Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 21:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10794
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nemusíš se řídit ničím. Ale nesmíš se pak divit, že se třeba pojišťovna nebude cítit vázána podmínkami životní pojistky, atd..

Ale dohledání normy, podle které by se mohla věc řídit, je minimálně dobrý zdroj inspirace.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
TomasC píše:
Máš 50/78... Víš v jaké normě by se mohlo dát najít jaké maximální napětí může mít akumulátor v modelu?? Já to nejsem schopen nikde najít a za radu budu vděčen.

Lenže Milan nesmie ani naznačovať. To je ti dúfam jasné :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
TomasC píše:
Nemusíš se řídit ničím. Ale nesmíš se pak divit, že se třeba pojišťovna nebude cítit vázána podmínkami životní pojistky, atd..

Ale dohledání normy, podle které by se mohla věc řídit, je minimálně dobrý zdroj inspirace.



ČSN EN 62115
http://csnonlinefirmy.unmz.cz/html_nahl ... nahled.htm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
62115 je ale norma specificky na hračky. Naše modely tomu neoodpovídají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
FlyBear píše:
62115 je ale norma specificky na hračky. Naše modely tomu neoodpovídají.


Odpovídám na toto

Citace:
Máš 50/78... Víš v jaké normě by se mohlo dát najít jaké maximální napětí může mít akumulátor v modelu?? Já to nejsem schopen nikde najít a za radu budu vděčen.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Jen pozor na to, že výrobek oficiálně označený jako "hračka" musí splňovat řadu předepsaných kritérií.

Velká část modelů však není hračkou a uvedená norma se jich proto netýká.

Ale to se oklikou dostáváme zpět k jádru pudla - nerýpejte do toho...

Takže 62115 nedává odpověď na otázku maximálního napětí akumulátoru v MODELU. Pro hračku tu odpověď ale dává zcela jasně, pokud se nemýlím, max. 24 Vss. A ještě vyžaduje izolace atd...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
FlyBear píše:
Jen pozor na to, že výrobek oficiálně označený jako "hračka" musí splňovat řadu předepsaných kritérií.

Velká část modelů však není hračkou a uvedená norma se jich proto netýká.

Ale to se oklikou dostáváme zpět k jádru pudla - nerýpejte do toho...


Nesouhlasím,jsou tam i hračky pro dospělé , zmenšené modely atd musí se tím prokousat.
Jádro pudla je v tom,že zatímco u spotřebiče,"hračky" jseš povětšinou v kontaktu s neživými částmi,nebo z částmi s bezpečným napětím tak u elektroletu napájeného třeba 60V když měníš baterii j, nabíjíš atd. jseš v kontaktu s živou částí (kontakty) a to mění podstatně nároky na obsluhu . Již jsem se to snažil nastínit u té pračky.
Ano když koupíš bateriovou sekačku či golfový vozík,elektrický člun taky ti píšou v návodu že si můžeš opravovat,měnit či jinak manipulovat se zdrojem ? V návodu máš maximálně jak správně udržovat a nabíjet , zbytek svěřte odborníkům že.Ale to už se jen opakuju


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
tratonah píše:
Jedna slezská,kterou mě naučil elektrikář "vlevo fáze,vpravo nulák,kdo to neví ten je čurák "


Ano, takto jsem si přepojil doma veškerou elektriku (tam kde to náhodou bylo špatně), nicméně všechny spínací časovací hodiny co se tak prodávají po různých Bauhausech a tak v tom případě odepínají nulu, nikoliv fázi (a třeba takto vypínaná zářivka ve tmě poblikává). Tak jsem si udělal pro tento účel speciálního psa, který má fázi a nulu přehozenou proti tomu, co do něho vstupuje. Do toho když zapojím ty časovací hodiny, tak zářivky fungují jak mají.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 22:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7439
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Předem se omlouvám(Když tak to autorita smaže) A PŘECE LETĚL. TOHLE SNAD NEMOHLO SPLŇOVAT VŮBEC NIC
vystoupal do dvou a půl kilometru jen díky héliovým balónkům
video
Man flies over South Africa in chair


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.10.2017 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
tratonah píše:
Nesouhlasím,jsou tam i hračky pro dospělé , zmenšené modely atd musí se tím prokousat.


Taky nesouhlasím :-)
Sportovní zařízení jsou z působnosti 62115 vyjmuty. Taky proto jsem psal, že velká část modelů (nikoliv všechny) nejsou hračky. Ale to si stejně pomůžeme jen o volt, když do toho budeme takhle rýpat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 5:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20834
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomasC píše:
Nemusíš se řídit ničím. Ale nesmíš se pak divit, že se třeba pojišťovna nebude cítit vázána podmínkami životní pojistky, atd...

No, to by se pak divili pozůstalí, to dotyčnému může pak být úplně u .... ukradený :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 5:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1168
JosefSvejk píše:
Ale já nejsem výrobce. Nikomu nic neprodávám, nikomu ani model nepůjčím (jsem fakt lakomec). Výrobce ať se řídí normami, když to po něm někdo požaduje (i já), ale proč bych se musel nějakými normami řídit já? Já si jen hraji :roll: .
Mělo by se asi začít tím, pro koho jsou normy závazné.

No, s tím bych byl extrémně opatrný - mj. to souvisí s tí, co už jsem psal - jednak nechápu myšlenkové :mrgreen: pochody proč tento thread někdo vůbec začal a to, že tu někdo cosi naznačoval o hračkách, to už lze pouze komentovat tím, že musel být totálně sjetý 8O
Přeberte si to jak chcete, ale můžu vám garantovat, že ty problémy, co tu a tam "řešíte" :mrgreen: s drony ( letovými hladinami, tím, že nějaký imbecil létá tam kde nemá a díky tomu vzniká šílená legislativa) jsou naprostý detail proti tomu, jakého džina proti sobě 8O z lahve vypouštíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 5:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1168
FlyBear píše:

Taky nesouhlasím :-)
Sportovní zařízení jsou z působnosti 62115 vyjmuty. Taky proto jsem psal, že velká část modelů (nikoliv všechny) nejsou hračky. Ale to si stejně pomůžeme jen o volt, když do toho budeme takhle rýpat.

To je naprosto marný, marný, marný. Dej xxxxxxxx klávesnici, a ynternet xxxxxx si do vlastních bot 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 6:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1168
YenyaKas píše:

Ano, takto jsem si přepojil doma veškerou elektriku (tam kde to náhodou bylo špatně), nicméně všechny spínací časovací hodiny co se tak prodávají po různých Bauhausech a tak v tom případě odepínají nulu, nikoliv fázi (a třeba takto vypínaná zářivka ve tmě poblikává). Tak jsem si udělal pro tento účel speciálního psa, který má fázi a nulu přehozenou proti tomu, co do něho vstupuje. Do toho když zapojím ty časovací hodiny, tak zářivky fungují jak mají.

Problém je v tom, že v té RVHP 8O normě je poloha pracovního vodiče pouze DOPORUČENÁ (viz ta norma, co tu o ní mlátíte to prázdnou slámu aniž by jí 99% z Vás vůbec někdy četlo) a na to jaksi navazuje další norma která kdysi když byla ed.2, tak byla přesně obráceně (poloha byla jasně definovaná) a ta se změnila do ed.3 a ejhle tam je to jako v tý první normě, pouze s nepatrným :mrgreen: rozdílem, že v rámci jedné instalace to musí být stejně :lol: .
Takže v obvyklé praxi se to řeší tak, aby se koza nažrala a vlk byl celý, klíčové je to, že rozumný 50/78 to zadrátuje tak, aby nikde nebyl rozpor s ani jednou z těch xx :roll: norem co se toho týkají.
Naproti tomu debil o tom donekonečna diskutuje na netu, pak to stejně zapojí s pracovním vodičem na kolik, co má dole :mrgreen:
No a podobných slušně řečených chytáků, o nichž ani netušíte jsou v aktuální "legislativě" tisíce - a jestli Vám to stále nedochází, tak tím, že se sami někam nesmyslně a dobrovolně :mrgreen: 8O zařadíte, tak se klidně může stát, že dojde k věcem, co vám zjevně vůbec nedochází 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2017 8:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
MPml píše:
Problém je v tom, že v té RVHP 8O normě je poloha pracovního vodiče pouze DOPORUČENÁ (viz ta norma, co tu o ní mlátíte to prázdnou slámu aniž by jí 99% z Vás vůbec někdy četlo) a na to jaksi navazuje další norma která kdysi když byla ed.2, tak byla přesně obráceně (poloha byla jasně definovaná) a ta se změnila do ed.3 a ejhle tam je to jako v tý první normě, pouze s nepatrným :mrgreen: rozdílem, že v rámci jedné instalace to musí být stejně :lol: .
Takže v obvyklé praxi se to řeší tak, aby se koza nažrala a vlk byl celý, klíčové je to, že rozumný 50/78 to zadrátuje tak, aby nikde nebyl rozpor s ani jednou z těch xx :roll: norem co se toho týkají.
Naproti tomu debil o tom donekonečna diskutuje na netu, pak to stejně zapojí s pracovním vodičem na kolik, co má dole :mrgreen:
No a podobných slušně řečených chytáků, o nichž ani netušíte jsou v aktuální "legislativě" tisíce - a jestli Vám to stále nedochází, tak tím, že se sami někam nesmyslně a dobrovolně :mrgreen: 8O zařadíte, tak se klidně může stát, že dojde k věcem, co vám zjevně vůbec nedochází 8O


Reaguji na všechny tvoje příspěvky kdo je tu sjetý a kdo mlátí jen prázdnou ti odpovím že dle tvých rekci jen Vy. Kdyby jste se vážený výrobce přestal chovat jako debil a odpověděl třeba i do správy svá dotyčná moudra bral bych to jako snahu o hození pomocné ruky. Jinak jako vždy předvádíte jaký jste jen chytrý tlučhuba.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz