Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Už delší dobu mám na LiPolky plechovej kufřík od nějakejch perníčků vystlanej asfiplanem (to je takovej karton odolnej do 1200stupňů) a pokud někde cestuju s jedním malým letadlem, tak mám baterky v plechový krabičce od čaje. Ale nejsem extra důslednej, takže občas se baterky válej volně po stole nebo v autě na podlaze. Do nedávna jsem nabíjel i skladoval doma na polici. Teď jsem si zřídil i nabíjecí poličku, takže nabíječka a baterky jsou na plechový desce pod betonovým stropem. Používám jen malý do 3S 1500mAh.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 10:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2011
Příspěvky: 78
Bydliště: Vsetín
jak to tak čtu, tak to začnu dělat jinak. Né, že je nechám jak do teď na dřevěné podlaze vedle koberce :D

_________________
Yak 55 RC-F


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
skladujem v lipo sacku ale asi pohladam nejaky kufrik :oops:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 10:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.3.2009
Příspěvky: 447
Bydliště: PŘÍBRAM
:lol: :lol: přejít na čmudíky, maximálně se zapatláte :D :D nikláče zreznou

_________________
T-REX 700N/ Goblin 700Spirit ,PROTOS, EXTRA 330L 3W157 futaba FG12 2,4Ghz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Ty cmudaky brzo EU zakaze, pokud to nebudou detonaky na repkovy olej :( Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 11:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Plzeňsko
Nakadah píše:
Normalne je balim do papiru (stary noviny) a strcim do dreveny skrine na pude. Nak

Měkoto, my máme na půdě seno a tam se jim panečku hajá (samozřejmě obalit suchýma novinama nezapomínám) :lol:

_________________
Traxxas Summit 5607 - 2x2S LiPo - iCharger 106B+
Bixler2-Turnigy 9X v2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Drondys píše:
EvzEn píše:
Super ta pokladna je na tom fakt nejlépe. Koukal jsem, že na aukru se dá koupit celkem levně...

Jen jestli jsi neviděl menší velikost nebo sis nespletl zatím ještě neuzavřené aukce s přímým prodejem. U neuzavřených aukcí často může cena jít ještě dost nahoru. Navíc ty pokladny se dělají v různých velikostech. Čím větší tím dražší. Ta co mám já má rozměry 300 x 240 x 90 mm a na Aukru jsem ji levněji neviděl viz třeba tento odkaz.


Máš pravdu, ty na které jsem koukal jsou menší.. Ale cena byla opravdu kup teď, ono mně by tahle i stačila, protože mám jen tři baterky 2S 900mAh.
Ale asi stejně spíš pořídím tu větší co máš ty, protože do budoucna bude těch baterek víc:)
Jen by mě zajímalo, jak velký tlak protržení článků způsobí, protože já je skladuji teď v takových plechových krabičkách od vody po holení od lamborghini a jako nejdou snadno otevřít, ale taky nemají zámek.. Tak by mě opravdu zajímalo, jestli je to taková rána, že to tu krabičku otevře a pak nastane plamenomet:\


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
EvzEn píše:
Jen by mě zajímalo, jak velký tlak protržení článků způsobí, protože já je skladuji teď v takových plechových krabičkách od vody po holení od lamborghini a jako nejdou snadno otevřít, ale taky nemají zámek.. Tak by mě opravdu zajímalo, jestli je to taková rána, že to tu krabičku otevře a pak nastane plamenomet

Ty víčka u těch obalů bývají dost natěsno. Takže by se obsah mohl už na počátku vznícení lipolky víc natlakovat a víčko by pak mohlo doslova vystřelit. Pokud tam není ocelová zarážka, která by to víčko pevně držela podobně jako ten zámek u té pokladny a zároveň pokud tam není vhodná škvíra, která sice nepropustí oheň přímo, ale přitom zároveň nedovolí, aby se to moc natlakovalo tak je to méně bezpečné, ale na ty menší lipolky by možná v pohodě stačilo a pořád lepší než nic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Teda jak to tak tady (a nejen tady) čtu, tak jsem snad měl zůstat u NiMh :roll: . Platí ty "zásady správného uskladnění" (tj, keramický květináč, kameninový hrnec, plechová skříň, a pod...) i pro ÚPLNĚ NOVÉ baterky, přinesené z obchodu, se kterými se ještě nic nedělo (teda abych nekecal-jsou tam napájené kontakty :wink: )? U Pecky mi jí taky vyndal prodavač jen z papírové krabice...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
kope píše:
Teda jak to tak tady (a nejen tady) čtu, tak jsem snad měl zůstat u NiMh :roll: . Platí ty "zásady správného uskladnění" (tj, keramický květináč, kameninový hrnec, plechová skříň, a pod...) i pro ÚPLNĚ NOVÉ baterky, přinesené z obchodu, se kterými se ještě nic nedělo (teda abych nekecal-jsou tam napájené kontakty :wink: )? U Pecky mi jí taky vyndal prodavač jen z papírové krabice...

Dá se říct, že u nových je menší pravděpodobnost problému, a to je tak zhruba vše. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Takže aby byly zachované zásady bezpečnosti, mělo by platit: přinesu domů LiPol z obchodu a šup s ní do hrnce... :) . Je to tak ?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
kope píše:
Takže aby byly zachované zásady bezpečnosti, mělo by platit: přinesu domů LiPol z obchodu a šup s ní do hrnce... :) . Je to tak ?
Tak.
Do plechového hrnca, alebo do plechovej krabice.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Kamil píše:
kope píše:
Takže aby byly zachované zásady bezpečnosti, mělo by platit: přinesu domů LiPol z obchodu a šup s ní do hrnce... :) . Je to tak ?
Tak.
Do plechového hrnca, alebo do plechovej krabice.

Ještě doplním: a zajistit, aby se o ten hrnec, nebo jinak třeba vzájemně nezkratovaly. Samozřejmě záleží na konektorech.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2011 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2011
Příspěvky: 687
Bydliště: Golčův Jeníkov
Drondys píše:
EvzEn píše:
Jen by mě zajímalo, jak velký tlak protržení článků způsobí, protože já je skladuji teď v takových plechových krabičkách od vody po holení od lamborghini a jako nejdou snadno otevřít, ale taky nemají zámek.. Tak by mě opravdu zajímalo, jestli je to taková rána, že to tu krabičku otevře a pak nastane plamenomet

Ty víčka u těch obalů bývají dost natěsno. Takže by se obsah mohl už na počátku vznícení lipolky víc natlakovat a víčko by pak mohlo doslova vystřelit. Pokud tam není ocelová zarážka, která by to víčko pevně držela podobně jako ten zámek u té pokladny a zároveň pokud tam není vhodná škvíra, která sice nepropustí oheň přímo, ale přitom zároveň nedovolí, aby se to moc natlakovalo tak je to méně bezpečné, ale na ty menší lipolky by možná v pohodě stačilo a pořád lepší než nic.


No, já je právě mám třeba i dvě v jedné krabičce, tak nevím jestli by to vydrželo... Asi by to chtělo na ty krabičky pořídit něco, čím bych to tedy pevně svázal, ale momentálně mě moc nenapada co:\ Ale spíš to asi budu nechávat v koupelně tam nemá co hořet a časem pořídím tu pokladnu.. Nerad bych totiž pak, až poběžím s natlakovanou krabičkou abych ji vyhodil z okna,aby mi to křáplo do obličeje třeba!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2011 13:34 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 24.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
myslím že pre nejakých hardcore-maniakov by dobre poslúžil ten starý hliníkový tlakový hrniec :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz