Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opačný směr otáčení stříďáku?
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:11 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Nový Jičín
Prosím zkušenější o pomoc - připájel jsem stříďák k reglu tak, aby barevně seděly dráty, motor se ale točí opačně. Když prohodím fáze (přepájím dva z přívodních vodičů -černý a červený), nemůžu motoru nebo reglu ublížit?
Díky předem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
nemůžeš, zrob to tak...

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Kontrolná otázka... keď pozerám na model z predu, motor by sa mal točiť proti smeru hodin. ručičiek a vrtuľa by mala byť nápisom dopredu. Je to tak ? To len tak pre istotu. Predpokladám model s vrtuľou vpredu, nie samokrídlo.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Nový Jičín
Díky, provedu ... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
U střídavého motoru(on tohle teda není střídavý ale v podstatě stejnosměrný pouze s elektronicky řízenou komutací ale to je jedno) se řeší reverzace chodu(otočení) přehozením dvou libovolných vodičů a mebo sofwarově na reglu(třeba Jeti Master). :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Nový Jičín
Marek71 píše:
Kontrolná otázka... keď pozerám na model z predu, motor by sa mal točiť proti smeru hodin. ručičiek a vrtuľa by mala byť nápisom dopredu. Je to tak ? To len tak pre istotu. Predpokladám model s vrtuľou vpredu, nie samokrídlo.


No, ten pohon (motor + vrtule + motorová přepážka) byl ve stavebnici (Easy Fly od JR Models) už hotový, zkompletovaný, tak jsem ho jen vlepil do modelu. Zkompletoval jsem trup, osadil elektroniku a koukám - při plném plynu mi trup couvá po stole :lol:
Nápisy na vrtuli žádné nejsou, ale ten protisměr hodinových ručiček zkontroluju -díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Tam táš kužel a sklopku, to sa ti asi ťažko podarí dať opačne :-) To bolo myslené napr. na gumičkový unašač. Pretože ako začiatočník som "hádal", ako asi má byť vrtuľa a ako sa má točiť motor. Skúšal som všetku kombinácie a nechal som tú, ktorá najviac ťahala :-)

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
Marek71 píše:
Kontrolná otázka... keď pozerám na model z predu, motor by sa mal točiť proti smeru hodin. ručičiek a vrtuľa by mala byť nápisom dopredu. Je to tak ? To len tak pre istotu. Predpokladám model s vrtuľou vpredu, nie samokrídlo.

Záleží jen na orientaci stoupání vrtule, troufám si tvrdit že 99.9% vrtulí běžně dostupných v obchodě se při pohledu zezadu točí doprava (při pohledu zepředu proti směru hod. ručiček). Jo a nápisem dopředu, ještě jsem neviděl, že by výrobce dával své logo na zadní stranu kde to není vidět. :D

to Bajsy:
na rcmanii je hledání, tohle téma se tu řešilo hodněkrát a skoro každý s tím bojuje. zkus vyhledat nějaká slova jako stříďák, směr, otáčení atd a najdeš spousty informací do začátku

ale ještě jednou: PŘEHOZENÍM LIBOVOLNÝCH DVOU PŘÍVODŮ K MOTORU SE MOTOR ANI REGL NEZNIČÍ. ZMĚNA SMĚRU OTÁČENÍ SE DĚLÁ PRÁVĚ TAKTO (pakliže regl nemá SW reverz, a ikdyž ho má (resp. přestože ho má) tak se to dělá úplně stejně...)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 15:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Nový Jičín
pp píše:
to Bajsy:
na rcmanii je hledání, tohle téma se tu řešilo hodněkrát a skoro každý s tím bojuje. zkus vyhledat nějaká slova jako stříďák, směr, otáčení atd a najdeš spousty informací do začátku
ale ještě jednou: PŘEHOZENÍM LIBOVOLNÝCH DVOU PŘÍVODŮ K MOTORU SE MOTOR ANI REGL NEZNIČÍ. ZMĚNA SMĚRU OTÁČENÍ SE DĚLÁ PRÁVĚ TAKTO (pakliže regl nemá SW reverz, a ikdyž ho má (resp. přestože ho má) tak se to dělá úplně stejně...)


Díky za radu - pokárání si beru k srdci, ale přísahám, že jsem zadal vyhledávat "směr otáčení" - až když mi to nevyplivlo relevantní výsledek, položil jsem dotaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
To nebylo pokárání, ale rada
Teď jsem si svoji radu vyzkoušel a taky jsem nic rozumného v záplavě vysledků nenašel (ikdyž vím, že minimálně do dvou vláken jsem aktivně přispíval)
njn, byla to sice rada, ale na h...o :D
(... ten protivný vyhledávač mě tady fakt štve, skoro nic se nedá jednoduše najít)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Marek71 píše:
Kontrolná otázka... keď pozerám na model z predu, motor by sa mal točiť proti smeru hodin. ručičiek a vrtuľa by mala byť nápisom dopredu. Je to tak ? To len tak pre istotu.

Vrtuľa GWS, ano.
Kolega by ti povedal, ako s tými písmenka vzadu neťahá a neťahá.. :twisted:

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.05.2008 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
pp píše:
To nebylo pokárání, ale rada
Teď jsem si svoji radu vyzkoušel a taky jsem nic rozumného v záplavě vysledků nenašel (ikdyž vím, že minimálně do dvou vláken jsem aktivně přispíval)
njn, byla to sice rada, ale na h...o :D
(... ten protivný vyhledávač mě tady fakt štve, skoro nic se nedá jednoduše najít)


Vyhledávání na fórech poháněných phpBB stojí za pendrek :x
zkuste příště použít strýčka Googla a to tak že ho necháte hledat jen na serveru na kterém potřebujete v našm případě na rcmanii pak top vypadá takhle:
Kód:
směr otáčení site:www.rcmania.cz

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 14:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.9.2018
Příspěvky: 1
Tak zdejsi rady prohodit kabely od baterky me prave staly regulator otacek - bouchnul po cca 5 vterinach po pripojeni


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 14:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Frankie18 píše:
Tak zdejsi rady prohodit kabely od baterky me prave staly regulator otacek - bouchnul po cca 5 vterinach po pripojeni


A nestálo tě to špatné čtení? Takovou radu jsem tu nikdy neviděl...

Prohodit se musí dva přívody od REGLU k MOTORU.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2018 15:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Příloha:
spin-pro-33-copy.jpg
spin-pro-33-copy.jpg
[ 85.73 KiB | Zobrazeno 2764 krát ]

Frankie18 píše:
Tak zdejsi rady prohodit kabely od baterky me prave staly regulator otacek - bouchnul po cca 5 vterinach po pripojeni



Pokusím se ti to jednoduše vysvětlit na obrázku .Ač nedokonale oni se bavili o černém a červeném na výstupu z regulátoru k motoru (tam kde jsou tři dráty) . Tys to bohužel pochopil špatně v barevné kombinaci tě to navedlo na vstup tj.přívod (od baterky) do regulátoru od zdroje černý a červený,ten se přehoditi nesmí a následovala Herr šlupka.Myslím že už tu chybu nikdy neuděláš


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz