Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 6:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
Chtěl jsem se zapsat zda je nutný zajišťovací kroužek na hřídel při zadní montáži motoru. Jedná se o motor Axi 2808/24 vrtule 10*4.7 letadlo má cca 800 gramů. Nepočítám s žádnou 3d akrobacii jen loping výkrut ... takové pohodové létání. Nechce se mi kupovat cely set pro zadní montáž když upotřebím jen ten kroužek. Unašeč vrtule mám z jiného motoru a kříž napasuje na motorovou přepážku. Samotný kroužek se koupit dá jako jako universální kroužek na 4mm hřídel, bohužel obchod jde jej mají nemám v dosahu osobního odběru a platit poštovné se mi u takové korunové záležitosti platit nechce.

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 6:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Jestli myslíš segerovku, tak to zkus řešit nějak "samodomo" navleč na hřídel vhodnou podložku pro šroubek a zaní navleč trubičku nebo bužírku a pojisti tu bužírku vteřiňákem.
Elegantní to moc nebude ale mohlo by stačit...

Ono když chytneš ero za vrtuli a necháš ho viset nebo sním trošku zacloumáš uvidíš jak to drží.

Snad sem pomohl a správně pochopil dotaz...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
segrovka na hřídeli je ale v návodu u axi navlékají jestě za ní navlekají kroužek s červíkem https://www.modelmotors.cz/file/image/o ... 9233af.png ( na obrázku na pravé straně nad matičkou )

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A co takhle zkusit tzv. stavěcí kroužek - http://www.houska-modelar.cz/shop/produ ... cts_id=336. Dělá se v různých průměrech. Bude to zřejmě funkčnější, než bužírka s vteřiňákem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Já říkal že mé řešení není elegatní. :D
Ale je z věcí co se válej doma a nemusí se objednávat a čekat.

Jestli tam ta segrovka je, tak bych jí věřil.
Ale neber to jako jistotu, že tě k něčemu navádím.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
... alebo gumičkový unášač.
Napr. https://www.banggood.com/Emax-Propeller ... rehouse=CN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 9:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Když motor poběží, tak asi ne , ale až ho vypneš a tlak vzduchu bude tlačit na vrtuli , tak těžko posoudit co se stane . Ale proč to řešíš a nekoupíš nějakej ?
https://www.obchodprodilnu.cz/produkty/ ... istne.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 10:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
dudaj píše:
Když motor poběží, tak asi ne , ale až ho vypneš a tlak vzduchu bude tlačit na vrtuli , tak těžko posoudit co se stane . Ale proč to řešíš a nekoupíš nějakej ?
https://www.obchodprodilnu.cz/produkty/ ... istne.html

No řeším to protože nemám v dosahu obchod kde by se něco podobného nedalo koupit osobně a platit poštovné a balné za zboží jehož cena je z řádech korun se mi moc nechce. Pokud bych se dostal k Peckovi tak bych koupil toto https://www.peckamodel.cz/602811-stavec ... dural-4-mm

díky za tip na obchod

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 10:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pokud jsem špatně nečetl dudaji tak tahle prodejna zrovna prodává 4mm nejmenší počet 110ks + poštovný a jsi skoro na ceně nového motoru :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 12:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dratek píše:
Pokud jsem špatně nečetl dudaji tak tahle prodejna zrovna prodává 4mm nejmenší počet 110ks + poštovný a jsi skoro na ceně nového motoru :evil: :evil:


Hele, obchodů je milion , takže ať si každej vyhledá :lol: .
Já objednávám šrouby pravidelně jednou za rok, a ještě se mi nepovedlo objednat ze stejnýho obchodu :lol: .
Dal jsem příklad a umění vyhledávání je dnes jako umět číst a psát před dvaceti roky.
Dalších deset obchodů ho má jednotlivě- třeba tady http://www.spojovaci-material.net/sp/po ... 13045.html

A najít si něco poblíž kde bydlím taky není problém .

Navíc ne každej posílá za stovku . Tohle je na dopis a dohodnout se dá asi cokoli . Stačí někam zavolat :D
A vsadím se, že když člověk popřemejšlí , zjistí, že mu toho chybí víc a pak už se vyplatí i doprava . Dneska zaskočit do obchodu je minimálně na půl hodiny a ta stovka za dopravu se vyplatí . Není třeba kvůli tomu zakládat vlákno :roll: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2007
Příspěvky: 606
Bydliště: Most
dudaj píše:

Hele, obchodů je milion , takže ať si každej vyhledá :lol: .
Já objednávám šrouby pravidelně jednou za rok, a ještě se mi nepovedlo objednat ze stejnýho obchodu :lol: .
Dal jsem příklad a umění vyhledávání je dnes jako umět číst a psát před dvaceti roky.
Dalších deset obchodů ho má jednotlivě- třeba tady http://www.spojovaci-material.net/sp/po ... 13045.html

A najít si něco poblíž kde bydlím taky není problém .

Navíc ne každej posílá za stovku . Tohle je na dopis a dohodnout se dá asi cokoli . Stačí někam zavolat :D
A vsadím se, že když člověk popřemejšlí , zjistí, že mu toho chybí víc a pak už se vyplatí i doprava . Dneska zaskočit do obchodu je minimálně na půl hodiny a ta stovka za dopravu se vyplatí . Není třeba kvůli tomu zakládat vlákno :roll: .

Tak sorry že jsem se zeptal. Vlákno se týkalo zda je ten kroužek na hřídely nutný a né nákupu. No nic.

_________________
TRex500, letadla AMR - Ultimate,VA models - Trinity, Ultimate, FMS - MSX v2, rádio Horus X10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 13:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Nezlob se, ale v Mostě musí být několik prodejen se spojovákem, kde si můžeš takovou ségru koupit za kačku. A nebo zajít do nějaké stroj. dílny nebo autoopravny, kde ti ji dají zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 13:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
helifish píše:
Tak sorry že jsem se zeptal. Vlákno se týkalo zda je ten kroužek na hřídely nutný a né nákupu. No nic.


Obvyklá reakce - promiň, že jsem se zeptal .

Já mohu reagovat - promiň že jsem tě na to upozornil, a že ti třeba řeknu, žes motor mohl opatrně protočit s vrtulí a sledovat, jestli se hřídel posouvá při změně režimu .
Tak promiň že se tady snažíme poučit někoho kdo se ptá , aby si třeba zkusil příště poradit sám .
Což si myslím může být pouze k tvému prospěchu - snažit se být samostatný - to mě učili rodiče a já své děti taktéž .
Tak mi to promiň .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pánové promiňte, ale musím se helifish zastat, protože jste se do něj pustili podle mě neprávem. Jeden mu radíte ségrovku, i když už psal že jí tam má, druhý zase nákup jednoho kroužku z e-shopu. 8O
Helifish, zajdi do nějaké solidnější prodejny se spojovacím materiálem ( v Mostě určitě budou) a ptej se na "Stavěcí kroužek (DIN 705A)". https://www.briol.cz/pojistny-staveci-krouzek-din-705a
V Mostě není modelářská prodejna?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajišťovací kroužek
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 15:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Myslel jsem, že chce obyčejnou ségrovku, protože tu někdo argumentoval minimálním počtem 110 ks. Ten kroužek, pokud dobře vidím, se v tom e-shopu dá koupit jednotlivě za 17 Kč. Ale obchody se spojovákem je mívají běžně na skladě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz