Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Díky všem za reakce, a jsem rád, že v téhle republice nejsem jedinný, co má tento problém. Vrtání, obalování, soustružení, tohle všechno znám a zkušenosti s tím mám také. I jak nadhodil jyrry, že bych měl napsat do MP Jetu, i to mě napadlo, ale obávám se, že bych od nich dostal uspokojivou odpověď. Možná něco v duchu, že do teď nikdo s jejich unašeči problém neměl a kvůli jednomu nespokojenci nebudou předělávat celý výrobní program :mrgreen: Třeba se pletu a možná by ho rozšířili. :wink: Ale, to, že se zde na rc mánii pohybuje člověk z mp jetu, tak to pochybuju, že někdo ví, pokud ho nezná osobně.
Ten osazený průměr na 7mm chápu jen jako zesílení, aby bylo více masa, když je vnitřní průměr hřídele 4mm. Ale sakra proč APC tedy nemá kroužek na 7mm :?: :twisted:
Soustruh doma nemám, ale možnost soustružení ano. Je hezké, že si člověk dokáže něco vyrobit, nebo upravit cokoliv sám, ale jsou věci se kterými se zabývat nechci. V tomto případě chci prostě nasadit a letět.
Problém je i v malém výběru u prodejce. Zmíněný unašeč od AXI (viz. JerryK) je vpoho, ale od mp jetu unašeč standard stojí 45, nebo 50kč, od AXI už 130 a k tomu ještě poštovný?!
Co mě ještě napadlo, že bych na soustruhu slíznul ten průměr 7 na průměr 6, ale tím se to zbytečně ztenčí. Asi nejjednodušejší cesta je dát osmičkový kroužek a obalit.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 30.12.2017 20:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2008
Příspěvky: 53
Zdravim, pokud to nekdy potrebuji spasovat a vystredit bez vule, sahnu do supliku se staryma "zbytecnostma" a nejlepe jednobrityma zahradnickyma nuzkama, event. ostrym novym lamacim nozem proti pevne podlozce, coz je vlastne nahrazuje ustrihnu bud presne nebo i delsi-pokud potrebuji vymezit vice tlustostennou nejlepe silikonovou buzirku,jen natahnu na unasec,pak vrtuli,podlozku,matku a dotahnu.Nekdy je treba udelat vice pokusu ke spravne delce.Ale jsem elektronik a buzirek jsem nashromazdill spoustu,kazdy nemusi mit.
Druha moznost i PVC lze nekdy pouzit,vice prace a namahy s roztahovanim kulatyma klestemi.
Treti moznost veznu smrstovaci hadicku vetsiho prumeru nez trn unasece a horkym vzduchem,treba i zapalovacem s mekkym plamenem-napr.na letisti dam podle potreby i 2-3 na sebe.Smrstovacky jsou vsak ruzne tloustky,pouzivam ty ohebnejsi,matnejsi povrch...
Snad tohle nekomu pomuze.
Lada.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 8:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Dřív jsem dával smrstovacku, ted si kroužky tisknu na tiskarne

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
mám stejný problém a taky to bohužoužel řeším páskou.....a taky mě to pěkně s..e

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Jo smršťovačka, na tu jsem zapomněl. Také jsem ji dříve dával.
Mít doma tiskárnu, tak tu takhle nebrečím :mrgreen: Díkes za nasměrování :arrow: :idea:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Má některý ten středicí kroužek tloušťku 0,5mm? Pokud ano, je problém ho rozstřihnout, část odstřihnout a použít jako vymezovací 7/8?
Je doma kousek jakékoli folie tloušťky 0,5mm? Pokud ano, je problém vystřihnout proužek, ohnout a použít jako vymezovací 7/8?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Nejblíže je k tomu kroužek 8, ale ten má stěnu 0,7mm. Ostní kroužky mít stěnu 0,5 přeci nemohou. Vnější průměr je 8mm, vnitřní se mění a zde právě chybí ten průměr 7. Ano, řešit to jde několika spůsoby, ale jak jsem psal. Jsou věci se kterými se nechci patlat i když mají určitá řešení, nebo krajní řešení a trvá to jen chvilku. Prostě chci nasadit a letět. Navíc půlit kroužek a nějak ho upravovat dále si nedokážu představit, a menší průměr rvát na větší?
Svým spůsobem jakákoliv "zbytečná" práce je problémem pro montéry a lítače, ale pro modeláře, co raději sedí a lepí, než lítá, to problém pochopitelně není :mrgreen: Jasně, dělám si z toho tak trošku srandu. Řešení je vždy několik a byli tu už popsány, ale to, že výrobci unašečů a vrtulí mají mezi sebou určitou mezeru v "kampaktibilitě" je více než jasné. A myslím tím výrobce, co se vyskytují u mého prodejce těchto věciček. Jak je to ve světě a jestli s tím mají také problém nevím.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 11:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
JerryK píše:
Ano, jistě existuje více řešení.
Ale otázka je PROČ?
PROČ má MP Jet takový průměr.
PROČ nepoužít unašeč u kterého nemusím nic upravovat.
https://www.modelmotors.cz/cs/product/k ... e-unasece/

Zkusím nejak zareagovat, ikdyž přiznávám, je to pro mě celkem očistec, protože mi naprosto uniká smysl takovýchto "diskuzí".
V prvé řadě - pokud má někdo nějaký problém, logicky :o bych očekával, že napíše mail výrobci nebo vezme telefon a zeptá se. Pokud jsem si všiml dobře, zatím se to nikomu z diskutujících, nepovedlo :) .
Kdyby to totiž udělal, tak v odpovědi by dostal link http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1691 , věc se normálně vyrábí, máme skladem nějakých 800ks, to si myslím, že by mohlo pro uspokojení potenciálních zákazníků stačit. Poslat to jde v okamžiku, kdy dorazí objednávka.
Další možnost je si to koupit někde v obchodě - viz třeba:
https://eshop.reichard.cz/stredici-krou ... 6-7mm.html
Tím to mohlo být vyřešené za cca 1/1000 času, co trvá tato "diskuze" 8O .
------------------
Co se týče "proč je ten průměr 7mm", tak to je také celkem jednoduché, odpovídám na to za posledních cca 15 let po xx té.
Takže v prvé řadě - k dispozici v metrice je POUZE závit M6 a pak M8, M7 není povolený pro běžné použití, takže jaksi matice M7 být fakt nemůže (ne, že by nám dělalo nějaké problémy je vyrobit, ale netoužím po tom, abych pro změnu donekonečna musel vysvětloval "proč jste použili tak píp závit").
Pokud by se použil závit M8, tak ta kleština bude nesmyslně velká a celý unašeč pro hřídel pr.4 bude jako balvan. Takže logicky, jde použít pouze M6. No a pokud se použije M6, a průměr nebude osazený na pr.7 tak pro hřídel pr. 4 bude stěna 1mm, pro hřídel pr.5 bude stěna 0.5. (tento vnější tvar kleštin je pro dva průměry hřídele, 4 a 5 mm). To samozřejmě je pevnostní problém, protože s stěnou 0.5mm to při nešetrném dotažení upadne :roll: jako malina. Takže vnější průměr pro hřídel pr. 5 jaksi musí být alespoň 7mm (aby stěna byla 1mm). Pro hřídel 4 mm by asi pr. 6 tak nějak stačil (mj. původně, kdysi před nějakými cca 20ti lety se MPJ 4683 vyráběly bez toho zesílení na pr.7), ale pevnostně to je celkem na hranici a hlavně je to další atyp, takže kdysi (tak 15let zpátky) se oba vnější tvary - pro pr.5 i pro pr.4 sjednotily na stejný vnější zesílený tvar s pr.7 - pokud má vrtule menší průměr, tak se převrtá, pokud má vrtule větší díru, použije se mezivložka, kroužek.
Nic složitého, nic tajného, no rocket science.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 11:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
jyrry píše:
Má některý ten středicí kroužek tloušťku 0,5mm? Pokud ano, je problém ho rozstřihnout, část odstřihnout a použít jako vymezovací 7/8?
Je doma kousek jakékoli folie tloušťky 0,5mm? Pokud ano, je problém vystřihnout proužek, ohnout a použít jako vymezovací 7/8?

Největší problém podle mě, je v tom, že ten mezikroužek telefonem :mrgreen: klávesnicí :mrgreen: nebo facebookem nejde vyrobit. Tím nic ani nenaznačuji, pouze konstatuji, že před 30-40 roky by mě ani ve snu nenapadlo, kam 8O se ta "modelařina" jednou dostane.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 22:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Kdyby to číňan tušil, už jsou ty správné vymezovací kroužky na Hobbykingu :mrgreen:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 22:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Jo a abych jenom neprudil, vzpomněl jsem si jak jsem to kdysi vyřešil - kroužek 6mm jsem do vrtule přilepil vteřiňákem a teprve potom převrtal. Chce to buď cit, nebo tupej vrták, nebo to protáhnout na opačné otáčky vrtačky, tak se vrták nezakousne a neuhne ze středu.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 2:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
JirkaA píše:
... Chce to buď cit, nebo tupej vrták, nebo to protáhnout na opačné otáčky vrtačky, tak se vrták nezakousne a neuhne ze středu.

No tak tohle Číňan už tušil a vyrábí v mnoha podobách tuhle šikovnou věcičku se kterou se dá dírka vystružit a průměr naladit dle potřeby. Ano, je pak kuželovitá ale na vystředění plastové vrtulky to fakt stačí :mrgreen:
Pak Chinaman vyrábí ještě tyhle stupňovité vrtáky které odvedou podobnou práci...
Obojí mám (odjinud, je toho všude mraky) a spokojeně používám.

A koukám že ten prostřední vrták už s Milanovo unašeči počítá :lol:

Plech nevím, asi nic moc ale na plasty, dřevo a podobné materiály to uspokojivě funguje a dá se to najít i v místních železářstvích když na to člověk fakt pospíchá :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 21:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Ja použivam Výstružníky na vrtule http://www.modelarstvoimi.sk/375/vystruzniky


Přílohy:
572c391e05276.jpg
572c391e05276.jpg
[ 12.58 KiB | Zobrazeno 2791 krát ]


_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
s tímto to bude méně kuželovité https://hobbyking.com/en_us/knife-edge- ... -10mm.html

Ale ten výstružník od ecoone bude určitě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
MPml píše:
Zkusím nejak zareagovat, ikdyž přiznávám, je to pro mě celkem očistec, protože mi naprosto uniká smysl takovýchto "diskuzí".
V prvé řadě - pokud má někdo nějaký problém, logicky :o bych očekával, že napíše mail výrobci nebo vezme telefon a zeptá se. Pokud jsem si všiml dobře, zatím se to nikomu z diskutujících, nepovedlo :) .
Kdyby to totiž udělal, tak v odpovědi by dostal link http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1691 , věc se normálně vyrábí, máme skladem nějakých 800ks, to si myslím, že by mohlo pro uspokojení potenciálních zákazníků stačit. Poslat to jde v okamžiku, kdy dorazí objednávka.
Další možnost je si to koupit někde v obchodě - viz třeba:
https://eshop.reichard.cz/stredici-krou ... 6-7mm.html
Tím to mohlo být vyřešené za cca 1/1000 času, co trvá tato "diskuze" 8O .
------------------
Co se týče "proč je ten průměr 7mm", tak to je také celkem jednoduché, odpovídám na to za posledních cca 15 let po xx té.
Takže v prvé řadě - k dispozici v metrice je POUZE závit M6 a pak M8, M7 není povolený pro běžné použití, takže jaksi matice M7 být fakt nemůže (ne, že by nám dělalo nějaké problémy je vyrobit, ale netoužím po tom, abych pro změnu donekonečna musel vysvětloval "proč jste použili tak píp závit").
Pokud by se použil závit M8, tak ta kleština bude nesmyslně velká a celý unašeč pro hřídel pr.4 bude jako balvan. Takže logicky, jde použít pouze M6. No a pokud se použije M6, a průměr nebude osazený na pr.7 tak pro hřídel pr. 4 bude stěna 1mm, pro hřídel pr.5 bude stěna 0.5. (tento vnější tvar kleštin je pro dva průměry hřídele, 4 a 5 mm). To samozřejmě je pevnostní problém, protože s stěnou 0.5mm to při nešetrném dotažení upadne :roll: jako malina. Takže vnější průměr pro hřídel pr. 5 jaksi musí být alespoň 7mm (aby stěna byla 1mm). Pro hřídel 4 mm by asi pr. 6 tak nějak stačil (mj. původně, kdysi před nějakými cca 20ti lety se MPJ 4683 vyráběly bez toho zesílení na pr.7), ale pevnostně to je celkem na hranici a hlavně je to další atyp, takže kdysi (tak 15let zpátky) se oba vnější tvary - pro pr.5 i pro pr.4 sjednotily na stejný vnější zesílený tvar s pr.7 - pokud má vrtule menší průměr, tak se převrtá, pokud má vrtule větší díru, použije se mezivložka, kroužek.
Nic složitého, nic tajného, no rocket science.


Jsem rád, že jste jako výrobce zareagoval a věci ohledně kroužků vysvětlil. Myslím, že jakákoliv diskuze má smysl, neb kdybychom byli všichni tak chytří jako ten co spadnul z nebe, nebo šikovní, tak snad neexistuje ani tento web.
Ač jsem toto vlákno založil já, a několik lidí zde napsalo, že mají, nebo měli stejný problém, takže je vidět, že kontaktovat výrobce opravdu nenapadne nikoho. Hold se to musíme naučit. Ale já jedinný jsem se ozval nahlas a rozvířil vody neschopnosti, nevědomosti a možná i lenosti :lol:
Ano, máte pravdu, že se dá napsat výrobci, nebo mu zatelefonovat. Ale, toto vlákno vzniklo i díky tomu, co vše prodejce u nás ve městě má a nemá. Proč tedy "můj" místmí prodejce tyto kroužky nemá a má je třeba Reichard viz. váš odkaz. Ví o tom vůbec, že je vyrábíte? Nechci zde různé prodejce nějak kritizovat, ale myslím si, že i když vědí o sortimentu, tak si najdou plno výmluv proč ho nemají. Na vašich stránkách jem byl, a koukal jaké unašeče vyrábíte, ale ani ve snu by mne nanapadlo, že vyrábíte i středící kroužky. A popravdě, ten levý sloupec Kategorie je pro mne celkem nepřehledný, ale pro jiného může být v pohodě.
Pokud bych si kroužek u vás objednal, který stojí 11kč a pak si kliknu na Výpočet Dopravy- Doprava podle států/krajů (Doprava do CZ) 103,00CZK
tak kvůli jednomu kroužku za 11kč dávat za dopravu 103 kč, to opravdu ne. Kolik je poštovné u zminěného Reicharda netuším.
Co se týče trvání, o délce této diskuze, tak chválabohu, že jste se uzval poměrně brzo. Také to mohlo být až za rok, a kdo ví očem by se zde diskutovalo :lol:

Co se týče vysvětlení proč je tedy průměr 7mm, tak myslím, že jsem se o tom zmiňoval, a psal jsem o tom, že to bude kvůli zasílení. Jen jste to tedy potvrdil.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz