Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 29.09.2015 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
RadimHnilica píše:
Dnes budeme trénovat s Kubou u nás mohu kdyžtak zkusit něco natočit

Díky Radime, já mám v plánu natočit video 18.10. na halovém campu

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
Tak informace, jak byla doplněna pravidla RCEA - sestava a doplňkové hodnocení ( zaškolení provedu před soutěží, ale s popisu je to myslím jasné):

Soutěžní sestava – všechny obraty jsou centrální:
1 Vzletový postup K = 1
2 Normální přemet K = 2
3 Dvoubodový výkrut K = 2
4 Let na zádech do kruhu K = 3
5 Čtvercový přemet K = 3
6 Osmička ve vodorovném letu K = 3
7 Obrácená 1/2 kubánské 8 K = 3
8 Souvrat K = 2
9 Překrut K = 3
10 Přistávací postup K = 1
11 Celkový dojem letu K= 1
Hodnocení celkového dojmu:
Soutěžící obdrží známku 0 – 5 pokud během celé sestavy proletěl dělící rovinu tak, že průlet nebyl součástí bodovaného obratu ( tzv. prázdný průlet ).
Soutěžící obdrží známku 6 – 10, pokud během celé sestavy nedojde k prázdnému průletu a jednotlivé předepsané obraty budou na sebe navazovat, s tím, že se model na konci haly bude obracet zatáčkou nebo jiným vhodným způsobem.
Součet koeficientů 27

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
clouseau píše:
Tak informace, jak byla doplněna pravidla RCEA - sestava a doplňkové hodnocení ( zaškolení provedu před soutěží, ale s popisu je to myslím jasné):

Soutěžní sestava – všechny obraty jsou centrální:
1 Vzletový postup K = 1
2 Normální přemet K = 2
3 Dvoubodový výkrut K = 2
4 Let na zádech do kruhu K = 3
5 Čtvercový přemet K = 3
6 Osmička ve vodorovném letu K = 3
7 Obrácená 1/2 kubánské 8 K = 3
8 Souvrat K = 2
9 Překrut K = 3
10 Přistávací postup K = 1
11 Celkový dojem letu K= 1
Hodnocení celkového dojmu:
Soutěžící obdrží známku 0 – 5 pokud během celé sestavy proletěl dělící rovinu tak, že průlet nebyl součástí bodovaného obratu ( tzv. prázdný průlet ).
Soutěžící obdrží známku 6 – 10, pokud během celé sestavy nedojde k prázdnému průletu a jednotlivé předepsané obraty budou na sebe navazovat, s tím, že se model na konci haly bude obracet zatáčkou nebo jiným vhodným způsobem.
Součet koeficientů 27


A můžu znát důvod pro zákaz jednoho volného průletu (který byl přes deset let součástí jednoduchých sestav a snad nikomu to nevadilo)? Připadá mi to jako typické EU "co bychom tak dneska zregulovali?" :?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
Jako zákaz bych to nebral.Je to jeden bodovaný obrat navíc. Když jsem na začátku trénoval v nižší sestavě, okamžitě jsem se snažil o návaznost obratů. Myslím, že to není nic proti ničemu. Pro postup do vyšší kategorie to vidím jako přínos. Stejně jako úsporu času při soutěži.

Jen když je 11 obratů, nabízí se
1 průlet= -1 bod z max.hodnocení 10

Ať si pilot zvolí, před kterým obratem potřebuje čas na uklidnění :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 12:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Když mě to přijde takový "aby na všechno bylo pravidlo". Jde o kategorii pro úplné začátečníky, mnozí ani neumí obraty všechny. Často jde o první lety před bodovačema. Tak jo, pojďme jim ještě přiložit a tlačit je do lítání bez průletů, protože můžeme :wink: . Začátečníků mi přišlo pod rukama docela dost (včetně Marka Plichty, když ještě neuměl ani viset na vrtuli :lol: už to lítám fakt nějak dlouho, nevíte někdo o nějaké jiné hezké kategorii? :lol: ), takže za sebe bych jim fakt nechal spíš volnou ruku, než to dál komplikovat. Toho si dost užijí v F3P.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 12:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A podle mě ani nejde o čas na uklidnění, ale některé obraty se každému lítají líp z jedný strany, jiný z druhý. Nepředpokládám, že to piloti týhle kategorie budou umět z obou stran. Takže zase, dvě piloti si udělají volný průlet, každý před jiným obratem, ale každý dostane ve finále jinou srážku - podle koeficientu obratu. To se mi prostě nelíbí.

Nechcete rovnou říct který obrat se má letět z jaký strany, a kde (u sebe, střed, daleko od sebe) má být umístěný? Uff, ještě že v F3P je tohle docela jedno :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
HonzaS píše:
A podle mě ani nejde o čas na uklidnění, ale některé obraty se každému lítají líp z jedný strany, jiný z druhý...


Když budem lítat venku, okamžitě se sestava řídí podle větru. Já si nastavil sestavu podle výkrutu do kruhu, protože se mi lépe létá zprava a směrem ode mě, ostatní obraty jsem tomu přizpůsobil a natrénoval ve směru, aby to sedělo bez průletů. Když bych měl kritické dva obraty, udělám si průlet.

A pokud píšeš, že někteří ani neumí všechny obraty, tak zvýhodnění max. 10b s K=1 opravdu nehraje tak velkou roli.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 12:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jo takhle! Já to blbě četl, myslel jsem, že se to sráží z daného obratu. No tak to jo, než přidávat hodně subjektivní "dojem", možná bych to dal na férovku bod za průlet. Jasný, jednoduchý, 100% objektivní. Když pak bodovač dá za dojem 1 nebo dva body, tak je to za co? za ty chyby, který už započítal do známek obratů? Sám pořádně nevím jak bych podle toho kritéria bodoval.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Jo takhle! Já to blbě četl, myslel jsem, že se to sráží z daného obratu. No tak to jo, než přidávat hodně subjektivní "dojem", možná bych to dal na férovku bod za průlet. Jasný, jednoduchý, 100% objektivní. Když pak bodovač dá za dojem 1 nebo dva body, tak je to za co? za ty chyby, který už započítal do známek obratů? Sám pořádně nevím jak bych podle toho kritéria bodoval.


velmi jednoduše, po skončení letu si bodovač uvědomí zda byl alespoň jeden průlet navíc, pokud ano hodnotí toto kriterium známkou 0-5 bodů podle toho, jak na něj let působil ( klidný stejné hladiny, nebo naopak neuspořádaný kdy se model chvílemi plácal ve vzduchu... všichni ví co myslím), nebo žádný zbytečný průlet body 6 - 10 stejný pohled plácání nebo uspořádaný let....bodovače na toto kriterium před soutěží vyškolím.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
a tady videa pro sezónu 2015-16:
RCEA
https://www.youtube.com/embed/gMLRfqwiKNg

F3P-AA
https://www.youtube.com/embed/07pwVV7y9BM

F3P-AP
https://www.youtube.com/embed/xXB-sxVAX84

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 23:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Dobře. A půjde vůbec takové kritérium oficiálně napsat do pravidel? Myslel jsem, že se v akrobatických kategoriích nedá bodovat (a teď to vůbec nemyslím zle) "co zrovna trenéra napadne". Ale jen se ptám - asi spíš otázka na TomasC?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2015 3:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Dobře. A půjde vůbec takové kritérium oficiálně napsat do pravidel? Myslel jsem, že se v akrobatických kategoriích nedá bodovat (a teď to vůbec nemyslím zle) "co zrovna trenéra napadne". Ale jen se ptám - asi spíš otázka na TomasC?


Jde to, když to popíšeš. Navíc jsem to konzultoval s Fr.Pokorným a T.Ciniburkem. Nechal jsem se inspirovat pravidly pro EAC - obří akrobati, kteří něco podobného používají a převzali to z amerických pravidel IMAC.

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2015 12:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Vláďo jsem přesvědčen že ty výkruty letí ondra na videu špatně.
Jsou tam tři půlky a dle aresti by měli být střídavé
a následně ve smyčce má být nahoru půlka výkrutu která na videu chybí

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2015 14:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 194
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Zdar Radime,
Vláďa natáčel můj první let a já jsem tápal v paměti, jak to mám vlastně letět. Proto i ten začátek byl z druhé strany než jsem chtěl letět. Ty tři půlky dle aresty jsme se dohadovaly, jestli letět s pauzou mezi nebo ihned za sebou. A co jak bylo u Vás? 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2015 14:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Výkruty jsou střídavé a tím pádem by mezi nimi pauza dle mě být neměla (nebo minimální).takto jsme se shodli s Kubou i Alešem.
No a po tom visu je samozřejmě ještě verikála a rádius ale to asi Ondro víš jen se to nepovedlo

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz