Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2012 0:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
no, vidis - evoluce.
zatim jsem dospel k metrsede, mam to nejak poresene (a nemyslim ze uplne blbe). Az dospeju ke dvoumetrum, taky to nejak poresim, ted nebudu vymyslet coby kdyby ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: úte 17.01.2017 14:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Páni kolegové,
již delší dobu mnou cloumá myšlenka na letadlo které má dva motory,
nebudu nic stavět koupím stavebnici ale nyní je tu na trhu asi jen Messerschmitt BF-110 1500mm EPP ARF od fy. Dynam
Máte někdo zkušenost s tímto aeroplánem?
Moc děkuji za vaše názory

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: úte 17.01.2017 17:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lupac píše:
.... ale nyní je tu na trhu asi jen Messerschmitt ...
Nejen.
Mám dobré zkušenosti s Mosquitem ... a chvíli jsem měl Mitchella...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: stř 18.01.2017 13:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Jo četl jsem si ,
já bych pro začátek volil EPP přece jen dva motory dvakrát tolik potíží 8) a šance že to roznesu :lol:
ale dík za radu

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 23:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Vidím, že téma usnulo. Příliš velký zájem o modely Dynam v ČR asi není. Trochu si to vysvětluji tristní dostupností náhradních dílů - na eBay sice jsou, ale do ČR nezasílají. Zželelo se jich mne až u Pelikána. Mám od nich Albatros D.V. i Bf-110. U obojího hodnotím kvalitu EPP a maketových detailů jako lepší než u starších FMS. Kvalita elektroniky je ale velmi slabá. U Albíka je motor výkonově na hraně, odpružený podvozek ani vzpěry nepřežijí pár ostřejších přistání - já už mám obojí druhé. A v případě Bf-110 nemohu letové vlastnosti zatím hodnotit. Začal jsem totiž výměnou jednoho zatahovacího podvozku hned po koupi, protože fungoval spíše náhodně. Ani teď se mi tak v 1/4 případů nepodaří vysunout/zasunout obě nohy současně. Pak jsem musel otočit servo u jedné klapky - nechápu jak je napadlo instalovat je po vzoru křídélek - pokud zapojíte V-kabel, fungují opačně.
A opravdový let se mi se stodesítkou ještě nepodařil - po opakovaném pojíždění spíše skok zakončený poškozením podvozku - neustále mi vypadávají motory ze synchronizace. Už nevím co s tím. Několikrát jsem kalibroval plyn, přepojoval kabely a pořád to dělá. Jednou levý, po chvíli pravý. Pak se zase chytnou oba, aby vzápětí jeden zase přestal táhnout. Prostě křáp k pohledání. To jsem ještě nezažil u žádné ARF stavebnice z Číny. Prostudoval jsem vlákno na RCGroups a tam také jako první měnili podvozky a vzápětí regulátory...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 9:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Nazdar, Bf 110 mám a vše funguje a lítá moc pěkně jen ta přistání většinou končím na čumáku.
taky jsem koupil u nás. jedno servo povozku taky chodilo nespolehlivě ale po rozebrání to byl koncáček který se špatně rozepínal tak to stačilo trochu rozhýbat aby pěkně cvakal.
Kanálů mam dost tak klapky jsem neřešil.
Baterku používam 3000.
Vše kolem modelu jsem studoval na RCGroups a nic víc asi neporadím.
Zkušenost s Bf 110 mě motivovala pořídit si něco s příďovým kolem a volba padla na B26 model mám sestavený a vše funguje jak má drobně jsem něco upravil zase podle diskuze na RCGroups.
Poletím až se oteplí bo všichni si tam stěžují že serva podvozků nemají rády minusové teploty.
přeju aby se ti to podařilo rozchodit
Tož tak v novém roce

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
to peta1: To vypadávání motorů ze synchronizace bude nejspíš nevhodným časováním (timing) regulátorů. Zkus si s tím pohrát. Programování regulátorů si misíš najít v manuálu k regulátorům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 12:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
No a je to tady :(
Vše fungovalo naprosto perfektně a tu z ničeho nic
na B26 se mi děje totok: přidám plyn oba motory se roztočí a běží plynule v celém rozsahu otáček ale po úplném zastavení motorů a opětovném přidání plynu se už roztočí jenom jeden. někdy se projeví jen slabě pocukáváním a pípáním ale se neroztočí.
Po odpojení a znovu zapojení baterky na letadle opět jedou oba motory.
Napájení je jedním aku. samozřejmě jsem prošel snad všechny možnosti nastavení regulátorů podle návodu ale s tím že jsem je nechal paralelně propojené tak jak byly v tom setu.? Ono bude totiž docela náročné vykuchat ty regulátory ven tak jsem to zatím neudělal.
Dokonce si pohrávám s myšlenkou že to tak nechám protože za letu by se to nemělo nijak projevit, i když stáhnu plyn na doraz a počkám až se vrtule skoro zastaví a znovu přidám tak jedou oba motory. úplné zastavení rotace vrtule za letu nehrozí.
Tož tak, kdyby jste náhodou měli nějakou radu budu vděčný :)
Na obrázku je stav když jsem to rozlepil bo díly neseděly jak bych si představoval a znovu jsem to slepil a trochu je vidět ta kabeláž 8O


Přílohy:
DSC_0138.JPG
DSC_0138.JPG
[ 72.43 KiB | Zobrazeno 3046 krát ]


_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A zkoušel jsi měnit to časování regulátorů? Pokud nemáš návod k regulátorům, chtělo b to zjistit označení a sehnat návod. To časování bývá "Automat", nebo několik stupnňů po 5° a defalt nastavení nemusí motorům vyhovovat. To že se za letu některý motor nepovede rozeběhnout bych radši neriskoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 12:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Jo tady to má jen tři možnosti a ty jsem vyzkoušel a žádný vliv to nemělo jen nevím jestli je nutno ty regulátory nastavovat odděleně. Což znamená že to budu muset rozpájet vyrobit Y kabel pro připojení regulátorů :(

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Předpokládám, že regulátory mají společné propojení jen +/- k baterce. Přívody k motorům už jsou snad oddělené. Ta změna časování by ale měla být poznatelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 22:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Hned jsem si říkal, že je ta B-26 sice krásná (o Liberatoru nemluvě), ale při kvalitě modelů Dynam bych za to ty peníze už asi nedal. Já jsem nakonec opravil škody (jediný skok a vinou nestejného tahu motorů hned utrhané kryty podvozku, rozbitá špička, rozlámané plastové díly na podvozkových nohách) asi pětkrát znovu rozebral a složil podvozky. Jeden se mi podařilo rozchodit, druhý jsem vyměnil za jiný menší z HK, co jsem měl doma. A na cestě už jsou HKD-312, které tam podle RCGroups přesně pasují. Mimochodem, viděl jsem tam i Tvůj příspěvek - česká stopa potěší.
Na tu synchronizaci motorů mi pomohlo propípat se na defaultní nastavení regulátorů. Podotýkám, že jsem se do toho předtím nijak nehrabal a už od výrobce to tedy muselo přijít s nesprávným časováním.
Už to o něčem vypovídá. Jsem ze stodesítky zatím dost zklamanej a nemám ani chuť znovu ji zkoušet poslat do vzduchu. Až vychladnu, tak to zvážím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 21:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Jo, tak to je smůla že ti to neletí já jsem měl štěstí fakt všecko šlapalo a zatím je furt letu schopný.
Na B 26 jsem vyzkoušel asi vše rozpojil jsem regulátory a napípal každý zvlášť ale nic žádná změna.
Prostě musím nahodit a letět jen co bude trochu teplo eště změřím otáčky jestli tam není velký rozdíl a poletí.
Smůla je že výměna regulátorů znamená to nějak rozřezat, znovu rozlepit se mi to asi nechce :(

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 21:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Uherské Hradiště
Jsem se rozhodoval jestli B26 nebo F7F Tiger Cat ale nakonec jsem se rozhodl podle baterek co už mám na 110ku a budu je používat i na B26
Zrovna je období že těch dvomotoráků moc není v tom rozpětí kolem 1,5m.

_________________
SkyClimber,Velox 2m,Pitss,Scout,Yak54,Click2,GeeBee r3,Bird of Time,Me110,B-26,Tilia25, Aurora9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dvoumotorák-prosím o radu
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 10:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 188
Bydliště: Veltruby u Kolína
Tak nakonec se podařilo. Sebral jsem odvahu s tím, že už nemám co ztratit. A stodesítka žije! Nebude to asi mé oblíbené polétadlo, ale funguje to. Na trávě dávám rozjezdy tak na potřetí, než se mi podaří rozjet i s naplno přitaženou výškovkou a nepadnout na čumák. Přistání na podvozek jsem rovnou vzdal a sedám na břicho. Naštěstí se dá krásně vytratit rychlost a sedne jako do peřin. Snad to plastová dvířka podvozku dlouho přežijí - mimochodem za letu se mi často průběžně otevírají a zavírají proudem vzduchu :-) Překvapilo mne, jak je to na plný plyn rychlé. Efektní jsou nízké průlety ve výšce očí. Musel jsem dovážit předek, víc než 3000 mAh tam totiž nenacpu ani po rozšíření otvoru a vykuchání kabiny před nohama pilota. Btw. kde jsi kupoval toho Maraudera a za kolik, pokud to není tajné? Všiml jsem si, že u Lindingera ho mají za 299 eur. Na Banggod je lacinější, ale zase plus pošta a nutné poplatky...


Přílohy:
IMG_20180107_110547.jpg
IMG_20180107_110547.jpg
[ 178.53 KiB | Zobrazeno 2907 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Laco a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz