Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 16:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Poradil by někdo jak rozebrat uvedenou převodovku, abych ji mohl namazat? Mám pocit , že je příliš hlučná i když nemá údajně nic nalétáno.Nevím jak byla mazaná z výroby nebo později někým. Faktem je , že přes hřídel malilinko prosakuje mazivo, opravdu nepatrně. To však nevidím jako problém, spíše naopak, že v ní nějaké mazivo je. Pokoušel jsem se ji upnou za přední část do svěráku a přes drážkování jsem se ji pomocí sikovek pokoušel rozšroubovat. Jediné čeho jsem dosáhl bylo mírné poškození drážkování, vůbec se to nehlo. Asi od toho pokusu upustím, nechci nějak enormě poničit plášť převodovky. Asi počkám až to odejde samo a pak se děj vůle boží. Co vy na to.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 19:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
přímo tvojí převodovku neznám, ale mám pocit že převodovky od Hendrycha mají opačnej závit čela, kdysi dávno jsem měl jinou a myslím že to tak bylo, tak zkus zabrat na druhou stranu :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 20:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Převodovka PG 33-5-1200W
Poradil by někdo jak rozebrat uvedenou převodovku, abych ji mohl namazat? Mám pocit , že je příliš hlučná i když nemá údajně nic nalétáno.Nevím jak byla mazaná z výroby nebo později někým. Faktem je , že přes hřídel malilinko prosakuje mazivo, opravdu nepatrně. To však nevidím jako problém, spíše naopak, že v ní nějaké mazivo je. Pokoušel jsem se ji upnou za přední část do svěráku a přes drážkování jsem se ji pomocí sikovek pokoušel rozšroubovat. Jediné čeho jsem dosáhl bylo mírné poškození drážkování, vůbec se to nehlo. Asi od toho pokusu upustím, nechci nějak enormně poničit plášť převodovky. Asi počkám až to odejde samo a pak se děj vůle boží. Co vy na to.

Téma bylo již otisknuto v rubrice dílna , ale nebyla odezva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 7:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
smyk1111 píše:
Převodovka PG 33-5-1200W
Poradil by někdo jak rozebrat uvedenou převodovku, abych ji mohl namazat? Mám pocit , že je příliš hlučná i když nemá údajně nic nalétáno.Nevím jak byla mazaná z výroby nebo později někým. Faktem je , že přes hřídel malilinko prosakuje mazivo, opravdu nepatrně. To však nevidím jako problém, spíše naopak, že v ní nějaké mazivo je. Pokoušel jsem se ji upnou za přední část do svěráku a přes drážkování jsem se ji pomocí sikovek pokoušel rozšroubovat. Jediné čeho jsem dosáhl bylo mírné poškození drážkování, vůbec se to nehlo. Asi od toho pokusu upustím, nechci nějak enormně poničit plášť převodovky. Asi počkám až to odejde samo a pak se děj vůle boží. Co vy na to.

Téma bylo již otisknuto v rubrice dílna , ale nebyla odezva.


Ahoj, já jsem ti tam ale odezvu napsal a ani jsi nereagoval zda to funguje či nikoliv, což by mohla být třeba užitečná informace i pro jiné uživatele...

miglosch píše:
přímo tvojí převodovku neznám, ale mám pocit že převodovky od Hendrycha mají opačnej závit čela, kdysi dávno jsem měl jinou a myslím že to tak bylo, tak zkus zabrat na druhou stranu :wink:


V každém případě, proč když ti dle tebe tady nikdo neporadil, proč jednodnoduše nenapíšeš přímo výrobci, než tady zdvojovat témata? Není to nejjednodušší cesta k získání informací k českému výrobku? Co si pamatuju tak pan Hendrych komunikoval dobře.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 22:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Já děkuji za radu ohledně levého závitu. Samozřejmě jsem se pokoušel to povolit směrem opačným tak jak levý závit vyžaduje a to dříve než přišla rada od tebe. Protože nikdo další neporadil, myslel jsem , že rubrika dílna není tak čtená. Nevím jestli neexistuje nějaký přípravek na povolení. Jak jsem psal, nechci poškodit plášť převodovky. Ale dík za radu napsat výrobci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 22:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Snažil jsem se najít kontakt na p. Hendrycha , ale nepodařilo se mi to. Může někdo předat kontakt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Převodovka PG 33-5-1200W
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 0:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
http://www.hendrychtechnik.eu/cz/kontakt.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz