Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2015 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
Pokud je sestava v ARESTI dobře namalovaná, sedí pak i třeba takový detaily, jako třeba směry 1/4 výkrutů v

AP-17.02 Figure M with ¼ roll, ¼ roll

Když se jde po směru čáry/letu jsou to šipky vlevo a i v reálu se musí udělat L aby to vyšlo na tlačený půlpřemet. Samozřejmě když se letí od zadní stěny k pilotovi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 9:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Radim: Nojo, ale kdybys bral směr šipky, jak poznáš jestli určuje směr otáčení doleva/doprava nebo dovnitř/ven? Takže kdyby foukalo z jedné strany, poletíš levý výkrut do kruhu (ven), když bude foukat z druhé, poletíš levý výkrut dovnitř? Nebo naopak normální výkrut začínáš třeba vždycky točit směrem na bodovače (z obou stran) pokud je to tak v aresti? Proto to chápu tak, že pokud není určeno v popisu, je to jedno.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Radim: Nojo, ale kdybys bral směr šipky, jak poznáš jestli určuje směr otáčení doleva/doprava nebo dovnitř/ven? Takže kdyby foukalo z jedné strany, poletíš levý výkrut do kruhu (ven), když bude foukat z druhé, poletíš levý výkrut dovnitř? Nebo naopak normální výkrut začínáš třeba vždycky točit směrem na bodovače (z obou stran) pokud je to tak v aresti? Proto to chápu tak, že pokud není určeno v popisu, je to jedno.

Souhlasím pokud není v popisu jednoznačně uvedeno je to jedno

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 9:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Ok díky za vyjasnění
Bude třeba to ujasnit především bodovačům.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 11:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
S tím M-kem mě došla ještě jedna doplňující poznámka.

Směr "částí/zlomků" výkrutů je jedno, ale sestava MUSÍ vycházet. Tedy pokud mám po souvratu se 1/4 výkrutem do dalšího obratu vletět na zádech, tak je směr 1/4 výkrutu určen tím, že MUSÍM 1/4 výkrut ukončit na zádech.

Ono je to asi samozřejmost, ale proč na to upozornit.


A u násobků celých výkrutů je to prostě jedno.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Zatím u žádné sestavy s tím pokud vím problém neměli, pokud vím. Spíš bude třeba zdůraznit kde je to předepsané.

A ještě mám dotaz k tomu M - je tam udaný směr souvratů? Nebo jak mi to vychází (podle větru :lol: )?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
Zajímavý dotaz.Podle větru by to bylo jako u zrcadlových...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 12:51 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Směr souvratů není obvykle předepsáný. Kdysi v M2 u M-ka bylo předepsání, že jeden je kabinou/druhý podvozkem.

Ale pokud někdo dá VENKU souvrat po větru, tak to bude dost nepovedený obrat. Když bude více foukat, tak klidně za nula, protože z toho bude VEEEEEELKÝ oblouk.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 13:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
U toho M-ka je pro bodovače duležité sledovat aby to bylo M a ne zrcadlový souvrat
Předpokládám že Vláďa udělá rozpravu kde toto vysvětlíme čas na to u nás je vyhrazen

Možná Vám to přijde některým zbytečné o tom diskutovat ale pro mne je to nové tak se raději zeptám

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 671
Bydliště: Praha/Broumov
Radime, jestli můžu poprosit, dejte pak po soutěži vědět nějaké poznatky, aby ti, kteří v Hodoníně nebudou, netrénovali obraty špatně.

Třeba u toho M s 1/4 výkruty by mě nenapadlo řešit směr souvratů. Jak jsi to myslel? Že z M se stane zrcadlový souvrat jen změnou směru jednoho souvratu?

Tohle je klasický venkovní provedení (nejspíš proti větru)
Příloha:
489325.jpg
489325.jpg
[ 28.89 KiB | Zobrazeno 2163 krát ]



Ideální stopa letounu, je na obrázku. Pak by měl být směr jedno. jedno už to není u toho zrcadlovýho, kde je vyžadováno, aby to bylo zrcadlově.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 13:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já bych to raději vyjasnil teď, v neděli mám trénink. To Mko je tam trochu "divný" tím že se letí ne "normálně" v ose dráhy, ale od nebo proti pilotovi. Ale taky nechápu jak se z něj stane zrcadlový souvrat.

Byla o tom i bitka u nás v klubu při pořádání RCA soutěže, kde někdo tvrdil že u Mko (na valajdovo obrázku, se čtvrtkama) se MUSÍ letětě souvratama "do směru" letu. I kdyby foukalo z druhý strany, kdo to udělá "proti" směru letu, dostane nulu. Tak jsem se s nimi chvíli hádal, že to nemůžu najít v pravidlech a pak klasika - proslov o tom že dnešní mládež si myslí, že rozumí všemu :lol:

Takže trenéne, extrenére, ostatní, nějaké (v nejlepším případě podložené) názory?

Dík.
BTW: jsem rád, že se v tom rýpeme. Akrobacii lítám závodně 12ctou sezonu a člověk se pořád učí. Super! :idea:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 18:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Tak dle mě se to Mko musí letět tak aby ses v obou souvratech od sebe buď oddaloval nebo v obou k sobě přibližoval
Pokud by ses v jednom oddálil a druhým se přiblížil nebylo by to dle mě písmeno M ale zrcadlový souvrat který jsme např lítali vloni v RCEA

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 22:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Takže jinak, když mám Mko v F3P, vychází to tak (s tím půlpřemetem) že musím použít nejdřív jednu směrovku (levou), pak druhou(pravou)? Ne 2x stejnou(levou, levou)? Pak to myslím vyjde tak, že letím oba směrem do haly nebo směrem proti zdi. Ale nevím jestli to pak nebude právě naopak - zrcadlo, jestli si to blbě nepředstavuju. Ale ideálně bych k tomu raději nějaký podklady v pravidlech, líp se mi to lítá 2x pravá sop :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2015 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
HonzaS píše:
Takže jinak, když mám Mko v F3P, vychází to tak (s tím půlpřemetem) že musím použít nejdřív jednu směrovku (levou), pak druhou(pravou)? Ne 2x stejnou(levou, levou)? Pak to myslím vyjde tak, že letím oba směrem do haly nebo směrem proti zdi. Ale nevím jestli to pak nebude právě naopak - zrcadlo, jestli si to blbě nepředstavuju. Ale ideálně bych k tomu raději nějaký podklady v pravidlech, líp se mi to lítá 2x pravá sop :lol:



ahoj zajímavá otázka
1) na video to Mára letí, tak že je to dovnitř haly, což nám tak nějak logicky vyšlo
2) po zamyšlení nad problémem jsem si vzpomněl na výklad J.Heiliga, který měl vždycky M-ko v tajné sestavě F3P v Německu a tam vždycky zdůrazňoval, že je to po směru letu .. tam to ale nikdy nebylo do prostoru ale v linii.
3) tomu navíc i odpovídá výše zmíněný nákres od Valajdy

Co z tohoto pravidla vyplývá, že by se měl první souvrat letět ke zdi a druhý od zdi, to když si promítnete do postupové linie letu, tak to odpovídá.

Pokud by toto platilo, tak je instruktážní video špatně.

Na základě dříve zmíněných informací tedy platí toto a opravuji tím Márovo video:

přitažením kolmo nahoru
levý čtvrtvýkrut
souvrat - levá směrovka - to je na videu špatně
kolmo dolů
přitlačením půl přemetu
kolmo nahoru
souvrat - levá směrovka
kolmo dolů
levý čtvrtvýkrut
přitlačením do vodorovného letu na zádech

neboli vše doleva

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Naposledy upravil clouseau dne čtv 12.11.2015 10:08, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2015 10:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
https://www.youtube.com/watch?v=DS-F9iHg_bM

toto video znáš podle mě to tady letí správně takže oběma souvraty se přibližuje ke zdi pak je to dle mě Mko
kdyby se tím prvním přiblížil ke zdi a druhým se od zdi oddaloval dle mě by to byl zrcadlový souvrat a ne Mko
takže to alespoň takto i s Alešem trénujeme.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz