Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 14:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . . a nemůže to být přeinstalací, když jsem předtím mohl zapomenout odinstalovat ??
Myslím navršení adres portů . . .
Jak k tomu sednu udělám odinstal. ovladače i Graupner st. A pak všechno noch einmal....
A pak taky může být problém v posloupnosti úkonů.
No, nějakej čas tomu věnuji, ale musím začít míchat epoxidy a lepit špejle . . . Až se jaro zeptá . . . .
Jinak se vážení dalším info nebráním, člověk se má učit, i když je dědek.
A nabíječka EVPEAK A1 a přísl. SW vyřešen.
Leon od HK


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 14:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No jestli tam instakuješ ovladače páté přes deváté, tak by asi bylo nejlepčí udělat napřed probírku a vyházet všechno co je zbytečné, a pak teprve instalovat něco nového, a když něco nechodí, tak to napřed odinstalovat. Možná se budeš i divit, že se ti zrychlý počítač. To opakované instalování stejného ovladače může vytvořit i problém, že ho tam pak máš 2x zařízení neví s kterým má pracovat. To by ale bylo v seznamu těch portů vidět.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 14:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . no neházím a v počítadle mám jen věci nezbytné a jsem spokojenej. Jen ten driver ohledně GR jsem při opakované instalaci asi nesmáz . . . Jinak GR studio je pův.prvotní instalace.
A poměrně pravidelně očista zbytečností, včetně reg . . . . a i pravidelná akt W7.
Jak jsem asi výše napsal. Když si tu a tam chci stáhnout data z SD karty, tak ji musím vyndat z TX, do něčeho šoupnout a stáhnout do GR st.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ty různé verze Gr.studia si vzájemně nevadí. Mám ještě dokonce verzi 3.7 a 4.0 ty se instalovaly do vlastních adresářů a dají se spouštět podle volby. U verzí 4.x už se mi ale aktualizuje jen ta předposlední verze a zrovna se mi po spuštění 4.6 aktualizovala na 4.7, ten ovladač se ale instaluje samostatně a momentálně mám verzi 6.6.1.0 a funguje s ním i LogView, takže většinou není nutné pro různé programy, které využívají stejný převodník instalovat různé ovladače.
Jinak aktualizaci FW v Tx dělám taky přes SD-kartu a logy taky stahuju do počítače přímo z karty, protože si na ní zrovna můžu "uklidit". :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ještě mě napadlo, ty máš na počítači klasické COM porty? A proč tam máš 4 porty pro Bluetooth? Normálně jsou ovladače při nečinnosti vypnuté.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 16:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Nene, žádnej klasickej COM . . . samé USB...
A proč 4 blůtů to nevím. Pouze jeden ext modulek na blůtů v USB . . . kvůli telefonu . ..
Ale to okno s blůtů je produktem (koukám na to a myslím si) Graupner studia
Něco tu "tvořím" a mám zaplej jen noťas. Až zapnu počítadlo s GR.st. tak kouknu do správce zař.
Mám domluvenou osvěžovnu na 18h . . . .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
U těch USB bluetooth adaptérů je normální, že zaberou tolik portů. Jeden port na obrázky, druhý port na muziku... a kdo ví co ještě. A to číslování je taky problém. Zařízení, které není zrovna připojené v USB má port ovladačem rezervovaný a přitom není vidět ve správci.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 20:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Švejku,
Člověk by chtěl být gigantem - a je hovno, kamaráde. Zkuste pumpovat slávu do prasete... Stejně vám jednou bouchne . Mám tu knihu rád.
Děkuji za rady, zítra spustím "velké" počítadlo a zkusím drobně zápolit s hmotu a cizí myšlenkou.
Doufám, že jsem neporušil pravidla moderní korektnosti tohoto webu a i po příchodu z osvěžovny si vážím debátky mnou rozpoutané a vámi vzaté na milost.
Leon


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 9:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Zdravím a než tu přestanu vymrzovat, tak jsem zobrazil posloupnost po ZAP.
Příloha:
COMy po zap  PC.jpg
COMy po zap PC.jpg
[ 63.77 KiB | Zobrazeno 968 krát ]


spuštění pgm GRst
Příloha:
GR st SPUŠTĚNO.jpg
GR st SPUŠTĚNO.jpg
[ 59.53 KiB | Zobrazeno 968 krát ]


obsazení portů
Příloha:
PORT WÄHLEN.jpg
PORT WÄHLEN.jpg
[ 66.42 KiB | Zobrazeno 968 krát ]


připojení kabelu USB
Příloha:
připojení USB kabelu do TX.jpg
připojení USB kabelu do TX.jpg
[ 68.84 KiB | Zobrazeno 968 krát ]


a naběhne aktivace emulátoru CP
Příloha:
připojení USB kabelu do TX.jpg
připojení USB kabelu do TX.jpg
[ 68.84 KiB | Zobrazeno 968 krát ]



Dál se nehrnu a ptám se - Jaký COM mám navolit pro GR? To nevím jak v daném SW mám zjistit, manuál k tomu nemám, svého času mi Trivox zdělil, že neexistuje.
Není problém v PC přeadresovat. Ale jaké č. ADR zvolit, toť otázka. Jsem sice celoživotně nízkonapěťovej, většinou 5 až 24 voltů, když pominu staré časy a melouchaření na TV již v časech PL 504ek.... pro mladé začátek to VN pro staré obrazovky . .
Dopředu děkuji za pár rad.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 9:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
drobný renonc chýbí posl obr:
Příloha:
a aktivuje se CP21xx.jpg
a aktivuje se CP21xx.jpg
[ 45.25 KiB | Zobrazeno 966 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 9:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
dopovím:
po odpojení TX se automaticky vrátí GR st na port č. 1
po připojení naskočí 13
Chápu, že to tom SW nemusí vonět, ale mohl by to dát na vědomí neznalcům . . .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli ti po připojení naskočí připojení na COM13, tak ho Gr studio určitě vidí a mělo by to fungovat. Můžeš zkusit ten ovladač přenastavit ve správci na COM2, 3, 4, nebo 5, ale vyzkoušej potom taky všechny aplikace které můžou využívat COM port.
To nastavení portu v Gr Studiu proběhne většinou automaticky po spuštění programu. Jinak je to to hned první položka ve stromu na levé straně jen se ti zobrazí okno pro výběr portu.


Přílohy:
Port Select.PNG
Port Select.PNG
[ 71.67 KiB | Zobrazeno 951 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . začínám už bejt sám sobě protivnej...
Přes správce jsem si našel obsazenost COMů. COM 2 volný. Přiřadil jsem CP emulátoru COM2. Pak jsem kouk v GR st na COMy a opustil nešťastnou 13ku a zadal COM2.
Je to vidět na obr.
Když chci nahlédnout na data - dárštelung, nabídne se mi OTEVŘI DATA . . . a zdroj dat nikde . .nebo blbě hledám. Když zajedu na HDD do již jiným způsobem stažených dat z SD karty, soft se rozeběhne a mohu si projet telemetrii a atd . .
Proč ne přímo z TX a zde vložené SD karty? proč ji musím vyndat, vrazit do jiného zařízení a v GRst prohlédnout . . .
Jsem smířen s vlastní blbostí a německým perfekcionismem . . .
Ještě to dnes vydržím a přestanu obtěžovat.
Jedině snad pro toho,
Příloha:
GR studio a co s tím.jpg
GR studio a co s tím.jpg
[ 78.46 KiB | Zobrazeno 940 krát ]

kdo mne nezatratil - oldbar@seznam.cz
a mohu nabídnout odvážlivci (nikoliv ...cům) i Skájp . . .
Od pondělka budu raději modelařit.... mám na čem. Víkendovej fodbálek a jako starej pán s pěníkem v ruce se rozptýlím.. myšlenkově.
Díka za uštědřené rady, ryba a host do domu třetí den smrdí . . .
Leon od HK


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak to jsme si ale nerozuměli. Přes ten USB z vysílače mi taky nejdou stahovat "File Log View (dárštelung)" , které jsou na SD kartě. To funguje jen s disky a kartami v počítači a nesouvisí to s ovladačem v počítači. Můžu přes USB aktualizovat FW v Tx a taky si stáhnout verzi FW, dá se v reálu načítat "Live Log" a uložit do souboru, stáhnout paměti modelů. To ti asi taky funguje? Přes USB ta SD karta ale není vidět. Nevím jestli to někomu funguje jinak, ale já logy stahuju čtečkou z vyndané SD karty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 7:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
UFF,UFF !!
Jsem si voddych, že nejsem dědek z kategorie UB, což na hradecku zanamená "úplně blbej" . . . .
Ale abych se nemračil na němce. Měl jsem na začátku jasněji specifikovat problém. Jinak různé abgrejdy a vylepšení mne nelákají. Mám v oblibě heslo let. konstruktéra Clarence Johnsona - F 104 a SR 71 . . . .
Když něco funguje, tak se v tom nehrab.
Larku Ď a i ostatním. Alespoň jsem si připomněl, kde je Správce zařízení a přišel na to, jak na Mánii vkládat obrázky do textu, což se mi onehdá ve vláknu metyl-etyl palivo a voda, při mém prvním vložení nepovedlo.
Toho využiji, abych se trochu, lepím špejle od r. 1964, odtajnil. Nikoliv vytahoval.

Vzletem v Let !!
(To není oslava starých, zaplaťpánbůh již pryč jsoucích časů)
Leon
Příloha:
mám s čím.jpg
mám s čím.jpg
[ 134.87 KiB | Zobrazeno 911 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dupro a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz