Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtání
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2009 21:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2003
Příspěvky: 105
Ahoj.
Aku jsem dal kvůli dodržení těžiště 3S 640mAh KOKAM.
AUW letadla je 299g.

Těžiště mám dle návodu + opravdu nepatrně dopředu.
Expa mám nastavená. Citlivost jsem snížil.

Zkusím to s těma křidýlkama nahoru. To mi radil i kamarád.

Lítá to jinak moc pěkně.
I když je to malé, tak to vypadá jako velký větroň ve velké výšce....

_________________
Michal NuClear Polák
RadioaCtive


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2009 18:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Hořovicko okr.Beroun
Jaké jsou další zkušenosti z létání?
Taky se mi Merlin velmi zamlouvá budu muset napsat Ježíškovi :D
Jen nevým s tou výbavou mám 4x aku 2čl.360 tak bych je rád využil jestli to bude možné. Motor asi nějaký Turnigy a regl mám 11A. Půjde to nějak skloubit???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jaký přijímač
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 0:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2010
Příspěvky: 2
Chtěl bych se zeptat na váš názor jaký by jste mi doporučili do tohodle éra koupit přijímač. Vlastním spektru DX7 a líbí se mi tenhle http://www.radiem-rizene-modely.cz/store/_rc-model_spe-SPMAR6110E_0.html jenže nevím jestli se mám bát toho že tenhle přijímač je určený pro Park Flyer :( Tak nevím co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.9.2006
Příspěvky: 1201
Toho přijímače se neboj, mám ho v Merlinovi taky bez sebemenšího problému


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2010 14:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2010
Příspěvky: 2
Tak je to super:-) Merlin létá jak vsteklý je to super polétání :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2010 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Chtel bych ho na svah do slabsich podminek s tim, ze bych ho chtel ale postavit omotorovanyho kvuli krizovkam.
Mate ho nekdo takto vyzkouseneho?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 14:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2010
Příspěvky: 116
Bydliště: Brandýs nad Labem
holda29 píše:
Chtel bych ho na svah do slabsich podminek s tim, ze bych ho chtel ale postavit omotorovanyho kvuli krizovkam.
Mate ho nekdo takto vyzkouseneho?


Mám jen takovou odpověď - neodpověď, ale třebas v ní budou zajímavé informace pro kohokoliv, kdo se na Merlina teprv chystá ;-)

Chystám se na svah (letos se mi nějak neschází kombinace vítr-volný čas) a myslím, že to bude prima. Nevím sice, jak konkrétně se "slabými podmínkami" na svahu, ale po osahání jsem začal Merlina používat "na pohodu" jako víc elektro-větroně než elektro-motoráka, resp. je možné to střídat podle nálady). Na 3S Dualsky 800mAh mám za sebou několik letů kolem 30 minut. Z baterky šlo cca. půlka kapacity na motorový let, půlka na větroňový (vždy něco mezi 4-5 minut motorového letu). Termika s klapkami v tom trochu taky byla, ale vzhledem k (ne)viditelnosti ve výšce to na žádné dlouhé kroužení není, po chvíli musim stejně ven... Na svahu to podle mě bude pohoda, jaký vítr bude potřeba na udržení se bez motoru, to se uvidí. Do vyloženě slabých podmínek bych se zaměřil spíš na nějaké házedlo i když těžší Merlin s motorem bude univerzálnější...

BTW moje 3S konfigurace je:
TURNIGY 28-22 1400kv Outrunner (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=4915)
vrtule graupner 6x3, na plný plyn bere slabě přes 7A
regulátor Castle Creations 10A
baterka 3S viz výše nebo zippy 610mAh
hmotnost 800mAh 3S konfigurace jsem nevážil, ale testoval jsem všemožné kombinace baterek a lítá to pěkně od 290 do 340g, tohle bude mít asi něco přes 320...

S 2S jsem Merlina zalítával s vrtulí 7x4 a je to určitě v pohodě lítatelné (asi by sneslo i 8x4, ale bude třeba to proměřit, aby neshořel motor, číňani moc rezervy nemívají :-). Ale po vyzkoušení 3S (stoupá kolmo, o výkon se nemusím starat) na 2S nějak "nemám chuť", tak nevím, jestli 2S varianty vrtulí někdy dozkouším ;-)

_________________
A když řekla: "Dáme si bublinky?", vzal jsem Merlina a šel si zalítat.
Prý nemyslím na budoucnost, tak přístě polítám radši s Future...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2010 14:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2010
Příspěvky: 116
Bydliště: Brandýs nad Labem
marman píše:


Ještě takový "detail" - motor mi přišel s hřídelem 3,17 i když píšou 3mm - taková nevinná komplikace, když si člověk myslí že to večer postaví a ráno zalítá... :evil:

_________________
A když řekla: "Dáme si bublinky?", vzal jsem Merlina a šel si zalítat.
Prý nemyslím na budoucnost, tak přístě polítám radši s Future...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.05.2010 18:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2010
Příspěvky: 116
Bydliště: Brandýs nad Labem
Tak jsem vyzkoušel Merlina na svahu. Pro "slabé" podmínky to dle předpokladů není, resp. je třeba si občas pomoct motorem. Podle různých okolností může být Merlinova svahová použitelnost bez použití motoru asi od 4 m/s, lehčí bezmotorová verze na tom bude o trochu líp...

_________________
A když řekla: "Dáme si bublinky?", vzal jsem Merlina a šel si zalítat.
Prý nemyslím na budoucnost, tak přístě polítám radši s Future...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2010 20:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Tak jsem si taky pořídil Merlina vč originálního PowerSetu. Lítá velice hezky. Video ze záletu Zatím tam mám menší vrtuli 7x4 i tak to je na moje ruce dost ...

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2010 20:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2010
Příspěvky: 116
Bydliště: Brandýs nad Labem
Já Merlina poháním hezky čínsky, serva mám Hitec, jedno porouchané jsem nahradil lehčím HXT500 (900 se nevejde, na směrovku se to zkousne). Včera jsem se na zkoušku zapojil do kombatu s Migem od Hackera a obratností je na tom Merlin podobně, takže skvěle jsme si s Werem zablbli :-) No a protože je mi Merlina na kombat jaksi líto a ani se moc nedá vydávat za WWII stíhačku, už mám objednanýho mezka :-)

Jinak pokud chceš Merlina trošku zpomalit, sklop obě křidýlka o 1-2 mm dolů. V téhle konfiguraci se dá relaxačně poletovat nebo se jen motorem vytáhnout a pak klouzat. V mojí sestavě na 3S 600 mAh se dá takhle poklouzávat v klidu kolem půl hodiny.

Naopak pro akrobacii nebo silnější vítr dávám asi 2mm nahoru, pak je rychlejší a má "souměrnější" letové vlastnosti. Oboje mám nastavitelné proporcionálním kanálem asi +- 3mm, abych to doladil vždy podle aktuálního pocitu, takže přesné hodnoty vlastně ani neznám :-)

Pro různé "vrtící orgie" se taky hodí namixovat výškovku do klapek, lopasy jsou pak podle kružítka a otočky na pětníku...

_________________
A když řekla: "Dáme si bublinky?", vzal jsem Merlina a šel si zalítat.
Prý nemyslím na budoucnost, tak přístě polítám radši s Future...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2010 21:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2010
Příspěvky: 116
Bydliště: Brandýs nad Labem
Tý jo, na video jsem vlastně zapomněl, pěkný, jen na některé obraty si dej trošku rezervu výšky - nebo ty v prvním letu byly pokusy o přistání? ;-) Taková vzpomínka na to, jak býval ten můj taky krásně čistý, neposkvrněný, bez šrámů. Než jsem přistál na strom nebo do strniště... :-)

_________________
A když řekla: "Dáme si bublinky?", vzal jsem Merlina a šel si zalítat.
Prý nemyslím na budoucnost, tak přístě polítám radši s Future...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2010 21:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
To nebyly pokusy o přistání, ale nízké průlety na video na půl plynu. Na plnej kotel to je moc rychlý a na videu by bylo prd.

Brzdy i klapky nastavený mám podle manuálu zatím to ladím.

Jinak na 5min motoru jsem dobíjel 200mAh takže docela pohoda s tím origoš motorem.

Na zádech letí v pohodě. Jenom ty přistání mi zatím moc nejdou neodhadnu správně minimálku.

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 20:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Co neubrzdíš to neukecáš ...
(rušení mezi páčkama a rukama :lol: 30m kolmo do pole)
Obrázek

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2010 21:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2010
Příspěvky: 116
Bydliště: Brandýs nad Labem
A rozbilo se něco? Nevidím na fotce žádné poškození.

Mně Merlin "pustí křídla" poměrně často při přistání do vysoké trávy - trup s větší setrvačnou hmotou projede mezi stébly a křídla se o trávu zastaví a vycvaknou. Zpočátku jsem z toho byl taky nervózní, jiný éra ekvivalentní přistání ustojí bez úhony (u menších strojů křídla éro rychle zabrzdí, u větších kousek trávy "pokosí"), ale díky tomuhle promyšlenému crashovému mechanismu se třebas pri nárazu křídlem do stromu křídlo nepoláme a moc nepomačká (vyzkoušeno :oops: ), jen vycvakne. Asi to tak bude fungovat i při nárazu kolmo do země ;-) Jen pozor, co udělají konektory křidélkových serv, když se křídla "více vzdálí" od trupu...

Jinak při přistání na pevnější podklad nebo krátký trávník (moc často na takovém nelítám) pěkně dojíždí na "lyži" - na spodním krytu trupu.

_________________
A když řekla: "Dáme si bublinky?", vzal jsem Merlina a šel si zalítat.
Prý nemyslím na budoucnost, tak přístě polítám radši s Future...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz