu letadélko na létání v takovém tanečním sále, kam se občas mohu dostat. má tak cca 12-15m x cca 7-8 metrů - asi 5-6 metrů vysoký - no na na crack yaka s mými zkušenostmi je to málo. Nelétám dlouho, tak budu potřebovat, aby se to jen tak plazilo. Na akrobacii nemyslím, ale rád bych aby bylo trochu obratné v manévrování - tj. šly trochu utáhnout obraty a trochu plnohodnotně se to ovládalo apod.

Moc rád bych si jej postavil sám a mám určitou představu (částečně kvůli tomu, že mě láká ta konstrukce a částečně protože se mi to esteticky líbí), jen nemůžu nikde najít předlohu toho, co si představuji, tak se bojím, že buď hledám na špatném místě nebo vymýšlím něco, co nebude fungovat.

Tedy myslel jsem na něco takového

KŘÍDLO:
- rozpětím tak ideálně tak do nebo max. okolo 50,
- nesymetrický klidně trochu hlubší profil křídla - buď se vzepětím nebo s ušima - moc vylomeniny neplánuji, spíš ať je to ukázněné, stabilní a plazivé.
- konstrukčně ideálně EPP vyztužené uhlíkem uvnitř - ať to vydrží když se s tím budu snažit učit vevnitř
- křidélka ovládaná - jedním servem - materiálově třeba depron nebo balza

TRUP:
- nejlépe jen nějaká uhlíková trubka zavěšená pod křídlem na můstku/kozlíku,
- palubní vybavení zasazené do toho můstku

OCAS:
- ocas nejlépe V z depronu, ale to není podmínka, jen to véčko jsem na letadle zatím neměl a líbí se mi a zkusil bych to,

POHON
- nějaká větší - ne moc rychlá vrtule - motor stříďák - ale až dle hmotnosti - zatím neřeším

cílová hmotnost váha ideálně tak do či kolem té 100 - pokud je reálné - nejde ani tak o hmotnost samu, jako o to, abych se při dané velikosti měl dost vztlaku při pomalém letu a vešel se do sálu.


co myslíte? pokud vymýšlím nesmysl, omluvte mou nezkušenost nebo pokud víte, rovnou mě prosím postrčte k nečemu typově podobnému, co by mohlo fungovat

prostě něco tvarově podobného jako
http://www.jyrry.cbcnet.cz/slowhist.htm (fun 1/2)
jen aby to fungovalo ve skoro polovičním měřítku - s metrovkou se tam těžko vlezu a když ta budu stále jen točit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
jindraj píše:
mooooc by se mi líbilo postavit si na zimu letadélko na létání v takovém tanečním sále, kam se občas mohu dostat. má tak cca 12-15m x cca 7-8 metrů - asi 5-6 metrů vysoký - no na na crack yaka s mými zkušenostmi je to málo. Nelétám dlouho, tak budu potřebovat, aby se to jen tak plazilo. Na akrobacii nemyslím, ale rád bych aby bylo trochu obratné v manévrování - tj. šly trochu utáhnout obraty a trochu plnohodnotně se to ovládalo apod.


Pokud bys to nechtěl stavět, tak se zkus podívat na éra Night Vapor nebo Mini Vapor od Parkzone.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
nebo jestli se bojíš tak si pořiď mikro heli něco jako Blade msr a s tim se tam vyblbneš do aleluja,
nebo odlehči cracka a zpomal (brzdy)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Milan Nes píše:
nebo jestli se bojíš tak si pořiď mikro heli něco jako Blade msr a s tim se tam vyblbneš do aleluja,
nebo odlehči cracka a zpomal (brzdy)


mikro heli mám a popravdě s tou s vejdu i do ložnice :) - právě že ten sál si říkal o něco letadlovitého a poletujícího a také bych se něco učil i když jsem v hospodě (která s ním sousedí :) Ten crack by jistě zpomalit šel, nebo pořídit mini verzi nebo tak něco, ale jak píšu, nějak mě lákala ta méně akrobatická trochu lehce "konstrukčnější" konstrukce.

Kovboj píše:
Pokud bys to nechtěl stavět, tak se zkus podívat na éra Night Vapor nebo Mini Vapor od Parkzone.


Ten vapour je fajn - s tím tam létá kámoš, ale jednak mě lákalo něco vlastnoručně sestrojeného a také nemá ovládaná křidélka, což bych právě kvůli tréningu moc rád.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Můžeš postavit prakticky cokoliv.
Na to rozpětí 50cm hmotnost cca 80g. Mám do haly ještě menší letadla od 25 do 60g. Jak tohle vyrobíš za 150g, tak to bude na to co chceš ty nepoužitelná stíhačka.
(Takže nic zbytečně nevyztužovat, všechno subtilní, lehké)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 12:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
Postav si Lazy Bee z EPP, zmenšenou na požadovaný rozměr. Já jednu mám, přesněji vycházel jsem z plánu Lady Bug. Má 60 mm rozpětí s 300 mAh váhu něco přes 100 g. Léta pomalu, ale pokud přidám plyn, tak se rozvášní a dokáže i přemet.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
JMalik píše:
Můžeš postavit prakticky cokoliv.
Na to rozpětí 50cm hmotnost cca 80g. Mám do haly ještě menší letadla od 25 do 60g. Jak tohle vyrobíš za 150g, tak to bude na to co chceš ty nepoužitelná stíhačka.
(Takže nic zbytečně nevyztužovat, všechno subtilní, lehké)



Bylo by fajn se do tech 80g vejít. Jen nevím zda to dokáži. Jen když nahrubo sečtu palubní výstroj, motor, baterku, serva, přijímač, tak pokud nepůjdu do extrémů jsem na cca 55g. Vejdu se se zbytkem letadla do 25-30g? Toť otázka

Máš nekde nějaké početní o těch 60g kouscích? Pro inspiraci ...

Dík


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 12:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
jindraj píše:
Bylo by fajn se do tech 80g vejít. Jen nevím zda to dokáži. Jen když nahrubo sečtu palubní výstroj, motor, baterku, serva, přijímač, tak pokud nepůjdu do extrémů jsem na cca 55g. Vejdu se se zbytkem letadla do 25-30g? Toť otázka ...


Co je to za vybavení?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__469__190__Radios_Receivers-2_4ghz_SuperMicro.html


Naposledy upravil cabannos dne pon 14.10.2013 12:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 12:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Doporučuji se inspirovat v minulosti: http://www.lomcovak.cz/pomalu/2k2/12/kokrhel.html

Obecně bych ale upozornil, že tyhle letadla s prohnutým profilem jsou hodně citlivé na rychlost letu. Při přidání se vzpínají. Lze to řešit vyosením, ale není to nic pohodlného. Celkově to pak směřuje k létání pomalých osmiček a "vyrejvání" brázd ve vzduchu.

Plocha 12x7x6 není nic moc, ale s akrobatem se vyblbneš MNOHEM více!!! Ještě to promysli.
Inspirace třeba zde: http://www.rc-factory.cz/detail.php?id=789


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
cabannos píše:


Hezké hračky ... přiznám se, že tímhle směrem jsem zatím neuvažoval - jednak netuším, s jakým rádiem to běhá (mám Futabu a rád bych, aby to běželo s ní - jak kvůli návykům, tak i čistě ekonomicky - další rádio už bych doma nezdůvodnil - teď jsem koupil Futabu když to předchozí "přeci ještě fungovalo").

A taky si nějak nejsem jistý jak moc je na tohle integrované řešení spoleh - zrovna jsem včera večer vyřezával Emax servo z Crack Yaka - odešlo mi na SOP po prvním dni létání - nevím je to problém značky nebo jsem měl smůlu na kus - ale když pak odejde něco na tomhle integrovaném kousku, tak s tím půjde do stoupy víc věcí. I když rozumím tomu, že váhu to šetří. Ale to je právě trochu ten extrém, kterému jsem se pokoušel vyhnout - doufal jsem, že to složím z běžněji dílů - tedy cca 3 serva kolem 4g, ESC kolem 6A, baterka 200mAh.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 14:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.9.2011
Příspěvky: 98
Bydliště: TU
jindraj píše:
Hezké hračky ...


To bylo pro inspiraci. S vybavením, které hodláš použít budeš vždy tak na 90 g letové hmotnosti. Podívej se třeba do následujícího vlákna http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=24367.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2013 15:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Když už tady je odkaz na vlákno Bristola Scouta, tak tohoto jsem měl já (je prodaný, budu stavět trochu většího, konstrukčního)
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=7150
Dá se postavit mnohem lehčí, cca o 20gramů, létalo se mi s ním pěkně, ale v hale jsem nezkoušel, nemám kde. Měl jsem i křidélka a osazený běžně dostupnou čínou.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz