Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2013 10:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 1
Kdo má kladné zkušenosti s lepením magnetů elektromotoru?
Motor MTN 50/50 580kv, po několika málo letech mě začaly cestovat magnety v motoru, zatím 2 se posunuly směrem dozadu tak asi o 3mm tím i nahoru tak že začaly škrtat o stator. Po rozebrání motoru šly celkem snadno zastrčit zět.
Motor používám se sklopkou 14/8 a bat. 6s 5000 na 4,4m větroni Fox.
Je nějaká šance motor opravit nebo ho mám zahodit???


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2013 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Všechno o lepení najdeš tady v tom vláknu.
Do toho Foxe bych si lepení dobře rozmyslel, protože se to může utrhnout a zablokovat rotor proti statoru.
Předpolkádám, že tam máš přijímačovky, takže při troše štěstí to snad i přistane, ale snadno odmažeš motor, regulátor, usmrdíš trup.....
Tohle už není 150W pohon.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: pát 23.08.2013 11:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dělal jsem to celkem nedávno, na dvou NTM 5060 jako prevenci a na jednom asi 3548 (800W příkon za letu) jako opravu, myslím docela úspěšnou, popis je pár příspěvků nazpátek v tomto vláknu viewtopic.php?f=15&t=59552

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Mam problem, treba nekdo poradi. Jsem mimo Evropu a mam tu sebou jediny model - EPP metrovku RCF. Motor je v tom Foxy, oznaceni uz si nepamatuju, ale velikostne je to ekvivalent AXI 2212/26. Vcera jsem s tim jebnul. Bohuzel,jak jsem se z te ztraty rychlosti na zadech jeste snazil dostat plnym plynem, hrabnul jsem vrtuli v plnem zaberu o zem a odskakala mi pulka magnetu v motoru. Epoxyd jsem tady nesehnal, tak jsem shrnute magnety prichytil na puvodni mista vterinakem, ze to tech par dni do smrti, nez pojedu domu, vydrzi. Jenze: motor sice jde po oprave otacet v ruce volne a krasne preskakuje do mezipoloh. Ale jakmile ho pripojim, tak se budto neroztoci vubec a zacne bzucet, nebo se roztoci a za sekundu se zastavi a zacne se hrat. Jak kdyby bylo rozhozene casovani. Rozebral jsem to znovu a magnety jsou (od oka) nalepene rovnomerne. Supleru tady nemam.
Tusite nekdo, kde by mohl byt problem a jak to vyresit?? Diky. Ales

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: stř 30.07.2014 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Napadá mě, že něktrý,(některé) magnety budou asi přilepené obráceně (myšleno sever-jih). Směr pólů se musí střídat. Ověříš jiným magnetem- jednou přitahuje, sousední musí odpuzovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: čtv 31.07.2014 4:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Jak jsem starej, tak jsem blbej...
Tohle by mi nenapadlo, delal jsem to prvne, v elektrice jeste dost tapu... Diky za radu.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: ned 31.08.2014 11:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Chalupy (u Merklína)
"Směr pólů se musí střídat. Ověříš jiným magnetem- jednou přitahuje, sousední musí odpuzovat."
Vlepuji zpět všechny magnety do motoru Palička VM 3328/6. Vkládají se tam tak, že se musí bočně vzájemně odpuzovat? Pochopil jsem to správně? Mám je všechny venku a neoznačil jsem si jejich polohu. Poraď, prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 11:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Motor AXI 2212/20. Odlepilo sa dohromady 5 magnetov. Nestačilo by len vyčistiť, odmastiť rotor a trosku prebehnúť šmirglom starý lep na magnetoch a prilepiť sedunďákom, alebo radšej epoxidom? To UHU nemám.


Přílohy:
IMAG0729.jpg
IMAG0729.jpg
[ 21.12 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 11:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
PeePoTN píše:
....To UHU nemám.

Tak jiny podobne kvalitni epoxyd. Jinak to je zbytecna prace.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2015 11:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Dobre, tak uvidím čo majú v obchode. A otázočka, ten starý lep čo zostal na magnetoch úplne zbrúsiť alebo tam nechať vrtvu aby som nazabrúsil do magnetu ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 21:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.8.2017
Příspěvky: 3
Ľudia, ako túto tému ešte niekto číta:

1. Určíte nelepte neodymové magnety taviacou pištoľou. Pri teplotách nad 80° strácajú magnetizmus a môžete ich vyhodiť.

mb píše:
Je to dvojzložkové lepidlo, niečo ako Epoxid a tepelná odolnosť (podľa návodu) krátkodobo až 800 stupňov. Zatiaľ držia jak čert. Vyskúšaj, nie je ani drahé, len schne to asi 4 hodiny, no môžeš urýchliť vytvrdnutie pomocou teplovzdušnej pištole.



2. Určite neurýchlujte tvrdnutie teplovzdušnou pištoľou, z toho istého dôvodu. Teplotná odolnosť lepidla ti je nanič, keď sa ti neodymy pokazia už pri 80°C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 21:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Moje poznatky:
1) kupovat motory ktere dodatecne lepeni nepottebuji
Opustil jsem levne motory NTM a presel na SK3. Uz nelepim.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak přilepit magnety
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 14:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Dříve mi lepil docela dobře pomalý epoxid od Ceys po třech dnech pevnost 300Kg na cm2. UHU se dle návodu musí ještě vytvrdit teplotou jinak má pevnost jen 120Kg. Jenmže teplota nad 80C má magnetům vadit.

Momentálně mi došel Ceys, byl jsem nucen koupit noví má mít pevnost po třech dnech 350Kg/cm2.
S novím Ceys mi neodymové magnety mi několikrát upadly, zkusil jsem chemickou kotvu od Fischera tu letní nadržela na povrchové úpravě ani na obroušeném hrubém magnetu.

Nakonce to drží Loctitem GEL malá tuba jako vteřiňák cca 45Kč. Dělá se ještě vetší balení gelu cca 200Kč pro mě naprvní pohled se má jednat o stejný produkt, ale větší balení není tak pevné a tvrdé. To je tak lepení pružných materiálů př. nouzová oprava kabelky.

Za mě Loctite GEL. Cena minimální a magnety mám lepené na tupo ani nemusí být celé zapouzdřené.

-montáž musíte provést rychle při pomoci si naklepnutím cca za 5-10sec tím rukou nehnete kladívkem to ještě jde zaklepnout. Lepil jsem tím tyčky do křídel cca 3 cm zapuštěné.
+nemusím čekat 3dny než to ztvrdne.
+cena
+k sehnání v téměř každé drogerii


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz